Copa Argentina

San Martín Formosa San Martín Formosa - Crucero del Norte Crucero del Norte
Atlético Paraná Atlético Paraná - Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas
Defensores de Pronunciamiento Defensores de Pronunciamiento - Juventud Unida Gualeguaychú Juventud Unida Gualeguaychú
AH Zapla AH Zapla - San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem
Douglas Haig Douglas Haig - Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP
Racing Córdoba Racing Córdoba - Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano
Deportivo Roca Deportivo Roca - Cipolletti Cipolletti
Independiente Neuquén Independiente Neuquén - Deportivo Madryn Deportivo Madryn
Juventud Antoniana Juventud Antoniana - Gimnasia y Tiro Gimnasia y Tiro

Amicaux Club

Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi - Diósgyőr Diósgyőr
Cherno More Cherno More - Chernomorets Balchik Chernomorets Balchik
Karviná Karviná - Třinec Třinec
Teplice Teplice - Táborsko Táborsko
Mladá Boleslav Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava
Majorque Majorque - Cologne Cologne
Sparta Prague Sparta Prague - Loko Vltavín Loko Vltavín
Beroe Beroe - Botev Galabovo Botev Galabovo
Zemplín Michalovce Zemplín Michalovce - Slavoj Trebišov Slavoj Trebišov
Opava Opava - Prostějov Prostějov
FK Senica FK Senica - Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bystrica
Union Fürstenwalde Union Fürstenwalde - BAK '07 BAK '07
Horsens Horsens - Fredericia Fredericia
Zlaté Moravce Zlaté Moravce - MFK Dubnica MFK Dubnica
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava - Skalica Skalica
Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv - Maritsa Plovdiv Maritsa Plovdiv
ND Gorica ND Gorica - Krško Krško
Bochum Bochum - CSKA Sofia CSKA Sofia
Austria Vienne Austria Vienne - Wiener Neustadt Wiener Neustadt
Portimonense Portimonense - MSV Duisbourg MSV Duisbourg
El Gounah El Gounah - Várda SE Várda SE
Servette Servette - Olhanense Olhanense
Lausanne Sport Lausanne Sport - Beijing Renhe Beijing Renhe
St. Pauli St. Pauli - Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
NK Maribor NK Maribor - Szombathelyi Haladás Szombathelyi Haladás
Dukla Prague Dukla Prague - Sokol Živanice Sokol Živanice
SK Slovan Bratislava SK Slovan Bratislava - Sigma Olomouc Sigma Olomouc
ND Triglav 2000 Kranj ND Triglav 2000 Kranj - Dob Dob
Jablonec Jablonec - Jiskra Mšeno Jiskra Mšeno
Babelsberg Babelsberg - International Leipzig International Leipzig
VfB Oldenbourg VfB Oldenbourg - Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
Optik Rathenow Optik Rathenow - BSC Süd 05 BSC Süd 05
Fürstenfeld Fürstenfeld - Hartberg Hartberg
Fortuna Cologne Fortuna Cologne - Bonner SC Bonner SC
Kriens Kriens - Cham Cham
Cork City Cork City - St Mary's St Mary's
Brinje-Grosuplje Brinje-Grosuplje TBA NK Domžale NK Domžale
Wisla Cracovie SSA Wisla Cracovie SSA TBA Wisła Sandomierz Wisła Sandomierz
KS Górnik Zabrze KS Górnik Zabrze TBA Anagennisi Deryneia Anagennisi Deryneia
Qarabağ Qarabağ TBA Újpest Újpest
Voluntari Voluntari TBA Zalaegerszegi TE Zalaegerszegi TE
WKS Slask Wroclaw WKS Slask Wroclaw TBA Chrobry Głogów Chrobry Głogów
FC Vorskla Poltava FC Vorskla Poltava TBA CFR 1907 Cluj CFR 1907 Cluj
Sandecja Nowy Sącz Sandecja Nowy Sącz TBA Stal Rzeszów Stal Rzeszów
Sepsi Sepsi TBA Aktobe Aktobe
Nizhny Nov. Nizhny Nov. TBA Torpedo Armavir Torpedo Armavir
Sereď Sereď TBA Vác Vác
Spartak Moscou Spartak Moscou TBA Lokomotiv Lokomotiv
Spartak Moskva II Spartak Moskva II TBA FShM Torpedo FShM Torpedo
Meppen Meppen TBA Qabala Qabala
Rudar Rudar TBA Budafoki MTE Budafoki MTE
FC Dinamo Bucarest FC Dinamo Bucarest TBA Sion Sion

Coupe d'Asie

Corée du Sud Corée du Sud - Chine Chine
Kirghizistan Kirghizistan - Philippines Philippines
Iran Iran - Irak Irak
Viêt-Nam Viêt-Nam - Yémen Yémen

Coupe de l'Etat

Bnei Yehuda Tel Aviv FC Bnei Yehuda Tel Aviv FC - Hapoel Nazareth Illit FC Hapoel Nazareth Illit FC
Ihoud Bnei Sakhnin FC Ihoud Bnei Sakhnin FC - Maccabi Haifa FC Maccabi Haifa FC

Série C1 Girone C

Viterbese Castrense Viterbese Castrense - Reggina Reggina

Série D Girone E

Bastia Calcio Bastia Calcio - Sangimignanosport Sangimignanosport
ACV Scandicci ASD ACV Scandicci ASD - Tuttocuoio Tuttocuoio
Gavorrano Gavorrano - Sinalunghese Sinalunghese
Aglianese Aglianese - Sporting Trestina Sporting Trestina
Ghivizzano Borgo Mozzano Ghivizzano Borgo Mozzano - Seravezza Seravezza
US Massese 1919 US Massese 1919 - Cannara Cannara
Real Forte Querceta Real Forte Querceta - Prato Prato
Sangiovannese Sangiovannese - San Donato Tavarnelle San Donato Tavarnelle
Viareggio Viareggio - Montevarchi Calcio Aq. 1902 Montevarchi Calcio Aq. 1902
Pianese Pianese - Mobilieri Ponsacco Mobilieri Ponsacco

Série D Girone F

Castelfidardo Calcio Castelfidardo Calcio - Avezzano Avezzano
Isernia Isernia - USD Recanatese USD Recanatese
Montegiorgio Montegiorgio - ASD Francavilla Calcio ASD Francavilla Calcio
Campobasso Campobasso - Santarcangelo Santarcangelo
Pineto Pineto - Forlì Forlì
Savignanese Savignanese - Jesina Jesina
San Nicolò San Nicolò - Polisportiva Olympia Agnonese Polisportiva Olympia Agnonese
Pro Vasto Pro Vasto - Sangiustese Sangiustese
Lecco Lecco - Sammaurese Sammaurese
Cesena Cesena - Matelica Calcio Matelica Calcio

Série D Girone G

Avellino Avellino - Anziolavinio Anziolavinio
ASD Flaminia Civita Castellana ASD Flaminia Civita Castellana - Latina Latina
Cassino Cassino - Città di Anagni Città di Anagni
Aprilia Aprilia - Trastevere Trastevere
Castiadas Castiadas - Budoni Calcio Budoni Calcio
Lanusei Lanusei - Ladispoli Ladispoli
Latte Dolce Latte Dolce - Sassari Torres 1903 Sassari Torres 1903
Atletico Atletico - Albalonga Albalonga
Vis Artena Vis Artena - Ostia Mare Lidocalcio Ostia Mare Lidocalcio
Nuova Monterosi Nuova Monterosi - ASD Lupa Frascati ASD Lupa Frascati

Série D Girone H

US Bitonto US Bitonto - Tarente Tarente
Team Altamura Team Altamura - Nuova Nardò Nuova Nardò

Super Coupe

Juventus Juventus - Milan Milan