Football Mania - Live

Live

Club Friendlies

Alessandria Alessandria 4 70' 0 Renate Renate
Avia Świdnik Avia Świdnik 0 76' 1 Podlasie Biała Podlaska Podlasie Biała Podlaska
Doxa Doxa 2 72' 0 Karmiotissa Karmiotissa
Frosinone Frosinone 1 74' 2 Viterbese Castrense Viterbese Castrense
KS Wieczysta Krakow KS Wieczysta Krakow 1 73' 1 Podhale Nowy Targ Podhale Nowy Targ
Olympiakos Olympiakos 4 72' 1 Onisilos Onisilos
Türkgücü-Ataspor Türkgücü-Ataspor 0 58' 0 Sonnenhof Großaspach Sonnenhof Großaspach
OFK Vršac OFK Vršac 1 66' 1 Železničar Pančevo Železničar Pančevo
Spartak Pleven Spartak Pleven 1 HT 0 Dunav 2010 Dunav 2010
Troyes Troyes 1 HT 1 Metz Metz
Amorebieta Amorebieta 0 28' 0 Osasuna Osasuna
Anorthosis Anorthosis 0 28' 0 PAEEK PAEEK
Bayern München Bayern München 0 28' 0 Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach
Dugo Selo Dugo Selo 2 26' 0 Sesvete Sesvete
Empoli Empoli 2 24' 0 Pontedera Pontedera
Fenerbahçe Fenerbahçe 0 27' 0 PEC Zwolle PEC Zwolle
Internazionale Internazionale 2 23' 0 Crotone Crotone
Jarun Jarun 0 27' 0 Rudeš Rudeš
Kutno Kutno 1 27' 1 Sokół Kleczew Sokół Kleczew
Dinamo Zagreb II Dinamo Zagreb II 0 28' 1 Međimurje Čakovec Međimurje Čakovec
Real Sociedad Real Sociedad 1 26' 0 Monaco Monaco
Schalke 04 II Schalke 04 II 0 28' 0 Paderborn 07 II Paderborn 07 II
Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë 1 30' 0 Gjilani Gjilani
Udinese Udinese 0 45' 1 Sturm Graz Sturm Graz

Cup

Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1 73' 0 Smolensk Smolensk
Dinamo Stavropol Dinamo Stavropol 0 69' 0 Kuban Kholding Kuban Kholding
Dinamo Vladivostok Dinamo Vladivostok 1 70' 0 Chertanovo Chertanovo
Leningradets Leningradets 3 69' 0 Sochi Sochi
Sokol Saratov Sokol Saratov 2 72' 3 Saransk Saransk
Volna Nizhegorodskaya Volna Nizhegorodskaya 0 72' 0 Shinnik Shinnik
Peresvet Podolsk Peresvet Podolsk 0 43' 1 Ryazan Ryazan
FK Chayka FK Chayka 0 27' 0 Avangard Kursk Avangard Kursk
Saturn Ramenskoye Saturn Ramenskoye 0 30' 0 Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Football Mania - Today

Today

PCSL

Tigers Vancouver Tigers Vancouver Postp. Port Moody Rangers Port Moody Rangers

Regionalliga West

Chemie Leipzig Chemie Leipzig - Germania Halberstadt Germania Halberstadt
Hertha BSC II Hertha BSC II - ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz
Optik Rathenow Optik Rathenow - Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig
BFC Dynamo BFC Dynamo - Energie Cottbus Energie Cottbus
Lichtenberg Lichtenberg - Tasmania Berlin Tasmania Berlin
Luckenwalde Luckenwalde - Eilenburg Eilenburg

Oberliga Hessen

Schwaben Augsburg Schwaben Augsburg - Landsberg Landsberg
Ismaning Ismaning - 1860 München II 1860 München II
Ingolstadt II Ingolstadt II - Pullach Pullach
Deisenhofen Deisenhofen - Gundelfingen Gundelfingen
Schwabmünchen Schwabmünchen - Kottern Kottern
Donaustauf Donaustauf - Hankofen-Hailing Hankofen-Hailing
Türkspor Augsburg Türkspor Augsburg - Dachau Dachau
Gebenbach Gebenbach - 1. SC Feucht 1. SC Feucht
Ammerthal Ammerthal - Cham Cham
Vatan Spor Vatan Spor - Würzburger FV Würzburger FV
Vilzing Vilzing - Abtswind Abtswind
ATSV Erlangen ATSV Erlangen - Ansbach Ansbach
Jahn Regensburg II Jahn Regensburg II - Garching Garching
1880 Wasserburg 1880 Wasserburg - Hallbergmoos-Goldach Hallbergmoos-Goldach

Oberliga Bayern Sud

Vatan Spor A'burg Vatan Spor A'burg - Wurzburger FV Wurzburger FV
TSV 1880 Wasserburg TSV 1880 Wasserburg - Hallbergmoos-Goldach Hallbergmoos-Goldach

Club Friendlies

Casa Pia Casa Pia TBA União Santarém União Santarém
Renova Renova 2 - 2 Vardar Vardar
Augsburg Augsburg Cancl. Greuther Fürth Greuther Fürth
Aston Villa Aston Villa Cancl. Nottingham Forest Nottingham Forest
Oxford United Oxford United - Peterborough United Peterborough United
Sioni Sioni Cancl. Samgurali Samgurali
Pehchevo Pehchevo 0 - 0 Osogovo Osogovo
Konyaspor Konyaspor ? Cancl. ? Göztepe Göztepe
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 1 - 2 Utrecht Utrecht
Altay Altay 3 - 0 Giresunspor Giresunspor
Nantes Nantes 0 - 1 Lorient Lorient
AZ AZ 2 - 0 OFI OFI
Alanyaspor Alanyaspor 2 - 2 Hatayspor Hatayspor
Antalyaspor Antalyaspor ? - ? Ümraniyespor Ümraniyespor
Beitar Tel Aviv Ramla Beitar Tel Aviv Ramla 1 - 3 Hapoel Ramat Gan Hapoel Ramat Gan
Doxa Doxa 2 71' 0 Karmiotissa Karmiotissa
Avia Świdnik Avia Świdnik 0 75' 1 Podlasie Biała Podlaska Podlasie Biała Podlaska
Alessandria Alessandria 4 69' 0 Renate Renate
OFK Vršac OFK Vršac 1 65' 1 Železničar Pančevo Železničar Pančevo
Frosinone Frosinone 1 73' 2 Viterbese Castrense Viterbese Castrense
Olympiakos Olympiakos 4 71' 1 Onisilos Onisilos
Spartak Pleven Spartak Pleven 1 HT 0 Dunav 2010 Dunav 2010
Ohrid Ohrid ? - ? Karaorman Struga Karaorman Struga
Troyes Troyes 1 HT 1 Metz Metz
Virtus Entella Virtus Entella ? Cancl. ? Ligorna Ligorna
Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë 1 29' 0 Gjilani Gjilani
Amorebieta Amorebieta ? - ? Osasuna II Osasuna II
Anorthosis Anorthosis 0 27' 0 PAEEK PAEEK
Dugo Selo Dugo Selo 2 25' 0 Sesvete Sesvete
Empoli Empoli 2 23' 0 Pontedera Pontedera
Fenerbahçe Fenerbahçe 0 26' 0 PEC Zwolle PEC Zwolle
Internazionale Internazionale 2 22' 0 Crotone Crotone
Jarun Jarun 0 26' 0 Rudeš Rudeš
Kutno Kutno 1 26' 1 Sokół Kleczew Sokół Kleczew
Dinamo Zagreb II Dinamo Zagreb II 0 28' 1 Međimurje Čakovec Međimurje Čakovec
Schalke 04 II Schalke 04 II 0 27' 0 Paderborn 07 II Paderborn 07 II
Udinese Udinese 0 45' 1 Sturm Graz Sturm Graz
Real Sociedad Real Sociedad 1 25' 0 Monaco Monaco
Bayern München Bayern München 0 27' 0 Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach
Hertha BSC Hertha BSC ? Cancl. ? Villarreal Villarreal
Real Oviedo Real Oviedo ? - ? Cultural Leonesa Cultural Leonesa
Deportivo Alavés Deportivo Alavés ? - ? Mirandés Mirandés
Bellinzona Bellinzona ? - ? Lugano Lugano
Sporting Gijón Sporting Gijón - Real Sociedad II Real Sociedad II
VfL Vichttal VfL Vichttal ? Cancl. ? SV Breinig SV Breinig
Valencia Valencia - Real Zaragoza Real Zaragoza
Compostela Compostela ? - ? Lugo Lugo
Coventry City Coventry City ? Cancl. ? Norwich City Norwich City
Elche Elche - Tenerife Tenerife
Cayón Cayón ? - ? Racing Santander Racing Santander
Delbrücker SC Delbrücker SC ? - ? Lippstadt 08 Lippstadt 08
Leganés Leganés - Rayo Majadahonda Rayo Majadahonda
Granada Granada - Alcorcón Alcorcón
Borussia Hildesheim Borussia Hildesheim - Arminia Hannover Arminia Hannover
Hagen / ​Uthlede Hagen / ​Uthlede - Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel
Fortuna Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II ? - ? Monheim Monheim
SD Logroñés SD Logroñés Cancl. Burgos Burgos
Halstenbek-Rellingen Halstenbek-Rellingen ? - ? Altona 93 Altona 93
UCAM Murcia UCAM Murcia - Atlético Pulpileño Atlético Pulpileño
Stade Plabennec Stade Plabennec - Brest Brest
Lamia Lamia ? - ? Apollon Smirnis Apollon Smirnis
Javor Ivanjica Javor Ivanjica - Jedinstvo Ub Jedinstvo Ub
Kray Kray ? - ? Mulheimer SV 07 Mulheimer SV 07
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach - Porz Porz
Bad Vilbel Bad Vilbel ? - ? FC 1906 Erlensee FC 1906 Erlensee
Eisbachtal Eisbachtal - Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf
Siegburger SV Siegburger SV - Fortuna Köln Fortuna Köln
Union Nettetal Union Nettetal ? - ? Sonsbeck Sonsbeck
Salzburg Salzburg - Atlético Madrid Atlético Madrid
Radnički Niš Radnički Niš - Dubočica Dubočica
Jeunesse d'Esch Jeunesse d'Esch - Esch Esch
Cornellà Cornellà - Manresa Manresa
Forest Green Rovers Forest Green Rovers - Swansea City Swansea City
Doncaster Rovers Doncaster Rovers - Sheffield United Sheffield United
San Roque de Lepe San Roque de Lepe - Sevilla II Sevilla II
Derby County Derby County - Real Betis Real Betis
Sevenoaks Town Sevenoaks Town - Tonbridge Angels Tonbridge Angels
Bognor Regis Town Bognor Regis Town ? Cancl. ? Portsmouth Portsmouth
Lichfield City Lichfield City - Barwell Barwell
Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers - Leicester City Leicester City
Basford United Basford United - Mansfield Town Mansfield Town
Blackburn Rovers Blackburn Rovers - Leeds United Leeds United
Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
Lancaster City Lancaster City Cancl. Carlisle United Carlisle United
Manchester United Manchester United - Brentford Brentford
Porto Porto ? - ? Roma Roma
Olympique Marseille Olympique Marseille - Saint-Étienne Saint-Étienne
Saint-Étienne Saint-Étienne - Olympique Marseille Olympique Marseille
Xerez Deportivo Xerez Deportivo ? - ? Real Madrid II Real Madrid II
Everton Everton ? - ? Pumas UNAM Pumas UNAM
Millonarios Millonarios ? - ? Atlético Nacional Atlético Nacional
KS Wieczysta Krakow KS Wieczysta Krakow 1 72' 1 Podhale Nowy Targ Podhale Nowy Targ
Türkgücü-Ataspor Türkgücü-Ataspor 0 57' 0 Sonnenhof Großaspach Sonnenhof Großaspach
Besa 1976 Besa 1976 - FK Korab FK Korab
Amorebieta Amorebieta 0 27' 0 Osasuna Osasuna
FC Giessen FC Giessen - Wuppertaler SV Wuppertaler SV
Alcorcón Alcorcón Cancl. Crotone Crotone
Elversberg Elversberg - Eintracht Trier Eintracht Trier
Heddesheim Heddesheim - Walldorf II Walldorf II
Kirrlach Kirrlach - Walldorf Walldorf
SD Logroñés SD Logroñés - Osasuna II Osasuna II
SV Rott SV Rott - Breinig Breinig

Olympics

Saudi Arabia U23 Saudi Arabia U23 1 - 3 Brazil U23 Brazil  U23
Germany U23 Germany U23 1 - 1 Côte d'Ivoire U23 Côte d'Ivoire U23
Romania U23 Romania U23 0 - 0 New Zealand U23 New Zealand U23
Korea Republic U23 Korea Republic U23 6 - 0 Honduras U23 Honduras U23
Australia U23 Australia U23 0 - 2 Egypt U23 Egypt U23
Spain U23 Spain U23 1 - 1 Argentina U23 Argentina U23
France U23 France U23 0 - 4 Japan U23 Japan U23
South Africa U23 South Africa U23 0 - 3 Mexico U23 Mexico U23

Friendlies

Ethiopia U23 Ethiopia U23 2 - 1 D.R. Congo U23 D.R. Congo U23
Eritrea U23 Eritrea U23 1 - 2 Andorra U17 Andorra U17

Cupa României

Armata Aurul Brad Armata Aurul Brad - Hunedoara Hunedoara
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara - Cetate Deva Cetate Deva
Nera Bozovici Nera Bozovici - Progresul Ezeriș Progresul Ezeriș
Universitatea de Vest Universitatea de Vest - Ghiroda Ghiroda
Fortuna Becicherecu Mic Fortuna Becicherecu Mic Cancelled Avântul Periam Avântul Periam
Gloria Lunca Teuz Cermei Gloria Lunca Teuz Cermei - Luceafarul Lotus Luceafarul Lotus
Foresta Tileagd Foresta Tileagd - Luceafărul Oradea Luceafărul Oradea
Sportul Beclean Sportul Beclean - Someşul Dej Someşul Dej
SCD Progresso SCD Progresso - Sănătatea Cluj Sănătatea Cluj
Lăpuş R Lăpuş R - Progresul Şomcuţa Mare Progresul Şomcuţa Mare
Ştiinţa Beltiug Ştiinţa Beltiug - CSM Satu Mare CSM Satu Mare
Rapid Jibou Rapid Jibou - Sportul Şimleu Sportul Şimleu
Voinţa Stremţ Voinţa Stremţ - Ocna Mureș Ocna Mureș
Industria Galda de Jos Industria Galda de Jos - Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia
Steagu Roşu Braşov Steagu Roşu Braşov - Kids Tampa Brasov Kids Tampa Brasov
Avrig Avrig - Olimpic Cetate Olimpic Cetate
Kinder Sângeorgiu de Mur Kinder Sângeorgiu de Mur - Unirea Ungheni Unirea Ungheni
Golimpiakosz Odorheiu Golimpiakosz Odorheiu - Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc
Inter Aninoasa Inter Aninoasa - Pucioasa Pucioasa
Asalt Bucureşti Asalt Bucureşti - Olteniţa Olteniţa
Viitorul Curiţa Viitorul Curiţa - CSM Bacău CSM Bacău
Moldova Cristești Moldova Cristești - Dante Botoşani Dante Botoşani
Paşcani Paşcani - Hușana Huși Hușana Huși
Juniorul Suceava Juniorul Suceava - Şomuz Fălticeni Şomuz Fălticeni
CSM FC Vaslui CSM FC Vaslui - SJ Vaslui SJ Vaslui
Victoria Traian Victoria Traian - Viitorul Ianca Viitorul Ianca
Înfrăţirea Jilavele Înfrăţirea Jilavele - Recolta Gheorghe Doja Recolta Gheorghe Doja
Pescăruşul Sarichioi Pescăruşul Sarichioi - Sportul Chiscani Sportul Chiscani
Năvodari Năvodari - Gloria Albeşti Gloria Albeşti
Zimbrul Slobozia Conachi Zimbrul Slobozia Conachi - Sporting Lieşti Sporting Lieşti
Phoenix Poşta Câlnău Phoenix Poşta Câlnău - Plopeni Plopeni
Inizio Focşani Inizio Focşani - Târgu Secuiesc Târgu Secuiesc
Dunărea Ciocăneşti Dunărea Ciocăneşti - Înainte Modelu Înainte Modelu
Făurei Făurei - Agricola Borcea Agricola Borcea
Brăneşti Brăneşti - Tunari Tunari
Petrolul 95 Petrolul 95 - Flacăra Moreni Flacăra Moreni
Maxima Hobaia Maxima Hobaia - Alexandria Alexandria
CS Cârcea CS Cârcea - Petrolul Potcoava Petrolul Potcoava
Viitorul Şimian Viitorul Şimian - Gilortul Gilortul
Sparta Râmnicu Vâlcea Sparta Râmnicu Vâlcea - Flacăra Horezu Flacăra Horezu
Minerul Costeşti Minerul Costeşti - Jiul Petroşani Jiul Petroşani

Cup

Strogino Strogino 0 - 3 Krasava Odintsovo Krasava Odintsovo
Torpedo Miass Torpedo Miass 2 - 0 Chelyabinsk Chelyabinsk
Irtysh Irtysh 1 - 2 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
Zvezda St. Petersburg Zvezda St. Petersburg 1 - 0 Tver Tver
Legion Dynamo Legion Dynamo 0 Pen 4-2 0 Spartak Nal'chik Spartak Nal'chik
Ilpar Ilpar 0 - 3 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
Rodina Moskva Rodina Moskva 2 - 3 Torpedo Vladimir Torpedo Vladimir
Spartak Tuymazy Spartak Tuymazy 1 Pen 2-4 1 Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
Anzhi Anzhi 0 Pen 4-2 0 Mashuk-KMV Mashuk-KMV
SKA Rostov SKA Rostov 0 Pen 6-7 0 Forte Taganrog Forte Taganrog
Tyumen Tyumen 0 Pen 5-4 0 Zvezda Perm Zvezda Perm
Kairat Moskva Kairat Moskva 1 - 0 Kaluga Kaluga
Dinamo Stavropol Dinamo Stavropol 0 68' 0 Kuban Kholding Kuban Kholding
Leningradets Leningradets 3 68' 0 Sochi Sochi
Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1 72' 0 Smolensk Smolensk
Dinamo Vladivostok Dinamo Vladivostok 1 69' 0 Chertanovo Chertanovo
Volna Nizhegorodskaya Volna Nizhegorodskaya 0 71' 0 Shinnik Shinnik
Sokol Saratov Sokol Saratov 2 71' 3 Saransk Saransk
Peresvet Podolsk Peresvet Podolsk 0 42' 1 Ryazan Ryazan
Chernomorets Chernomorets WO Biolog Biolog
FK Chayka FK Chayka 0 26' 0 Avangard Kursk Avangard Kursk
Saturn Ramenskoye Saturn Ramenskoye 0 29' 0 Znamya Noginsk Znamya Noginsk