2. Bundesliga

Hannover 96 Hannover 96 - Hansa Rostock Hansa Rostock
Jahn Regensburg Jahn Regensburg - Sandhausen Sandhausen
Ingolstadt Ingolstadt - Heidenheim Heidenheim
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf - Werder Bremen Werder Bremen

3. Liga

Viktoria Köln Viktoria Köln - Zwickau Zwickau
Meppen Meppen - Kaiserslautern Kaiserslautern
Magdeburg Magdeburg - Freiburg II Freiburg II
Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden - 1860 München 1860 München
Saarbrücken Saarbrücken - Osnabrück Osnabrück
Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II - Waldhof Mannheim Waldhof Mannheim

Regionalliga West

Babelsberg Babelsberg - Lichtenberg Lichtenberg
Tasmania Berlin Tasmania Berlin - Hertha BSC II Hertha BSC II
BAK '07 BAK '07 - Tennis Borussia Tennis Borussia
Schweinfurt Schweinfurt - Aubstadt Aubstadt
Lokomotive Leipzig Lokomotive Leipzig - Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Schalding-Heining Schalding-Heining - Heimstetten Heimstetten
Pipinsried Pipinsried - Eltersdorf Eltersdorf

Oberliga Hessen

Landsberg Landsberg - Ismaning Ismaning
Seligenporten Seligenporten - Eintracht Bamberg Eintracht Bamberg
Ansbach Ansbach - Ammerthal Ammerthal
1. SC Feucht 1. SC Feucht - Sand Sand
Pullach Pullach - Deisenhofen Deisenhofen
Dachau Dachau - 1880 Wasserburg 1880 Wasserburg
Bayern Hof Bayern Hof - DJK Bamberg DJK Bamberg
Garching Garching - Schwaben Augsburg Schwaben Augsburg
Gebenbach Gebenbach - ATSV Erlangen ATSV Erlangen
Abtswind Abtswind - Karlburg Karlburg
Hankofen-Hailing Hankofen-Hailing - Türkspor Augsburg Türkspor Augsburg
Cham Cham - Vatan Spor Vatan Spor
Kirchanschöring Kirchanschöring - Jahn Regensburg II Jahn Regensburg II
Großbardorf Großbardorf - Neumarkt Neumarkt
Gundelfingen Gundelfingen - Schwabmünchen Schwabmünchen
Kottern Kottern - Donaustauf Donaustauf

Oberliga Bayern Sud

Dachau Dachau - TSV 1880 Wasserburg TSV 1880 Wasserburg

Girabola

1º de Agosto 1º de Agosto - Ferroviário do Huambo Ferroviário do Huambo
Petro de Luanda Petro de Luanda - Sagrada Esperança Sagrada Esperança
Recreativo da Caála Recreativo da Caála - Recreativo do Libolo Recreativo do Libolo

Superliga

Colón Colón - Godoy Cruz Godoy Cruz
Lanús Lanús - Unión Santa Fe Unión Santa Fe
Racing Club Racing Club - Sarmiento Sarmiento
Platense Platense - Independiente Independiente

Prim B Nacional Apertura

Villa Dálmine Villa Dálmine - Atlético Rafaela Atlético Rafaela
Temperley Temperley - Deportivo Maipú Deportivo Maipú
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano - Barracas Central Barracas Central
Deportivo Riestra Deportivo Riestra - Tigre Tigre
All Boys All Boys - Brown de Adrogué Brown de Adrogué
San Martín San Juan San Martín San Juan - Guillermo Brown Guillermo Brown
Belgrano Belgrano - Alvarado Alvarado

Prim B Metro

Flandria Flandria - UAI Urquiza UAI Urquiza
Cañuelas Cañuelas - Comunicaciones Comunicaciones
Acassuso Acassuso - Deportivo Armenio Deportivo Armenio
Sacachispas Sacachispas - Villa San Carlos Villa San Carlos
Argentino Quilmes Argentino Quilmes - Fénix Fénix

Primera C

Argentino Merlo Argentino Merlo - Real Pilar Real Pilar

Primera D

Argentino Rosario Argentino Rosario - Lugano Lugano
Liniers Liniers - Yupanqui Yupanqui

Torneo Federal A

Douglas Haig Douglas Haig - Chaco For Ever Chaco For Ever
Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP - Huracán Las Heras Huracán Las Heras
Boca Unidos Boca Unidos - Crucero del Norte Crucero del Norte

Queensland

Capalaba Capalaba Postp. Brisbane Roar II Brisbane Roar II
Queensland Lions Queensland Lions Postp. Gold Coast United Gold Coast United
Moreton Bay United Moreton Bay United Postp. Eastern Suburbs Brisbane Eastern Suburbs Brisbane
Peninsula Power Peninsula Power Postp. Magpies Crusaders Magpies Crusaders

Capital Territory

Belconnen United Belconnen United 4 - 1 Canberra Olympic Canberra Olympic
Monaro Panthers Monaro Panthers 1 60' 1 Woden Weston Woden Weston

Northern Territory

Uni Azzurri Uni Azzurri - Darwin Olympic Darwin Olympic
Port Darwin Port Darwin - Casuarina Casuarina

Brisbane

St George Willawong St George Willawong Postp. Brisbane Knights Brisbane Knights
Western Spirit Western Spirit Postp. Albany Creek Albany Creek
The Gap The Gap Postp. The Lakes The Lakes
Univ. Queensland Univ. Queensland - Acacia Ridge Acacia Ridge

Northern NSW

Maitland Maitland 4 90' 2 Adamstown Rosebuds Adamstown Rosebuds

South Australian

Adelaide City Adelaide City Postp. Sturt Lions Sturt Lions
Adelaide Raiders Adelaide Raiders Postp. Cumberland United Cumberland United
Blue Eagles Blue Eagles Postp. Adelaide United II Adelaide United II
South Adelaide Panthers South Adelaide Panthers Postp. Adelaide Comets Adelaide Comets
Campbelltown City Campbelltown City Postp. Adelaide Olympic Adelaide Olympic

National Premier Leagues

Avondale United Avondale United 2 - 1 St. Albans Saints St. Albans Saints
Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons 1 - 0 Port Melbourne Port Melbourne
Hume City Hume City 0 59' 1 South Melbourne South Melbourne
Altona Magic Altona Magic 0 14' 0 Eastern Lions Eastern Lions

Western Australia

Cockburn City Cockburn City 1 90' 1 Floreat Athena Floreat Athena
ECU Joondalup ECU Joondalup 4 86' 0 Balcatta Balcatta
Gwelup Croatia SC Gwelup Croatia SC 1 90' 1 Perth Perth
Inglewood United Inglewood United 5 89' 0 Bayswater City Bayswater City
Sorrento Sorrento 3 90' 1 Rockingham City Rockingham City

Tasmania

South Hobart South Hobart 1 - 3 Olympia Warriors Olympia Warriors
Launceston City Launceston City 0 - 1 Glenorchy Knights Glenorchy Knights
Riverside Olympic Riverside Olympic 2 - 2 Clarence Zebras Clarence Zebras

Premier League

Smorgon Smorgon - Slavia Slavia

1. Division

Lida Lida - Shakhtyor Petrikov Shakhtyor Petrikov
Baranovichi Baranovichi - Arsenal Arsenal
Naftan Naftan - Slonim Slonim
Belshina Belshina - Krumkachy Krumkachy

2. Division

Stroitel Kapyl Stroitel Kapyl - BGU Minsk BGU Minsk
Viktoriya Maryina Horka Viktoriya Maryina Horka - Kronon Kronon
Gorki Gorki - Kostyukovichy Kostyukovichy
Veras Veras - Starye Dorogi Starye Dorogi
Lyuban' Lyuban' - Kletsk Kletsk
Smolevichy-STI Smolevichy-STI - Falko Falko
Spartak Spartak - Krasnopole Krasnopole
Dnepr Mogilev II Dnepr Mogilev II - Belshina II Belshina II
Oshmyany Oshmyany - Belaya Rus Belaya Rus
Slonim City Slonim City - Smena Vawkavysk Smena Vawkavysk
Tsementnik Tsementnik - Svislach Svislach
Livadija Livadija - Berezino Berezino
Spartak Slutsk Spartak Slutsk TBA Partizan Salihorsk Partizan Salihorsk
Krupki Krupki TBA Uzda Uzda
FK Viliya FK Viliya TBA SMI Autotrans SMI Autotrans
Kolos Cherven Kolos Cherven TBA Molodechno-DYuSSh 4 Molodechno-DYuSSh 4
Granit Granit TBA Luninets Luninets
Stenles Pinsk Stenles Pinsk TBA Nadezhda Nadezhda
Chayka Zelva Chayka Zelva TBA Neman Mosty Neman Mosty
HCS-Olympia HCS-Olympia TBA Ostrovets FC Ostrovets FC
Brestzhilstroy Brestzhilstroy TBA Krechet Krechet
Dinamo Malorita Dinamo Malorita TBA Niva Niva
Pruzhany Pruzhany TBA Drogichin Drogichin
Euroexport Euroexport TBA Kobrin Kobrin
Pripyat Pripyat TBA DYUSSH Stolin DYUSSH Stolin
Ivanovo Ivanovo TBA Ivatsevichi Ivatsevichi

Serie A

Fluminense Fluminense Postp. Juventude Juventude
São Paulo São Paulo - Palmeiras Palmeiras
Internacional Internacional - Cuiabá Cuiabá
Bragantino Bragantino - Grêmio Grêmio

Serie B

Guarani Guarani - Vila Nova Vila Nova
Vitória Vitória - Avaí Avaí
Brasil de Pelotas Brasil de Pelotas - Sampaio Corrêa Sampaio Corrêa
Botafogo Botafogo - Vasco da Gama Vasco da Gama
Brusque Brusque - Confiança Confiança

Serie C

Ferroviário Ferroviário - Botafogo PB Botafogo PB
Paysandu Paysandu - Tombense Tombense
Mirassol Mirassol - Oeste Oeste
Jacuipense Jacuipense - Floresta Floresta

Serie D

Guarany de Sobral Guarany de Sobral - Imperatriz Imperatriz
América RN América RN - Treze Treze
Campinense Campinense - Uniclinic Uniclinic
Gama Gama - Porto Velho Porto Velho
Madureira Madureira - São Bento São Bento
Juventus SC Juventus SC - Cascavel Cascavel
Moto Club MA Moto Club MA - 4 de Julho 4 de Julho
Jaraguá EC Jaraguá EC - União Rondonópolis União Rondonópolis
Tocantinópolis Tocantinópolis - Juventude MA Juventude MA
Aparecidense Aparecidense - Brasiliense Brasiliense
Caucaia Caucaia - Sousa Sousa
Juazeirense Juazeirense - Sergipe Sergipe
Atlético Alagoinhas Atlético Alagoinhas - Murici Murici
Esportivo Esportivo - Marcílio Dias Marcílio Dias
São Raimundo RR São Raimundo RR - Galvez Galvez
Inter de Limeira Inter de Limeira - Boavista Boavista
Boa Boa - Rio Branco ES Rio Branco ES
Fast Clube Fast Clube - GAS GAS
Portuguesa Portuguesa - Bangu Bangu
Salgueiro Salgueiro TBA ABC ABC

Copa do Brasil

Fluminense Fluminense - Criciúma Criciúma

Mineiro 2

Ipatinga Ipatinga - Democrata GV Democrata GV
Aymores Aymores - Guarani MG Guarani MG
Uniao Luziense Uniao Luziense - Tupi Tupi
Ipatinga Ipatinga - Democrata SL Democrata SL
Nacional AC MG Nacional AC MG - Villa Nova Villa Nova
Betinense Betinense - Tupynambás Tupynambás

Acreano

Náuas Náuas - São Francisco São Francisco
Plácido de Castro Plácido de Castro - Humaitá Humaitá

First Division A

Sporting Charleroi Sporting Charleroi - Sint-Truiden Sint-Truiden
RFC Seraing RFC Seraing - Mechelen Mechelen
Cercle Brugge Cercle Brugge - OH Leuven OH Leuven
AS Eupen AS Eupen - Anderlecht Anderlecht

Cup

Renaissance Mons 44 II Renaissance Mons 44 II - Stockel Stockel
Sint-Dymphna Sint-Dymphna - Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
Adegem Adegem - Houthulst Houthulst
Rumbeke Rumbeke - Sassport Boezinge Sassport Boezinge
Glabbeek-Zuurbemde Glabbeek-Zuurbemde - Sart-Bernard Sart-Bernard
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris - Spa Spa
Betekom Betekom - Punt-Larum Punt-Larum
Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant - Herselt Herselt
KFC Eksel KFC Eksel - Lummen Lummen
Witgoor Sport Witgoor Sport - St-Jozef Rijkevorsel St-Jozef Rijkevorsel
Torhout Torhout - Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke
Svelta Melsele Svelta Melsele - Berlare Berlare
Turnhout Turnhout - Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt
Schelde Serskamp Schelde Serskamp - Avanti Avanti
Achel Achel - De Kempen De Kempen
Esperanza Pelt Esperanza Pelt - Verbroedering Lommel Verbroedering Lommel
Snef-Tyber Snef-Tyber - PAC Buzet PAC Buzet
Antoing Antoing - Tempo Overijse Tempo Overijse
Renaissance Schaerbeek Renaissance Schaerbeek - Racing Mechelen Racing Mechelen
Saint-Hubert Saint-Hubert - Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
Marloie Sport Marloie Sport - La Roche La Roche

C-League

Asia Europe University Asia Europe University 0 Postp. 0 Soltilo Angkor Soltilo Angkor
Police Commissary Police Commissary 0 16' 0 National Defense National Defense

Club Friendlies

Tudelano Tudelano 0 HT 2 UD Logroñés UD Logroñés
Getafe Getafe 0 34' 0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
Jarun Jarun 4 HT 0 Mladost Ždralovi Mladost Ždralovi
Málaga Málaga 0 45' 2 Alcorcón Alcorcón
Vítkovice Vítkovice - Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí
Hassia Bingen Hassia Bingen ? - ? Eddersheim Eddersheim
Osasuna Osasuna ? - ? Mirandés Mirandés
Slagelse B&I Slagelse B&I ? - ? FA 2000 FA 2000
Leioa Leioa ? - ? Amurrio Amurrio
Thisted Thisted ? - ? Vejgaard B Vejgaard B
Stuttgart II Stuttgart II ? - ? Astoria Walldorf Astoria Walldorf
Hertha Zehlendorf Hertha Zehlendorf ? - ? Blau-Weiß 90 Berlin Blau-Weiß 90 Berlin
Genk Genk ? - ? Waasland-Beveren Waasland-Beveren
Stargard Szczeciński Stargard Szczeciński ? - ? Flota Świnoujście Flota Świnoujście
Sporting Gijón II Sporting Gijón II ? - ? Athletic Club II Athletic Club II
Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk Cancl. Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
Anker Wismar Anker Wismar ? - ? Lok Stendal Lok Stendal
Heracles Heracles - De Graafschap De Graafschap
Staines Town Staines Town - Maidenhead United Maidenhead United
Sutton United Sutton United - Swindon Town Swindon Town
Almere City Almere City - Groningen Groningen
Unter-Flockenbach Unter-Flockenbach ? - ? Weinheim Weinheim
Wingate & Finchley Wingate & Finchley ? - ? Chesham United Chesham United
Wealdstone Wealdstone - Colchester United Colchester United
Dover Athletic Dover Athletic - Stevenage Stevenage
SC Weiche Flensburg 08 SC Weiche Flensburg 08 ? - ? Kolding IF Kolding IF
Hessen Kassel Hessen Kassel ? - ? Borussia Hildesheim Borussia Hildesheim
Leeds United Leeds United ? - ? Real Betis Real Betis
Huddersfield Town Huddersfield Town - Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Stoke City Stoke City - Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers
Cardiff City Cardiff City - Newport County Newport County
Bristol Rovers Bristol Rovers - Oxford United Oxford United
Bristol City Bristol City - Aston Villa Aston Villa
Vreden Vreden - Preußen Münster Preußen Münster
Lippstadt 08 Lippstadt 08 ? - ? TSV Steinbach TSV Steinbach
Eichede Eichede Cancl. Altona 93 Altona 93
Rödinghausen Rödinghausen Cancl. VfB Oldenburg VfB Oldenburg
Fortuna Köln Fortuna Köln ? - ? Schott Mainz Schott Mainz
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers ? - ? Stoke City Stoke City
Westerlo Westerlo - Panathinaikos Panathinaikos
Excelsior Excelsior - Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
Coleraine Coleraine ? - ? Dergview Dergview
Leyton Orient Leyton Orient - Gillingham Gillingham
Mansfield Town Mansfield Town - Nottingham U23 Nottingham U23
Stocksbridge Park Steels Stocksbridge Park Steels ? - ? Spennymoor Town Spennymoor Town
Stratford Town Stratford Town - King's Lynn Town King's Lynn Town
Preston North End Preston North End Cancelled Manchester United Manchester United
Portstewart Portstewart ? - ? Cliftonville Cliftonville
Volendam Volendam - Ajax II Ajax II
Brightlingsea Regent Brightlingsea Regent - Altrincham Altrincham
Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach - Groningen Groningen
Bochum Bochum ? - ? Utrecht Utrecht
Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld - Twente Twente
Augsburg Augsburg - Cagliari Cagliari
Hoffenheim Hoffenheim - Reims Reims
Union Berlin Union Berlin - Athletic Club Athletic Club
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt ? - ? Saint-Étienne Saint-Étienne
Tamworth Tamworth ? Cancl. ? Worcester City Worcester City
Exeter City Exeter City ? - ? Shrewsbury Town Shrewsbury Town
Queens Park Rangers Queens Park Rangers - Leicester City Leicester City
Swansea City Swansea City - Southampton Southampton
RB Leipzig RB Leipzig - Ajax Ajax
Bolton Wanderers Bolton Wanderers - Blackburn Rovers Blackburn Rovers
Ipswich Town Ipswich Town - Millwall Millwall
Morecambe Morecambe - Blackpool Blackpool
Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen - Hoogstraten Hoogstraten
Sheffield Sheffield ? - ? Matlock Town Matlock Town
Hemel Hempstead Town Hemel Hempstead Town - Dagenham & Redbridge Dagenham & Redbridge
Reading Reading ? - ? Crystal Palace Crystal Palace
Ashford United Ashford United ? - ? Folkestone Invicta Folkestone Invicta
Nantes Nantes ? - ? Clermont Clermont
Alfreton Town Alfreton Town - Solihull Moors Solihull Moors
Ballinamallard United Ballinamallard United ? - ? Warrenpoint Town Warrenpoint Town
Kings Langley Kings Langley - Boreham Wood Boreham Wood
Giresunspor Giresunspor ? - ? Ümraniyespor Ümraniyespor
AFC Totton AFC Totton - Eastleigh Eastleigh
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen ? - ? Celta de Vigo Celta de Vigo
Union Nettetal Union Nettetal ? - ? Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf
Portsmouth Portsmouth - Peterborough United Peterborough United
Nantwich Town Nantwich Town - Leek Town Leek Town
Schalke 04 II Schalke 04 II - Hannover 96 II Hannover 96 II
Dorchester Town Dorchester Town - Weymouth Weymouth
Banbridge Town Banbridge Town - Carrick Rangers Carrick Rangers
Accrington Stanley Accrington Stanley - Bradford City Bradford City
Torquay United Torquay United - Plymouth Argyle Plymouth Argyle
Chorley Chorley ? - ? Manchester City U23 Manchester City U23
Cray Valley PM Cray Valley PM ? - ? Welling United Welling United
Chester Chester - Fleetwood Town Fleetwood Town
Salford City Salford City - Lincoln City Lincoln City
Cambridge United Cambridge United - Northampton Town Northampton Town
Brentford Brentford ? - ? West Ham United West Ham United
Chesterfield Chesterfield ? - ? Port Vale Port Vale
Stafford Rangers Stafford Rangers ? - ? Aston Villa U23 Aston Villa U23
Dartford Dartford - Southend United Southend United
Curzon Ashton Curzon Ashton - Stockport County Stockport County
Hertha BSC Hertha BSC - Gazişehir Gaziantep Gazişehir Gaziantep
AFC Wimbledon AFC Wimbledon - Scunthorpe United Scunthorpe United
Yeovil Town Yeovil Town - Forest Green Rovers Forest Green Rovers
Fulham Fulham - Charlton Athletic Charlton Athletic
Cheltenham Town Cheltenham Town - Walsall Walsall
Birmingham City Birmingham City - West Bromwich Albion West Bromwich Albion
Southport Southport - Barrow Barrow
Nottingham Forest Nottingham Forest Cancelled Burnley Burnley
Sheffield United Sheffield United - Norwich City Norwich City
Atalanta Atalanta ? - ? Pordenone Pordenone
Farnborough Farnborough - Maidenhead United Maidenhead United
Bayern München Bayern München - Napoli Napoli
FV Engers 07 FV Engers 07 ? - ? Hennef 05 Hennef 05
Pevidem Pevidem ? - ? União de Leiria União de Leiria
Sasa Sasa ? - ? Rabotnički Rabotnički
Watford Watford Cancl. Nantes Nantes
Ascoli Ascoli ? - ? Viterbese Castrense Viterbese Castrense
AZ AZ - Real Sociedad Real Sociedad
Watford Watford Cancelled Barnsley Barnsley
Empoli Empoli ? - ? Valdinievole Montecatini Valdinievole Montecatini
Cremonese Cremonese ? - ? FeralpiSalò FeralpiSalò
Cittadella Cittadella ? - ? Trento Trento
Châteaubriant Châteaubriant ? - ? Stade Briochin Stade Briochin
Frosinone Frosinone ? - ? Ternana Ternana
Dunav 2010 Dunav 2010 ? - ? FCSB II FCSB II
Huddersfield Town Huddersfield Town - Oldham Athletic Oldham Athletic
Greuther Fürth Greuther Fürth Cancl. Eibar Eibar
Mainz 05 Mainz 05 - Genoa Genoa
Belasica Belasica ? - ? Borec Borec
Ohrid Ohrid ? - ? Veleshta Veleshta
Alessandria Alessandria ? - ? Pro Patria Pro Patria
Stuttgart Stuttgart ? - ? Barcelona Barcelona
Paradiso Paradiso ? - ? Bellinzona Bellinzona
Lens Lens ? - ? Udinese Udinese
Kasımpaşa Kasımpaşa - İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
Beşiktaş Beşiktaş ? - ? Kayserispor Kayserispor
Wolfsburg Wolfsburg ? - ? Atlético Madrid Atlético Madrid
MVV MVV ? - ? Lommel Lommel
Fenerbahçe Fenerbahçe ? - ? Greuther Fürth Greuther Fürth
Rennes Rennes - Torino Torino
Metz Metz - Montpellier Montpellier
Lommel Lommel - MVV MVV
Roma Roma ? - ? Sevilla Sevilla
Porto Porto ? - ? Olympique Lyonnais Olympique Lyonnais
PEC Zwolle PEC Zwolle - Heerenveen Heerenveen
Oudenaarde Oudenaarde - Deinze Deinze
Viveiro Viveiro ? - ? Deportivo La Coruña Deportivo La Coruña
Tenerife Tenerife - FC Cartagena FC Cartagena
Deportivo Alavés Deportivo Alavés - Elche Elche
Real Sociedad II Real Sociedad II - Burgos Burgos
Strasbourg Strasbourg - Fribourg Fribourg
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Cancl. Willem II Willem II
Utrecht Utrecht ? - ? Venezia Venezia
Leganés Leganés - Real Madrid II Real Madrid II
Nice Nice - Milan Milan
Olympique Marseille Olympique Marseille - Villarreal Villarreal
Monza Monza ? - ? Juventus Juventus
Angers SCO Angers SCO TBA Lorient Lorient
CA Oradea CA Oradea 0 - 1 Crisul Chisineu Cris Crisul Chisineu Cris
Lučko Lučko 0 67' 0 Karlovac Karlovac
Al Ittihad Al Ittihad - Gersthofer SV Gersthofer SV
Dinamo Zagreb II Dinamo Zagreb II 0 HT 0 Osijek II Osijek II
Rayo Vallecano B Rayo Vallecano B - CP Parla CP Parla
Sabadell Sabadell 1 HT 0 L'Hospitalet L'Hospitalet
Wisloka Debica Wisloka Debica 1 HT 1 Unia Tarnów Unia Tarnów
Al Raed Al Raed 0 8' 0 Intercity Intercity
Blonianka Blonie Blonianka Blonie - Legionovia Legionowo Legionovia Legionowo
La Nucía La Nucía - Eibar Eibar
Celta de Vigo Celta de Vigo - Pafos Pafos
Peña Sport Peña Sport - SD Logroñés SD Logroñés
AB AB - Herlev Herlev
Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz - Kutno Kutno
Valladolid Promesas Valladolid Promesas - Palencia CA Palencia CA
KS Wieczysta Krakow KS Wieczysta Krakow - Brzeg Brzeg
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles - Achilles Veen Achilles Veen
Sutton United Sutton United - Barnet Barnet
Chichester City Chichester City - Basingstoke Town Basingstoke Town
Dudenhofen Dudenhofen - Pirmasens Pirmasens
Tadcaster Albion Tadcaster Albion - Ashton United Ashton United
Al Ittihad Al Ittihad - Grazer AK Grazer AK
Elversberg Elversberg - Bad Kreuznach Bad Kreuznach
Bad Vilbel Bad Vilbel - FC Basara Mainz FC Basara Mainz
Institute Institute - Ballymena United Ballymena United
Lorient Lorient - Angers SCO Angers SCO
TuS 1896 Sachsenhausen TuS 1896 Sachsenhausen - Mahlsdorf Mahlsdorf
Köln Köln - Roda JC Roda JC
Hamburger SV II Hamburger SV II - Alemannia Aachen Alemannia Aachen
Ajax Ajax - RB Leipzig RB Leipzig
Brackley Town Brackley Town - Kettering Town Kettering Town
Eastbourne Borough Eastbourne Borough - Lewes Lewes
Enfield Town Enfield Town - Hayes & Yeading United Hayes & Yeading United
Halesowen Town Halesowen Town - Kidderminster Harriers Kidderminster Harriers
Harlow Town Harlow Town - Tilbury Tilbury
Havant & Waterlooville Havant & Waterlooville - Gosport Borough Gosport Borough
Hebburn Town Hebburn Town - Blyth Spartans Blyth Spartans
Highworth Town Highworth Town - Swindon Supermarine Swindon Supermarine
Homberg Homberg Cancl. Hamborn Hamborn
Homberg Homberg - Speldorf Speldorf
Horsham Horsham - Metropolitan Police Metropolitan Police
Luton Town Luton Town - Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion
Ossett United Ossett United - Grantham Town Grantham Town
Scarborough Athletic Scarborough Athletic - Cleethorpes Town Cleethorpes Town
Shepshed Dynamo Shepshed Dynamo - Walsall Wood Walsall Wood
Swindon Town Swindon Town - Peterborough United Peterborough United
Tamworth Tamworth - Wrexham Wrexham
VVV VVV - Panathinaikos Panathinaikos
Strasbourg Strasbourg - Freiburg Freiburg
Rot-Weiss Frankfurt Rot-Weiss Frankfurt - Rot-Weiß Walldorf Rot-Weiß Walldorf
Spezia Spezia - Montebelluna Montebelluna
Pehchevo Pehchevo - Trajal Krusevac Trajal Krusevac
Makedonija GP Makedonija GP - Voska Sport Voska Sport
Sporting Gijón Sporting Gijón - Ponferradina Ponferradina
Strasbourg Strasbourg - Freiburg Freiburg
Manchester City Manchester City - Barnsley Barnsley
Apollon Smirnis Apollon Smirnis - Ionikos Ionikos
Troyes Troyes - Bordeaux Bordeaux
Extremadura UD Extremadura UD - Sevilla II Sevilla II

Olympics

Spain U23 Spain U23 1 HT 1 Ivory Coast U23 Ivory Coast U23
Japan U23 Japan U23 - New Zealand U23 New Zealand U23
Brazil  U23 Brazil U23 - Egypt U23 Egypt U23
Korea Republic U23 Korea Republic U23 - Mexico U23 Mexico U23

CSL

Wuhan Zall Wuhan Zall 0 Int. 0 Changchun Yatai Changchun Yatai
Dalian Yifang Dalian Yifang - Beijing Guoan Beijing Guoan
Hebei CFFC Hebei CFFC - Tianjin Teda Tianjin Teda
Shanghai SIPG Shanghai SIPG - Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua

China League One

Heilongjiang Lava Spring Heilongjiang Lava Spring - Nantong Zhiyun Nantong Zhiyun
Zhejiang Greentown Zhejiang Greentown - Beijing BG Beijing BG

FA Cup

Xian Daxing Chongde Xian Daxing Chongde 3 TBA 1 Shanxi Metropolis Shanxi Metropolis
Qingdao Jonoon Qingdao Jonoon 1 TBA 3 Shaanxi Warriors Shaanxi Warriors
Yunnan Kunlu Yunnan Kunlu 5 TBA 1 Dongguan United Dongguan United
Yanbian Longding Yanbian Longding 0 TBA 1 Shanghai Jiading Shanghai Jiading
Hebei Kungfu Hebei Kungfu 0 TBA 0 Zhejiang Yiteng Zhejiang Yiteng
Hunan Xiangtao Hunan Xiangtao 1 TBA 2 Sichuan Minzu Sichuan Minzu
Qingdao Youth Island Qingdao Youth Island - Quanzhou Yassin Quanzhou Yassin
Xiamen Egret Island Xiamen Egret Island - Qingdao Red Lions Qingdao Red Lions
Yichun Grand Tiger Yichun Grand Tiger - Wuxi Wugou Wuxi Wugou
Hubei Istar Hubei Istar - Dandong Tengyue Dandong Tengyue
Inner Mongolia Inner Mongolia - Guangxi Pingguo Haliao Guangxi Pingguo Haliao