Today

Superliga

Sarmiento Sarmiento 3 - 4 Unión Santa Fe Unión Santa Fe
Gimnasia La Plata Gimnasia La Plata 1 - 0 Newell's Old Boys Newell's Old Boys
Lanús Lanús 1 - 1 Banfield Banfield
Huracán Huracán 0 - 3 Boca Juniors Boca Juniors

Prim B Nacional Apertura

Brown de Adrogué Brown de Adrogué 1 - 1 Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina 1 - 1 Almagro Almagro
Defensores de Belgrano Defensores de Belgrano 1 - 0 Club Atlético Güemes Club Atlético Güemes

Prim B Metro

Sacachispas Sacachispas 1 - 0 JJ Urquiza JJ Urquiza
UAI Urquiza UAI Urquiza 1 - 2 Deportivo Armenio Deportivo Armenio
San Miguel San Miguel 1 - 1 Defensores Unidos Defensores Unidos
Deportivo Merlo Deportivo Merlo 3 - 1 Fénix Fénix
Acassuso Acassuso 1 - 0 Argentino Quilmes Argentino Quilmes
Flandria Flandria 2 - 0 Colegiales Colegiales

Torneo Federal A

Crucero del Norte Crucero del Norte 0 - 0 Douglas Haig Douglas Haig
Camioneros RG Camioneros RG 2 - 0 Circulo Deportivo Circulo Deportivo
Sol de Mayo Sol de Mayo 0 - 0 Independiente Chivilcoy Independiente Chivilcoy
Deportivo Madryn Deportivo Madryn 3 - 1 Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis
Huracán Las Heras Huracán Las Heras 2 - 3 Cipolletti Cipolletti
Defensores Belgrano VR Defensores Belgrano VR 1 - 0 Boca Unidos Boca Unidos
Unión Sunchales Unión Sunchales 1 - 2 Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas

Queensland

Queensland Lions Queensland Lions 4 - 1 Moreton Bay United Moreton Bay United

Brisbane

Albany Creek Albany Creek 1 Pen 2-3 1 Bayside United Bayside United

FFA Cup

Adelaide Olympic Adelaide Olympic 0 - 1 Adelaide United Adelaide United

Bundesliga

Austria Wien Austria Wien 2 - 2 Admira Admira
SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt 1 - 1 Rapid Wien Rapid Wien
Rheindorf Altach Rheindorf Altach 1 - 1 Salzburg Salzburg
LASK LASK 0 - 1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
Wattens Wattens 2 - 2 Hartberg Hartberg

1. Liga

Blau-Weiß Linz Blau-Weiß Linz 3 - 1 Austria Wien II Austria Wien II

Regionalliga Ost

Wiener Viktoria Wiener Viktoria 4 - 0 Neusiedl Neusiedl
Lauterach Lauterach 2 - 0 Hohenems Hohenems
SVG Reichenau SVG Reichenau 2 - 0 Telfs Telfs
Röthis Röthis 0 - 1 Admira Dornbirn Admira Dornbirn
Admira II Admira II 1 - 3 Leobendorf Leobendorf
Schwaz Schwaz 3 - 1 Wattens II Wattens II
Austria Lustenau II Austria Lustenau II 0 - 4 Rotenberg Rotenberg
FC Egg FC Egg - Rot-Weiß Rankweil Rot-Weiß Rankweil

Landesliga Burgenland

Bizau Bizau - Rheindorf Altach II Rheindorf Altach II
Pinkafeld Pinkafeld - Siegendorf Siegendorf
Kohfidisch Kohfidisch - Klingenbach Klingenbach
Oberpetersdorf Oberpetersdorf - Markt Allhau Markt Allhau
Prutz / Serfaus Prutz / Serfaus - St. Johann in Tirol St. Johann in Tirol
Lafnitz II Lafnitz II - Rottenmann Rottenmann
ASK Klagenfurt ASK Klagenfurt - Austria Klagenfurt Austria Klagenfurt
Slovan HAC Slovan HAC - Fach-Donaufeld Fach-Donaufeld
Union Innsbruck Union Innsbruck - Zirl Zirl
Völs Völs - Zams Zams
Dellach im Gailtal Dellach im Gailtal - Völkermarkt Völkermarkt
St. Valentin St. Valentin - SV Wallern SV Wallern
Nenzing Nenzing - Schruns Schruns

First Division A

Zulte-Waregem Zulte-Waregem 2 - 1 Antwerp Antwerp
KV Oostende KV Oostende 2 - 1 Cercle Brugge Cercle Brugge
Standard Liège Standard Liège 2 - 2 OH Leuven OH Leuven
Sint-Truiden Sint-Truiden 2 - 2 Anderlecht Anderlecht
Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk 0 80' 1 Mechelen Mechelen

First Division B

Excelsior Virton Excelsior Virton 2 - 1 Lierse Kempenzonen Lierse Kempenzonen
Lommel Lommel 3 83' 0 Royal Excel Mouscron Royal Excel Mouscron

First Amateur Division

Dessel Sport Dessel Sport 1 - 1 Olympic Charleroi Olympic Charleroi
Heist Heist 1 - 0 URSL Visé URSL Visé
La Louvière Centre La Louvière Centre 1 - 2 Patro Eisden Patro Eisden
Dender Dender 0 - 0 Liège Liège
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel 0 - 3 Francs Borains Francs Borains
Rupel Boom Rupel Boom - Mandel United Mandel United
Knokke Knokke - Thes Sport Thes Sport

Second Amateur Division VFV A

Harelbeke Harelbeke 0 - 2 Olsa Brakel Olsa Brakel
Hades Hades 0 - 0 Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertingen
Londerzeel Londerzeel 0 - 1 Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal
Dikkelvenne Dikkelvenne 1 - 1 Westhoek Westhoek
Ninove Ninove 3 - 0 Oudenaarde Oudenaarde
Meux Meux 2 - 0 US Givry US Givry
Bocholt Bocholt 3 - 3 Diegem Sport Diegem Sport
Hoogstraten Hoogstraten 4 - 0 Houtvenne Houtvenne
Berchem Sport Berchem Sport 0 - 2 Eendracht Aalst Eendracht Aalst
Lyra-Lierse Berlaar Lyra-Lierse Berlaar - Heur Tongeren Heur Tongeren
Lokeren-Temse Lokeren-Temse 0 - 2 KRC Gent KRC Gent
Merelbeke Merelbeke - Zelzate Zelzate
Voorwaarts Zwevezele Voorwaarts Zwevezele - Ronse Ronse
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée - Verlaine Verlaine
Warnant Warnant - Acren-Lessines Acren-Lessines
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg - La Louvière La Louvière
Pepingen-Halle Pepingen-Halle - City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen
Solières Sport Solières Sport - Rebecq Rebecq
Hamoir Hamoir - RES Durbuy RES Durbuy
Cappellen Cappellen - Sporting Hasselt Sporting Hasselt
RFC Wetteren RFC Wetteren - Sparta Petegem Sparta Petegem
Toekomst Menen Toekomst Menen 1 - 2 Gullegem Gullegem
Jette Jette - Waremme Waremme
Ganshoren Ganshoren - Tubize Tubize

Third Amateur Division VFV A

Svelta Melsele Svelta Melsele - Avanti Avanti
Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts - Weerstand Koersel Weerstand Koersel
PAC Buzet PAC Buzet - Aische Aische
Sint-Niklaas Sint-Niklaas - Rhodienne-De Hoek Rhodienne-De Hoek
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - Tournai Tournai
Betekom Betekom - De Kempen De Kempen
Lille Lille - Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
Beringen Beringen - Turnhout Turnhout
Wellen Wellen - Diest Diest
Onhaye Onhaye - Sprimont Sprimont
Esperanza Pelt Esperanza Pelt - Nijlen Nijlen
Racing Mechelen Racing Mechelen - Eendracht Termien Eendracht Termien
FC Lebbeke FC Lebbeke - Anzegem Anzegem
Entité Manageoise Entité Manageoise - SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve - Huy Huy
Stade Disonais Stade Disonais - Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha - Marloie Sport Marloie Sport
Richelle United Richelle United - Jodoigne Jodoigne
Herstal Herstal - Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris
Rochefort Rochefort - Mormont Mormont
Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant - Witgoor Sport Witgoor Sport
Ostiches Ostiches - Albert Quévy-Mons Albert Quévy-Mons
Stockel Stockel - Braine Braine
Gosselies Sports Gosselies Sports - Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
Binche Binche - Union Namur Union Namur
Voorde Appelterre Voorde Appelterre - Lochristi Lochristi
VW Hamme VW Hamme - Tempo Overijse Tempo Overijse
Eppegem Eppegem - Torhout Torhout
Erpe-Mere United Erpe-Mere United - Oostkamp Oostkamp
Jong Lede Jong Lede - Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
Gouvy Gouvy - Aywaille Aywaille

Provincial Oost Vlaanderen

Eendracht Wervik Eendracht Wervik - Meulebeke Meulebeke
RC Lauwe RC Lauwe - Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke
Sassport Boezinge Sassport Boezinge - Excelsior Zedelgem Excelsior Zedelgem
Rumbeke Rumbeke - SC Zonnebeke SC Zonnebeke
Roeselare Daisel Roeselare Daisel - Sparta Heestert Sparta Heestert
Wezel Wezel - Rapid Leest Rapid Leest
Ternesse Ternesse - Berg en Dal Berg en Dal
Antonia Antonia - Vorselaar Vorselaar
Eendracht Aalter Eendracht Aalter - Drongen Drongen
Achel Achel - Herkol Herkol
Houtem-Oplinter Houtem-Oplinter - Wambeek Wambeek
Helson Helchteren Helson Helchteren - Alken Alken
Excelsior Mariakerke Excelsior Mariakerke - Latem Latem
Berlare Berlare - Ardennen Ardennen
Bregel Sport Bregel Sport - Groen Star Beek Groen Star Beek
Huldenberg Huldenberg - Liedekerke Liedekerke
Libramont Libramont - Ethe Belmont Ethe Belmont
Linden Linden - Grimbergen Grimbergen
Bastogne Bastogne - Aubange Aubange
Juve Hasselt Juve Hasselt - Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt
Geel Geel - Retie Retie
Gilly Gilly - Molenbaix Molenbaix
Wallonne Ciney Wallonne Ciney - Meux II Meux II
Sprimont II Sprimont II - La Calamine La Calamine
Ixelles Ixelles - Léopold Léopold
La Roche La Roche - Jeunesse Freylangeoise Jeunesse Freylangeoise
SK Denderhoutem SK Denderhoutem - Lokeren Doorslaar Lokeren Doorslaar
Ranst Ranst - Oppuurs Oppuurs
HO Kalken HO Kalken - Dendermonde Dendermonde
Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout - Bertem-Leefdaal Bertem-Leefdaal
Schoonbeek-Beverst Schoonbeek-Beverst - Zonhoven United Zonhoven United
Herderen-Millen Herderen-Millen - Eendracht Maasmechelen Eendracht Maasmechelen
Herk Herk - Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem
Bodegem Kapelle United Bodegem Kapelle United - Hoegaarden-Outgaarden Hoegaarden-Outgaarden
Bevel Bevel - K. Kontich K. Kontich
Nismes Nismes - Spy Spy
Elsautoise Elsautoise - Jehaytois Jehaytois
Wielsbeke Wielsbeke - Lauwe Lauwe
Beaufays Beaufays - Rechain Rechain
JS Fizoise JS Fizoise - Mélen-Micheroux Mélen-Micheroux
Malmundaria Malmundaria - Aubel Aubel
RAC Saint-Mard RAC Saint-Mard - Longlier Longlier
Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg - Aarschot Aarschot
Borght-Humbeek Borght-Humbeek - Stade Bierbeek Stade Bierbeek
Bornem Bornem - Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Grembergen Grembergen - Munkzwalm Munkzwalm
Excelsior Biévène Excelsior Biévène - RAS Monceau RAS Monceau
Melsbroek Melsbroek - Veltem Veltem
Loyers Loyers - Biesme Biesme
St-Joris Sleidinge St-Joris Sleidinge - Eendracht Zele Eendracht Zele
Blankenberge Blankenberge - Diksmuide Diksmuide
Etterbeek Etterbeek - Stade Everois Stade Everois
Snef-Tyber Snef-Tyber - Belœil Belœil
Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek - Genappe Genappe
Saint-Josse Saint-Josse - Nivellois Nivellois
NSeth Berchem NSeth Berchem - Grez-Doiceau Grez-Doiceau
Sportive Brainoise Sportive Brainoise - Tubize II Tubize II
Union Lasne-Ohain Union Lasne-Ohain - BX Brussels BX Brussels
Hornu Hornu - Montignies Montignies
Péruwelz Péruwelz - Soignies Sports Soignies Sports
Houdeng Houdeng - Morlanwelz Morlanwelz
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps - Etoile de Faimes Etoile de Faimes
Chevetogne Chevetogne - US Dinantaise US Dinantaise
ES de la Molignée ES de la Molignée - Condruzien Condruzien
Beauraing Beauraing - Malonne Malonne
Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptinne Postp. Andennais Andennais
Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre - Le Roeulx Le Roeulx
FC Du Geer FC Du Geer - UCE Liège UCE Liège
Antoing Antoing - Ransart Ransart
Renaissance Schaerbeek Renaissance Schaerbeek - Sporting Bruxelles Sporting Bruxelles
Lorraine Arlon Lorraine Arlon - Sartoise Sartoise
Kalmthout Kalmthout - Vosselaar Vosselaar
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton - Vaux-Noville Vaux-Noville

Second Amateur Division ACFF

Lyra-Lierse Berlaar Lyra-Lierse Berlaar 0 - 0 Tongeren Tongeren

Primera A

La Equidad La Equidad 1 - 3 Patriotas Boyacá Patriotas Boyacá
América de Cali América de Cali 1 - 1 Deportivo Cali Deportivo Cali
Deportivo Pereira Deportivo Pereira 3 - 0 Once Caldas Once Caldas
Atlético Nacional Atlético Nacional 1 - 1 Independiente Medellín Independiente Medellín

Czech Liga

Slavia Praha Slavia Praha 3 - 1 Slovan Liberec Slovan Liberec
Zlín Zlín 1 82' 2 Hradec Králové Hradec Králové
Teplice Teplice 0 81' 1 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Sigma Olomouc Sigma Olomouc 2 82' 0 Karviná Karviná

FNL

Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov 1 - 2 Chrudim Chrudim
Sparta Praha II Sparta Praha II 4 - 0 Třinec Třinec
Varnsdorf Varnsdorf 1 - 3 Dukla Praha Dukla Praha
Táborsko Táborsko 0 - 2 Líšeň Líšeň

3. liga MSFL

Baník Ostrava II Baník Ostrava II 2 - 4 Znojmo Znojmo
Slovácko II Slovácko II 4 - 0 Dolní Benešov Dolní Benešov
Dukla Praha II Dukla Praha II 3 - 0 Teplice II Teplice II
Chlumec nad Cidlinou Chlumec nad Cidlinou 1 - 1 Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí
Hradec Králové II Hradec Králové II 1 - 1 Slovan Velvary Slovan Velvary
Pardubice II Pardubice II 2 - 1 Bohemians 1905 II Bohemians 1905 II
Slavia Praha II Slavia Praha II 1 - 2 Slavoj Vyšehrad Slavoj Vyšehrad
Admira Praha Admira Praha 2 - 2 Králův Dvůr Králův Dvůr
Sigma Olomouc II Sigma Olomouc II 5 - 1 Vrchovina Vrchovina
Viktoria Plzeň II Viktoria Plzeň II 3 - 1 Písek Písek
Příbram II Příbram II 0 - 2 Karlovy Vary Karlovy Vary
Sokol Zápy Sokol Zápy 0 - 3 Jablonec II Jablonec II

3. Division E

Český lev - Union Beroun Český lev - Union Beroun 0 - 1 Petřín Plzeň Petřín Plzeň
Myto Myto 1 - 0 Spartak Soběslav Spartak Soběslav
Tatran Sedlčany Tatran Sedlčany 2 - 1 Ostrov Ostrov
Benátky nad Jizerou Benátky nad Jizerou 1 - 1 Vysoké Mýto Vysoké Mýto
Čáslav Čáslav 1 - 1 Trutnov Trutnov
Dvůr Králové Dvůr Králové 4 - 0 Poricany Poricany
Kolín Kolín 6 - 2 Letohrad Letohrad
Velká Bíteš Velká Bíteš 1 - 4 Hodonin Hodonin
Sokol Lanžhot Sokol Lanžhot 4 - 0 Stará Říše Stará Říše
Slavoj Polná Slavoj Polná 2 - 2 Bystřice nad Pernštejnem Bystřice nad Pernštejnem
Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou 1 - 1 Zbrojovka Brno II Zbrojovka Brno II
Ždírec nad Doubravou Ždírec nad Doubravou 0 - 0 Start Brno Start Brno
Strání Strání 3 - 3 Viktorie Přerov Viktorie Přerov
Kozlovice Kozlovice 3 - 2 Slavičín Slavičín
Šumperk Šumperk 1 - 1 Nové Sady Nové Sady
Opava II Opava II 6 - 0 Slavoj Olympia Bruntál Slavoj Olympia Bruntál
Bilovec Bilovec 5 - 4 Vítkovice Vítkovice
Bospor Bohumín Bospor Bohumín 1 - 2 Nový Jičín Nový Jičín
Frenstat p. R. Frenstat p. R. 0 - 0 Frýdlant Frýdlant
Polanka nad Odrou Polanka nad Odrou 2 - 3 Karviná II Karviná II

Bundesliga

Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach 1 - 1 Stuttgart Stuttgart
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 1 - 5 Bayern München Bayern München

2. Bundesliga

Hamburger SV Hamburger SV 1 - 1 Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
Darmstadt 98 Darmstadt 98 3 - 0 Werder Bremen Werder Bremen
Dynamo Dresden Dynamo Dresden 0 - 1 Nürnberg Nürnberg
Hansa Rostock Hansa Rostock 1 - 1 Sandhausen Sandhausen

3. Liga

Türkgücü-Ataspor Türkgücü-Ataspor 1 - 0 Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Viktoria Köln Viktoria Köln 1 - 1 Würzburger Kickers Würzburger Kickers

Regionalliga West

Buchbach Buchbach 1 - 0 1860 Rosenheim 1860 Rosenheim
Tennis Borussia Tennis Borussia 0 - 1 Chemie Leipzig Chemie Leipzig
BAK '07 BAK '07 2 - 1 Lichtenberg Lichtenberg
Eilenburg Eilenburg 3 - 1 Germania Halberstadt Germania Halberstadt
Hannover 96 II Hannover 96 II 2 - 0 Jeddeloh Jeddeloh
Balingen Balingen 1 - 6 Kickers Offenbach Kickers Offenbach
Aalen Aalen 1 - 4 Elversberg Elversberg
Sonnenhof Großaspach Sonnenhof Großaspach 1 - 1 Stuttgart II Stuttgart II
Altona 93 Altona 93 0 - 3 Holstein Kiel II Holstein Kiel II
HSC Hannover HSC Hannover 2 - 1 Schwarz-Weiß Rehden Schwarz-Weiß Rehden
Borussia Hildesheim Borussia Hildesheim 1 - 1 LSK Hansa LSK Hansa

Oberliga Hessen

Union Nettetal Union Nettetal 3 - 0 1. FC M'gladbach 1. FC M'gladbach
Süderelbe Süderelbe 0 - 5 Victoria Hamburg Victoria Hamburg
Paloma Paloma - Concordia Concordia
HEBC HEBC 6 - 2 Hamburger SV III Hamburger SV III
Hastedt Hastedt 2 - 3 Werder Bremen III Werder Bremen III
Geestemünde Geestemünde 2 - 5 Blumenthaler SV Blumenthaler SV
Neustrelitz Neustrelitz 2 - 1 Eintracht Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf
Todesfelde Todesfelde 5 - 2 Lübeck II Lübeck II
Greifswalder FC Greifswalder FC 2 - 2 RSV Eintracht RSV Eintracht
CFC Hertha CFC Hertha 1 - 0 Victoria Seelow Victoria Seelow
Lok Stendal Lok Stendal 0 - 4 Blau-Weiß 90 Berlin Blau-Weiß 90 Berlin
Eichede Eichede - Union Neumünster Union Neumünster
Hemelingen Hemelingen 2 - 1 Union Bremen Union Bremen
Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen Postp. Martinroda Martinroda
1. FC Merseburg 1. FC Merseburg 0 - 3 FC Grimma FC Grimma
SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche Flensburg 08 II 0 - 2 Bordesholm Bordesholm
1860 München II 1860 München II - Kirchanschöring Kirchanschöring
Ginsheim Ginsheim - Bad Vilbel Bad Vilbel
DJK Bamberg DJK Bamberg - Neumarkt Neumarkt
SV Zeilsheim SV Zeilsheim - Rot-Weiß Hadamar Rot-Weiß Hadamar
Hürth Hürth - Deutz Deutz
SVG Göttingen SVG Göttingen 1 - 4 Wolfenbüttel Wolfenbüttel
Cronenberger SC Cronenberger SC - FSV Duisburg FSV Duisburg
Kleve Kleve 2 - 1 TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
TVD Velbert TVD Velbert 4 - 1 Sterkrade-Nord Sterkrade-Nord
Meerbusch Meerbusch 2 - 1 Teutonia St.Tönis Teutonia St.Tönis
Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld 2 - 1 SC Velbert SC Velbert
Inter Türkspor Kiel Inter Türkspor Kiel - Eckernförder SV Eckernförder SV
Oberachern Oberachern - Bissingen Bissingen
ASC Dortmund ASC Dortmund 3 - 0 Hammer SpVg Hammer SpVg
Bersenbrück Bersenbrück - BW Lohne BW Lohne
Hennef 05 Hennef 05 - Düren Merzenich Düren Merzenich
Holzwickeder SC Holzwickeder SC 0 - 2 Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
SV Steinbach SV Steinbach - Eintracht Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf
Lupo-Martini Lupo-Martini 2 - 2 Germania Egestorf Germania Egestorf
Viktoria Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler 1 - 3 Siegburger SV Siegburger SV
Komet Arsten Komet Arsten 1 - 5 Bremer SV Bremer SV
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach 8 - 0 SV Breinig SV Breinig
Victoria Clarholz Victoria Clarholz - Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern - Vreden Vreden
Meinerzhagen Meinerzhagen 2 - 3 TuS Haltern TuS Haltern
Paderborn 07 II Paderborn 07 II 5 - 0 Erndtebrück Erndtebrück
Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn 5 - 2 Eintracht Rheine Eintracht Rheine
Eilendorf Eilendorf 1 - 3 Wesseling-Urfeld Wesseling-Urfeld
Union Tornesch Union Tornesch - Rugenbergen Rugenbergen
Sasel Sasel 6 - 1 Lohbrügge Lohbrügge
SF Baumberg SF Baumberg 2 - 4 Germania Ratingen Germania Ratingen
Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven 0 - 1 Pesch Pesch
Gonsenheim Gonsenheim - Alemannia Waldalgesheim Alemannia Waldalgesheim
Finnentrop / Bamenohl Finnentrop / Bamenohl 2 - 1 Sprockhövel Sprockhövel
Borgfeld Borgfeld 0 - 0 BTS Neustadt BTS Neustadt
Westfalia Herne Westfalia Herne - Gütersloh Gütersloh
Ennepetal Ennepetal - Schermbeck Schermbeck
Vatan Sport Vatan Sport - Habenhauser FV Habenhauser FV
Düsseldorf West Düsseldorf West - Monheim Monheim
FC Bocholt FC Bocholt - Kray Kray
SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven - Schwachhausen Schwachhausen
Kaiserslautern II Kaiserslautern II - Hassia Bingen Hassia Bingen
VfL Vichttal VfL Vichttal - Fortuna Köln II Fortuna Köln II
Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf - BCV Glesch / Paffendorf BCV Glesch / Paffendorf
Frechen Frechen - Alfter Alfter

Oberliga Bayern Sud

Paloma Paloma 2 - 2 Concordia Hamburg Concordia Hamburg