Today

Prim B Nacional Apertura

Sarmiento Sarmiento - All Boys All Boys

Primera C

Deportivo Laferrere Deportivo Laferrere - Victoriano Arenas Victoriano Arenas

Torneo Federal A

Circulo Deportivo Circulo Deportivo TBA Sportivo Peñarol Sportivo Peñarol
Camioneros RG Camioneros RG TBA Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP
Juventud Unida Univ. Juventud Unida Univ. TBA Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis
Sportivo Desamparados Sportivo Desamparados TBA Deportivo Madryn Deportivo Madryn
Sansinena Sansinena TBA Huracán Las Heras Huracán Las Heras
Sol de Mayo Sol de Mayo TBA Olimpo Olimpo
Villa Mitre Villa Mitre TBA Cipolletti Cipolletti
Gimnasia Concepción Gimnasia Concepción TBA Central Norte Central Norte
Crucero del Norte Crucero del Norte TBA San Martín Formosa San Martín Formosa
Unión Sunchales Unión Sunchales TBA Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia
Chaco For Ever Chaco For Ever TBA Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas
Boca Unidos Boca Unidos TBA Club Atlético Güemes Club Atlético Güemes
Douglas Haig Douglas Haig TBA Def. de Pronunciamiento Def. de Pronunciamiento
Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano TBA Juventud Unida G. Juventud Unida G.

Bundesliga

Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Paderborn Paderborn

2. Bundesliga

Bochum Bochum - Osnabrück Osnabrück
Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue - St. Pauli St. Pauli

3. Liga

Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena - Hallescher FC Hallescher FC

Regionalliga Nordost

Auerbach Auerbach - Union Fürstenwalde Union Fürstenwalde

Regionalliga West

Verl Verl - Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II

Regionalliga Bayern

Heimstetten Heimstetten - Wacker Burghausen Wacker Burghausen

Oberliga Baden-Wurttemberg

Nöttingen Nöttingen - Reutlingen Reutlingen

Oberliga Bremen

Oberneuland Oberneuland - Geestemünde Geestemünde

Oberliga Nordost-Nord

Tennis Borussia Tennis Borussia - Hertha Zehlendorf Hertha Zehlendorf

Oberliga Hamburg

Bramfelder SV Bramfelder SV - Concordia Hamburg Concordia Hamburg
Victoria Hamburg Victoria Hamburg - Niendorfer TSV Niendorfer TSV
Osdorf Osdorf - Teutonia Hamburg Teutonia Hamburg
Hamm United Hamm United - Rugenbergen Rugenbergen
Hamburger SV III Hamburger SV III - Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-Uhlenhorst
Süderelbe Süderelbe - Buchholz Buchholz

Oberliga Hessen

Baunatal Baunatal - Bad Vilbel Bad Vilbel

Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

Eintracht Trier Eintracht Trier - Arminia Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen

Oberliga Bayern Nord

Eltersdorf Eltersdorf - Würzburger FV Würzburger FV
DJK Bamberg DJK Bamberg - Karlburg Karlburg

Oberliga Bayern Sud

Ingolstadt II Ingolstadt II - Turkspor Augsburg Turkspor Augsburg

Liga I

CFR Cluj CFR Cluj - Chindia Târgovişte Chindia Târgovişte

Liga II Seria 1

Daco-Getica Daco-Getica Cancl. Rapid Bucureşti Rapid Bucureşti
UTA UTA - SSC Farul SSC Farul

Liga III Seria 1

Universitatea Galaţi Universitatea Galaţi - Bucovina Rădăuţi Bucovina Rădăuţi
Foresta Suceava Foresta Suceava - Şomuz Fălticeni Şomuz Fălticeni
Hușana Huși Hușana Huși - CSM Bacău CSM Bacău
Paşcani Paşcani - Sporting Lieşti Sporting Lieşti
Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul Piatra Neamţ - Târgu Secuiesc Târgu Secuiesc
Botoşani II Botoşani II - Ştiinţa Miroslava Ştiinţa Miroslava
Cetatea Târgu Neamţ Cetatea Târgu Neamţ - Oţelul Oţelul
Aerostar Bacău Aerostar Bacău - Focşani Focşani

Liga III Seria 2

Mostiştea Ulmu Mostiştea Ulmu - Axiopolis Axiopolis
Poseidon 2 Mai Poseidon 2 Mai - Făurei Făurei
Înainte Modelu Înainte Modelu - Popești-Leordeni Popești-Leordeni
FCSB II FCSB II - Unirea Slobozia Unirea Slobozia
Recolta Gheorghe Doja Recolta Gheorghe Doja - Afumaţi Afumaţi
Viitorul Ianca Viitorul Ianca - Medgidia Medgidia
Metalul Buzău Metalul Buzău - Agricola Borcea Agricola Borcea
Tunari Tunari - Dacia Unirea Brăila Dacia Unirea Brăila

Liga III Seria 3

Slatina Slatina - Unirea Bascov Unirea Bascov
Flacăra Moreni Flacăra Moreni - Baloteşti Baloteşti
Voluntari II Voluntari II - CS U Craiova II CS U Craiova II
Vediţa Coloneşti Vediţa Coloneşti - Olimpic Cetate Olimpic Cetate
Blejoi Blejoi - Sporting Roşiori Sporting Roşiori
SR Municipal Braşov SR Municipal Braşov - Astra II Astra II
Pucioasa Pucioasa - Tractorul Cetate Tractorul Cetate
Progresul Spartac Progresul Spartac - Alexandria Alexandria

Liga III Seria 4

Viitorul Dăești Viitorul Dăești - U Craiova 1948 U Craiova 1948
Naţional Sebiş Naţional Sebiş - Filiaşi Filiaşi
Șoimii Lipova Șoimii Lipova - Gilortul Gilortul
Ghiroda Ghiroda - Flacăra Horezu Flacăra Horezu
Dumbrăviţa Dumbrăviţa - Hunedoara Hunedoara
Fortuna Becicherecu Mic Fortuna Becicherecu Mic - Cetate Deva Cetate Deva
Progresul Pecica Progresul Pecica - Gloria Lunca Teuz Cermei Gloria Lunca Teuz Cermei
ACS Poli Timişoara ACS Poli Timişoara - Crişul Chişineu Criş Crişul Chişineu Criş

Liga III Seria 5

SCM Zalău SCM Zalău - Sănătatea Cluj Sănătatea Cluj
Viitorul Şelimbăr Viitorul Şelimbăr - Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc
Unirea Dej Unirea Dej - Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia
U Craiova 1948 U Craiova 1948 - Luceafărul Oradea Luceafărul Oradea
Avântul Reghin Avântul Reghin - Industria Galda de Jos Industria Galda de Jos
CFR Cluj II CFR Cluj II - Metalurgistul Cugir Metalurgistul Cugir
Arieşul Turda Arieşul Turda - Comuna Recea Comuna Recea
Sânmartin Sânmartin - Minaur Baia Mare Minaur Baia Mare