Liga III

Liga III Seria 1

Romania 2022/2023

Aerostar Bacău Aerostar Bacău 4 - 1 Unirea Braniştea Unirea Braniştea
Armata Aurul Brad Armata Aurul Brad 1 - 2 Filiaşi Filiaşi
Astra Astra 0 - 2 Unirea Bascov Unirea Bascov
Avântul Reghin Avântul Reghin 0 - 0 Metalurgistul Cugir Metalurgistul Cugir
Cetate Deva Cetate Deva 4 - 0 Progresul Ezeriș Progresul Ezeriș
CS U Craiova II CS U Craiova II 0 - 2 Petrolul Potcoava Petrolul Potcoava
Csikszereda II Csikszereda II 0 - 2 Dante Botoşani Dante Botoşani
FCSB II FCSB II 0 - 2 Tunari Tunari
Gilortul Gilortul 2 - 1 Viitorul Târgu Jiu II Viitorul Târgu Jiu II
Sânmartin Sânmartin 1 - 1 Sportul Şimleu Sportul Şimleu
Phoenix Buziaș Phoenix Buziaș 2 - 1 Avântul Periam Avântul Periam
Pucioasa Pucioasa 2 - 2 Flacăra Moreni Flacăra Moreni
Real Bradu Real Bradu 3 - 2 CS Dinamo București CS Dinamo București
Universitatea Alba Iulia Universitatea Alba Iulia 1 - 1 Unirea Alba Iulia Unirea Alba Iulia
Înainte Modelu Înainte Modelu 4 - 0 Amara Amara
Șoimii Lipova Șoimii Lipova 0 - 1 Crişul Chişineu Criş Crişul Chişineu Criş

Agricola Borcea Agricola Borcea 3 - 1 Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi
Bihor Oradea Bihor Oradea 1 - 1 U Craiova 1948 U Craiova 1948
Bucovina Rădăuţi Bucovina Rădăuţi 1 - 2 Şomuz Fălticeni Şomuz Fălticeni
Şcolar Reşiţa Şcolar Reşiţa 1 - 2 Pobeda Stár Bišnov Pobeda Stár Bišnov
Corvinul Hunedoara Corvinul Hunedoara 1 - 0 Unirea Ungheni Unirea Ungheni
Cozia Călimăneşti Cozia Călimăneşti 0 - 1 Flacăra Horezu Flacăra Horezu
Dinamo Bacău Dinamo Bacău 0 - 2 Râmnicu Sărat Râmnicu Sărat
Focşani Focşani 6 - 1 Voința Limpeziș Voința Limpeziș
Foresta Suceava Foresta Suceava 2 - 0 CSM Bacău CSM Bacău
Gloria Băneasa Gloria Băneasa 0 - 3 Afumaţi Afumaţi
Gloria Lunca Teuz Cermei Gloria Lunca Teuz Cermei 1 - 1 Ghiroda Ghiroda
Kids Tâmpa Braşov Kids Tâmpa Braşov 2 - 0 Sepsi II Sepsi II
Metalul Buzău Metalul Buzău 9 - 1 Dacia Unirea Brăila Dacia Unirea Brăila
Ocna Mureș Ocna Mureș 0 - 0 Sănătatea Cluj Sănătatea Cluj
Olimpic Zărneşti Olimpic Zărneşti 0 - 2 SR Municipal Braşov SR Municipal Braşov
Plopeni Plopeni 0 - 0 Blejoi Blejoi
Popești-Leordeni Popești-Leordeni 2 - 1 Muscelul Câmpulung Elite Muscelul Câmpulung Elite
Progresul Pecica Progresul Pecica 4 - 1 Ineu Ineu
Păuleşti Păuleşti 0 - 1 Olimpic Cetate Olimpic Cetate
Rapid Brodoc Rapid Brodoc 3 - 0 Viitorul Darabani Viitorul Darabani
Recolta Gheorghe Doja Recolta Gheorghe Doja 3 - 4 Gloria Albeşti Gloria Albeşti
Retezatul Haţeg Retezatul Haţeg 0 - 3 Viitorul Şimian Viitorul Şimian
SCM Zalău SCM Zalău 2 - 0 CFR Cluj II CFR Cluj II
Sighetu Marmaţiei Sighetu Marmaţiei 1 - 1 CSM Satu Mare CSM Satu Mare
Sporting Roşiori Sporting Roşiori 5 - 0 Minerul Costeşti Minerul Costeşti
Târgu Secuiesc Târgu Secuiesc 1 - 0 Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc
Victoria Carei Victoria Carei 1 - 3 Minerul Ocna Dej Minerul Ocna Dej
Viitorul Cluj Viitorul Cluj 2 - 1 ACS Târgu Mureș 1898 ACS Târgu Mureș 1898
Viitorul Dăești Viitorul Dăești 1 - 0 Vediţa Coloneşti Vediţa Coloneşti
Viitorul Ianca Viitorul Ianca 1 - 1 Sporting Lieşti Sporting Lieşti
Voinţa Lupac Voinţa Lupac 1 - 0 Jiul Petroşani Jiul Petroşani
Voluntari II Voluntari II 4 - 0 FCV Farul Constanţa II FCV Farul Constanţa II
Ştiinţa Miroslava Ştiinţa Miroslava 3 - 1 Ceahlăul Piatra Neamţ Ceahlăul Piatra Neamţ

Alexandria Alexandria - Cetatea Turnu Magurele Cetatea Turnu Magurele