Today

Superliga

San Lorenzo San Lorenzo - Atlético Tucumán Atlético Tucumán
Defensa y Justicia Defensa y Justicia 1 Susp. 1 Estudiantes Estudiantes

Prim B Nacional Apertura

Guillermo Brown Guillermo Brown - Villa Dálmine Villa Dálmine
Chacarita Juniors Chacarita Juniors 0 Susp. 0 Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy

Prim B Metro

Acassuso Acassuso - Sacachispas Sacachispas

Primera C

Ituzaingó Ituzaingó - Deportivo Merlo Deportivo Merlo
Victoriano Arenas Victoriano Arenas - General Lamadrid General Lamadrid

Primera D

Argentino Merlo Argentino Merlo - Claypole Claypole
Puerto Nuevo Puerto Nuevo - Centro Español Centro Español

Torneo Federal A

Villa Mitre Villa Mitre - Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP
Huracán Las Heras Huracán Las Heras - Racing Córdoba Racing Córdoba
Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas - Camioneros RG Camioneros RG
Independiente Neuquén Independiente Neuquén - Sansinena Sansinena
Crucero del Norte Crucero del Norte - San Jorge Tucumán San Jorge Tucumán
Gimnasia y Tiro Gimnasia y Tiro - AH Zapla AH Zapla
Def. de Pronunciamiento Def. de Pronunciamiento - Atlético Paraná Atlético Paraná
Defensores Belgrano VR Defensores Belgrano VR - Gimnasia Concepción Gimnasia Concepción
Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis - Deportivo Maipú Deportivo Maipú
Cipolletti Cipolletti - Deportivo Madryn Deportivo Madryn
Alvarado Alvarado - Deportivo Roca Deportivo Roca
Chaco For Ever Chaco For Ever - Juventud Antoniana Juventud Antoniana
Boca Unidos Boca Unidos - Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia
Estudiantes Río Cuarto Estudiantes Río Cuarto - San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem

Copa Argentina

Temperley Temperley - Rosario Central Rosario Central

First Division B

Westerlo Westerlo - Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk

First Amateur Division

Liège Liège - Sporting Châtelet Sporting Châtelet
Knokke Knokke - Dender Dender
Eendracht Aalst Eendracht Aalst - Oudenaarde Oudenaarde

Second Amateur Division VFV A

Eppegem Eppegem - Diegem Sport Diegem Sport
Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal - Westhoek Westhoek
Londerzeel Londerzeel - Sparta Petegem Sparta Petegem
Tempo Overijse Tempo Overijse - KRC Gent KRC Gent
Mandel United Mandel United - Gullegem Gullegem
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel - Olsa Brakel Olsa Brakel
Ronse Ronse - Toekomst Menen Toekomst Menen
Dikkelvenne Dikkelvenne - Harelbeke Harelbeke

Second Amateur Division VFV B

Visé Visé - Walhain Walhain
Solières Sport Solières Sport - Acren-Lessines Acren-Lessines
Tilleur Tilleur - RES Durbuy RES Durbuy
Francs Borains Francs Borains - Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg

Second Amateur Division ACFF

Bocholt Bocholt - Temse Temse
Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertingen - KFC Duffel KFC Duffel
Patro Eisden Patro Eisden - City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen
Cappellen Cappellen - Vosselaar Vosselaar
Berchem Sport Berchem Sport - Sporting Hasselt Sporting Hasselt

Third Amateur Division VFV A

Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout - Pepingen-Halle Pepingen-Halle
Merelbeke Merelbeke - Avanti Avanti
Oostkamp Oostkamp - Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
Jong Lede Jong Lede - Eendracht Wervik Eendracht Wervik
Wingene Wingene - Svelta Melsele Svelta Melsele
Woluwe-Zaventem Woluwe-Zaventem - Zelzate Zelzate

Third Amateur Division VFV B

Bornem Bornem - Betekom Betekom
Helson Helchteren Helson Helchteren - Tienen Tienen
Leopoldsburg Leopoldsburg - Lyra Lyra
Eendracht Termien Eendracht Termien - Esperanza Pelt Esperanza Pelt

Third Amateur Division ACFF A

Stade Brainois Stade Brainois - Braine Braine
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - Union Namur Union Namur
Binche Binche - Aische Aische
Stockel Stockel - Ganshoren Ganshoren
Ostiches Ostiches - Léopold Léopold
Jette Jette - Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines

Third Amateur Division ACFF B

Warnant Warnant - Mormont Mormont
Herstal Herstal - Huy Huy
Aywaille Aywaille - US Givry US Givry
Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris - Onhaye Onhaye
Verlaine Verlaine - Sprimont Sprimont
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton - Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée

Provincial Antwerpen

VC Herentals VC Herentals - Mariekerke Mariekerke
Wuustwezel Wuustwezel - K. Kontich K. Kontich
Sint-Job Sint-Job - Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Witgoor Sport Witgoor Sport - Schriek Schriek
Retie Branddonk Retie Branddonk - Lille Lille
Berg en Dal Berg en Dal - Rochus Deurne Rochus Deurne

Provincial Brabant

Liedekerke Liedekerke - Linden Linden
Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg - Melsbroek Melsbroek
Aarschot Aarschot - Veltem Veltem
Borght-Humbeek Borght-Humbeek - Hoeilaart Hoeilaart
Renaissance Forestoise Renaissance Forestoise - Etterbeek Etterbeek
Sporting Bruxelles Sporting Bruxelles - Union Lasne-Ohain Union Lasne-Ohain
Saint-Josse Saint-Josse - Waterloo Waterloo
Rhodienne-De Hoek Rhodienne-De Hoek - Grimbergen Grimbergen
Bertem-Leefdaal Bertem-Leefdaal - Sterrebeek Sterrebeek
Stade Everois Stade Everois - Genappe Genappe
Boitsfort Boitsfort - Jodoigne Jodoigne
Crossing Schaerbeek Crossing Schaerbeek - BX Brussels BX Brussels
Villers-La-Ville Villers-La-Ville - Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek

Provincial Hainaut

Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre - Neufvilles Neufvilles
Estaimbourg Estaimbourg - Belœil Belœil
Houdeng Houdeng - Antoing Antoing
Pâturages Pâturages - PAC Buzet PAC Buzet
SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage - Soignies Sports Soignies Sports
Gosselies Sports Gosselies Sports - Le Roeulx Le Roeulx
Péruwelz Péruwelz - Montignies Montignies
RAS Monceau RAS Monceau - Anderlues Anderlues

Provincial Liege

Beaufays Beaufays - Trooz Trooz
Braives Braives - Stade Disonais Stade Disonais
Rechain Rechain - Cointe-Liège Cointe-Liège
Aubel Aubel - Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
Sprimont II Sprimont II - JS Fizoise JS Fizoise
Amblève Amblève - Ougrée Ougrée
UCE Liège UCE Liège - Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps
Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten - Weywertz Weywertz

Provincial Limburg

Achel Achel - Melo Zonhoven Melo Zonhoven
Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem - Groen Star Beek Groen Star Beek
Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt - Herk Herk
Huvo Jeuk Huvo Jeuk - Alken Alken
HIH Hoepertingen HIH Hoepertingen - Herkol Herkol

Provincial Luxembourg

Champlon Champlon - Libramont Libramont
Marloie Sport Marloie Sport - Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-Léger
Ethe Belmont Ethe Belmont - Saint-Hubert Saint-Hubert
Rossignol Rossignol - Jeunesse Freylangeoise Jeunesse Freylangeoise

Provincial Namur

Ligny Ligny - Gedinne Gedinne
ES de la Molignée ES de la Molignée - Flavion Sport Flavion Sport
Wépion Wépion - Rhisnes Rhisnes
Arquet Arquet - Biesme Biesme
Profondeville Profondeville - Grand-Leez Grand-Leez
Pesche Pesche - Rochefort Rochefort
Spy Spy - Nismes Nismes

Provincial Oost Vlaanderen

Drongen Drongen - Sottegem Sottegem
Dendermonde Dendermonde - HO Kalken HO Kalken
Bambrugge Bambrugge - Eendracht Aalter Eendracht Aalter
Appelterre-Eichem Appelterre-Eichem - Ardennen Ardennen
Lochristi Lochristi - Ninove Ninove
Sparta Waasmunster Sparta Waasmunster - Adegem Adegem
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge - Jong Zulte Jong Zulte

Provincial West Vlaanderen

Racing Waregem Racing Waregem - Vlamertinge Vlamertinge
Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke - Damme Damme
RC Lauwe RC Lauwe - Deerlijk Sport Deerlijk Sport
Poperinge Poperinge - Wielsbeke Wielsbeke
Dadizele Dadizele - Sassport Boezinge Sassport Boezinge
Blankenberge Blankenberge - Meulebeke Meulebeke

National 3 Group D

Cannes Cannes Postp. Aubagne Aubagne
Le Pontet Grand Avignon Le Pontet Grand Avignon Postp. Cannet Rocheville Cannet Rocheville

National 3 Group H

Fabrègues Fabrègues Postp. Rodez II Rodez II

Coupe de France

Rossfeld Rossfeld 0 76' 2 Biesheim Biesheim
Illkirch Graffenstaden Illkirch Graffenstaden 3 78' 0 Saint Avold Naborienne Saint Avold Naborienne
Olympique Strasbourg Olympique Strasbourg 0 77' 0 Reipertswiller Reipertswiller
Raon l'Etape Raon l'Etape 1 77' 0 Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse
Escaudœuvres Escaudœuvres 1 77' 2 La Chapelle Montgermont La Chapelle Montgermont
Pays Neslois Pays Neslois 0 77' 0 Chambly Chambly
Sarreguemines Sarreguemines 1 76' 1 Metz Metz
Noisy-le-Grand Noisy-le-Grand 0 74' 0 Riom Riom
Chapelle-des-Marais Chapelle-des-Marais 0 77' 4 Avranches Avranches
Carrières Grésillons Carrières Grésillons 1 77' 0 Charitoise Charitoise
Auch Auch 0 77' 0 Gazélec Ajaccio Gazélec Ajaccio
Melun Melun 0 77' 1 Chamalières Chamalières
Annecy-le-Vieux Annecy-le-Vieux 1 76' 0 Val Lyonnais Val Lyonnais
Feillens Feillens 0 76' 3 Limonest Limonest
Marck Marck 0 77' 0 Saint-Omer Saint-Omer
FCA Troyes FCA Troyes 1 77' 1 Bourges Foot Bourges Foot
Salinieres Aigues Mortes Salinieres Aigues Mortes 0 77' 0 Marignane Gignac Marignane Gignac
Fréjus St-Raphaël Fréjus St-Raphaël 1 77' 0 Toulon Toulon
Tartas-St Yaguen Tartas-St Yaguen 2 77' 5 Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret
Heillecourt Heillecourt 0 77' 1 Saint-Louis Neuweg Saint-Louis Neuweg
Sainte Geneviève Sainte Geneviève 2 77' 0 Sainte-Suzanne Sainte-Suzanne
Guipavas Guipavas 0 77' 1 Montagnarde Montagnarde
La Brède La Brède 0 77' 5 Bergerac Bergerac
Versailles Versailles 0 77' 0 Dragón Dragón
Prix-lès-Mézières Prix-lès-Mézières 2 81' 0 Saint-Amand Saint-Amand
Wasquehal Football Wasquehal Football 2 79' 4 Olympique St Quentin Olympique St Quentin
Stella Maris Douarnenez Stella Maris Douarnenez 0 77' 0 Lannion Lannion
Villers Houlgate CF Villers Houlgate CF 2 77' 0 Mondeville Mondeville
Grand-Quevilly Grand-Quevilly 2 77' 1 Cherbourg Cherbourg
Longueau Longueau 2 77' 1 Blois Blois
Bellevue Nantes Bellevue Nantes 0 77' 0 USSA Vertou USSA Vertou
Avion Avion 0 HT 0 Épernay Épernay
Luzenac Luzenac 2 HT 3 Rodez Rodez
Les Herbiers Les Herbiers 0 47' 0 Chauvigny Chauvigny
Vimy Vimy 0 51' 1 Créteil Créteil
St-Orens St-Orens 0 HT 1 Sète Sète
Olympique de Valence Olympique de Valence 0 36' 1 Stade Beaucairois Stade Beaucairois
Stade Pontivy Stade Pontivy 0 36' 0 Vignoc Hédé Guipel Vignoc Hédé Guipel
Chassieu Décines Chassieu Décines 0 36' 2 Hyères Hyères
Avenir Foot Lozère Avenir Foot Lozère 0 36' 1 Red Star Red Star
Jeanne d'Arc Jeanne d'Arc - Racing Besançon Racing Besançon
Saint-Malo Saint-Malo - Lorient Lorient
Jeanne d'Arc Jeanne d'Arc 0 AET 1 Besancon FC Besancon FC

Regionalliga Nord

VfL Oldenburg VfL Oldenburg 1 84' 2 Wolfsburg II Wolfsburg II
Lupo-Martini Lupo-Martini 2 80' 2 Weiche Flensburg Weiche Flensburg
St. Pauli II St. Pauli II 0 83' 1 Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel

Oberliga Mittelrhein

Euskirchen Euskirchen Cancl. Hürth Hürth
Düren Merzenich Düren Merzenich - Viktoria Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach - Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
Hennef 05 Hennef 05 - Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf
SSV Merten SSV Merten - SV Breinig SV Breinig
Deutz Deutz - Siegburger SV Siegburger SV
Frechen Frechen - Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven
VfL Vichttal VfL Vichttal - Alfter Alfter

Oberliga Westfalen

Sprockhövel Sprockhövel - Erndtebrück Erndtebrück
Ennepetal Ennepetal - Holzwickeder SC Holzwickeder SC
Gievenbeck Gievenbeck - Westfalia Herne Westfalia Herne
TuS Haltern TuS Haltern - Gütersloh Gütersloh
Paderborn 07 II Paderborn 07 II - Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern
Eintracht Rheine Eintracht Rheine - ASC Dortmund ASC Dortmund
Hammer SpVg Hammer SpVg - Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen

Oberliga Baden-Wurttemberg

Germania Friedrichstal Germania Friedrichstal - Göppinger SV Göppinger SV

Oberliga Bremen

Geestemünde Geestemünde 12 - 0 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
Vatan Sport Vatan Sport - SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven

Oberliga Hamburg

Barmbek-Uhlenhorst Barmbek-Uhlenhorst - Sasel Sasel
Pinneberg Pinneberg - Condor Hamburg Condor Hamburg
Altona 93 Altona 93 - Meiendorfer SV Meiendorfer SV
Niendorfer TSV Niendorfer TSV - Dassendorf Dassendorf

Oberliga Niedersachsen

HSC Hannover HSC Hannover - Hagen / ​Uthlede Hagen / ​Uthlede
Gifhorn Gifhorn - Wolfenbüttel Wolfenbüttel
Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus - Bersenbrück Bersenbrück
Heeslinger SC Heeslinger SC - Atlas Delmenhorst Atlas Delmenhorst
Eintracht Braunschw. II Eintracht Braunschw. II - Oythe Oythe

Oberliga Schleswig-Holstein

Todesfelde Todesfelde - Eutiner SV Eutiner SV
Inter Türkspor Kiel Inter Türkspor Kiel - Lübeck II Lübeck II

Oberliga Hessen

Lohfelden Lohfelden - Barockstadt Fulda-Lehn. Barockstadt Fulda-Lehn.
Türk Gücü Friedberg Türk Gücü Friedberg - Ginsheim Ginsheim

Oberliga Niederrhein

Düsseldorf West Düsseldorf West 2 - 0 Hilden Hilden
Homberg Homberg - SC Velbert SC Velbert
Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld - Union Nettetal Union Nettetal
Kleve Kleve - Monheim Monheim
SSVg Velbert SSVg Velbert - Meerbusch Meerbusch
SF Baumberg SF Baumberg - Speldorf Speldorf
Germania Ratingen Germania Ratingen - TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
FSV Duisburg FSV Duisburg - Schonnebeck Schonnebeck

Football League

Apollon Larissa Apollon Larissa 1 76' 0 Sparta Sparta
Panachaiki Panachaiki 1 80' 0 Iraklis Iraklis
Aiginiakos Aiginiakos 1 79' 2 Aittitos Spata Aittitos Spata
Kerkyra Kerkyra 0 79' 1 Karaiskakis Karaiskakis

Gamma Ethniki Group A

Alexandros Kilkis Alexandros Kilkis - Ethnikos Alexandroupoli Ethnikos Alexandroupoli
Kalampaki Kalampaki - Apollon Paralimniou Apollon Paralimniou
Panserraikos Panserraikos - Nestos Chrisoupolis Nestos Chrisoupolis
Aris Avato Aris Avato - Orfeas Xanthi Orfeas Xanthi
Ethnikos Sidirokastro Ethnikos Sidirokastro - Kavala Kavala
Aetos Orfani Aetos Orfani - Aspida Xanthi Aspida Xanthi
Keravnos Pernis Keravnos Pernis - Kosmio Kosmio

Gamma Ethniki Group B

Olympiakos Kyminion Olympiakos Kyminion - Giannitsa Giannitsa
Agrotikos Asteras Agrotikos Asteras - PAO Koufalion PAO Koufalion
Meliteas Melitis Meliteas Melitis - Edessaikos Edessaikos
Elpis Skoutari Elpis Skoutari - Niki Agkathia Niki Agkathia
Langadas Langadas - Triglia Triglia
Aris Palaiochori Aris Palaiochori - Makedonikos Efkarpia Makedonikos Efkarpia
Almopos Almopos - Ermis Amyntaio Ermis Amyntaio

Gamma Ethniki Group C

Makedonikos Siatista Makedonikos Siatista - Souli Paramythia Souli Paramythia
Nafpaktiakos Nafpaktiakos - Makedonikos Foufas Makedonikos Foufas
Grevena Aerata Grevena Aerata - Thriamvos Serviana Thriamvos Serviana
Acheron Kanalaki Acheron Kanalaki - M. Alexandros Kallithea M. Alexandros Kallithea
Lefkimmi Lefkimmi - Tilikratis Tilikratis
Floriada Floriada - Kronos Argyrades Kronos Argyrades

Gamma Ethniki Group D

Meteora Meteora - Sellana Sellana
Asteras Itea Asteras Itea - Olympiakos Volos Olympiakos Volos
Oikonomos Oikonomos - Pierikos Pierikos
Apollon Makrychori Apollon Makrychori - Anagennisi Karditsas Anagennisi Karditsas
Almyros Almyros - Thiseas Agria Thiseas Agria
Niki Volos Niki Volos - Fokikos Fokikos
Achilleas Neokaisareia Achilleas Neokaisareia - Stylida Stylida
Aiolikos Aiolikos - Thyella Kamari Thyella Kamari
Panthiraikos Panthiraikos - Agioi Anargyroi Agioi Anargyroi
Paniliakos Paniliakos - Diagoras Diagoras
Enosi Lerna Enosi Lerna - Katastari Katastari
Acharnaikos Acharnaikos - Panegialios Panegialios
Ampelakiakos Salamis Ampelakiakos Salamis - Keratsini Keratsini
Amvrysseas Amvrysseas - Aspropyrgos Enosis Aspropyrgos Enosis
Ilisiakos Ilisiakos - Korinthos Korinthos
Atsalenios Atsalenios - Atromitos Piraeus Atromitos Piraeus
Chalkis Chalkis - Apollon Eretria Apollon Eretria
Charavgiakos Charavgiakos - AEEK INKA AEEK INKA
Diagoras Vrachneika Diagoras Vrachneika - Palliniakos Palliniakos
Eikosimia Eikosimia Postp. Panargiakos Panargiakos
Episkopi Episkopi - Pylou AO Tsiklitiras Pylou AO Tsiklitiras
Ethnikos Piraeus Ethnikos Piraeus - Giouchtas Giouchtas
Ipato Ipato - Ermionida Ermionida
Mandraikos Mandraikos - Panarkadikos Panarkadikos
Niki Tragano Niki Tragano - PAO Vardas PAO Vardas
Egaleo Egaleo - Kallithea Kallithea
Palaiochora Palaiochora - Anagennisi Ierapetra Anagennisi Ierapetra
Pamisos Messini Pamisos Messini - Kalamata Kalamata
Panmovriakos Panmovriakos - Panopoulou Panopoulou
Ionikos Ionikos - Proodeftiki Proodeftiki
Asteras Vlachioti Asteras Vlachioti - Pellana Pellana

Club Friendlies

Paphos Paphos 2 79' 2 AEL AEL
Almar Almar 0 - 1 Dolphins Dolphins
Cynosure Cynosure 2 - 0 Ebedei Ebedei
Donnycarney Donnycarney 3 - 2 Portmarnock Portmarnock
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 3 - 0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Zenit Zenit 2 - 1 Schalke 04 Schalke 04
Remo Stars Remo Stars 1 79' 2 Kwara United Kwara United
MFM FC MFM FC - Sunshine Stars Sunshine Stars
Ufa Ufa - Riga Riga

Africa Cup Of Nations Qualifications

Madagascar Madagascar 1 - 3 Sudan Sudan
Ethiopia Ethiopia 0 81' 2 Ghana Ghana
Kenya Kenya 0 Cancl. 0 Sierra Leone Sierra Leone
Mozambique Mozambique 0 48' 0 Zambia Zambia
Rwanda Rwanda 2 48' 1 Central African Republic Central African Republic
Swaziland Swaziland 1 HT 0 Niger Niger
Lesotho Lesotho 0 34' 0 Tanzania Tanzania
Congo Congo - Congo DR Congo DR
Angola Angola - Burkina Faso Burkina Faso
Liberia Liberia - Zimbabwe Zimbabwe
Togo Togo - Algeria Algeria
Mauritania Mauritania - Botswana Botswana
Guinea Guinea - Côte d'Ivoire Côte d'Ivoire

Friendlies

Spain Spain - Bosnia-Herzegovina Bosnia-Herzegovina
Bolivia U20 Bolivia U20 0 31' 3 Ecuador U20 Ecuador U20
Portugal U21 Portugal U21 - Slovakia U21 Slovakia U21
Mali U20 Mali U20 - Morocco U20 Morocco U20
Venezuela U20 Venezuela U20 - Peru U20 Peru U20
Peru Peru Cancl. Honduras Honduras

Serie B

Spezia Spezia 2 34' 0 Benevento Benevento

Serie C Girone A

Arzachena Arzachena 1 51' 1 Pro Vercelli Pro Vercelli
Cuneo Cuneo 0 50' 0 Novara Novara
Pisa Pisa 0 HT 0 Olbia Olbia
Gozzano Gozzano - Albissola Albissola
Pistoiese Pistoiese - Piacenza Piacenza
Pro Piacenza Pro Piacenza - Pro Patria Pro Patria
Juventus II Juventus II - Pontedera Pontedera
Virtus Entella Virtus Entella - Alessandria Alessandria
Lucchese Lucchese - Robur Siena Robur Siena
Pisa Pisa - Viterbese Castrense Viterbese Castrense

Serie C Girone B

Gubbio Gubbio 1 49' 1 Giana Erminio Giana Erminio
Imolese Imolese 0 51' 0 Ternana Ternana
Südtirol Südtirol 0 51' 0 Vis Pesaro Vis Pesaro
Monza Monza 0 47' 1 Pordenone Pordenone
Sambenedettese Sambenedettese 1 49' 0 FeralpiSalò FeralpiSalò
Virtus Verona Virtus Verona 0 51' 0 Teramo Teramo
Fermana Fermana 2 51' 0 Fano Fano
AlbinoLeffe AlbinoLeffe - Renate Renate
Ravenna Ravenna - Rimini Rimini
Triestina Triestina - Vicenza Virtus Vicenza Virtus

Serie D Girone A

Chieri Chieri - Borgosesia Borgosesia
Fezzanese Fezzanese - Folgore Caratese Folgore Caratese
Lavagnese Lavagnese - Ligorna Ligorna
Pro Dronero Pro Dronero - Inveruno Inveruno
Bustese Milano City Bustese Milano City - Sestri Levante Sestri Levante
Savona Savona - Casale Casale
Stresa Stresa - Lecco Lecco
Borgaro Nobis Borgaro Nobis - Bra Bra
Sanremo Sanremo - Arconatese Arconatese

Serie D Girone B

Como Como - Rezzato Rezzato
Legnago Salus Legnago Salus - Pro Sesto Pro Sesto
Ambrosiana Ambrosiana - Darfo Boario Darfo Boario
Ciserano Ciserano - Caronnese Caronnese
Mantova Mantova - Pontisola Pontisola
Villa d'Almè Villa d'Almè - Seregno Seregno
Virtus Bergamo Virtus Bergamo - Sondrio Sondrio
Olginatese Olginatese - Caravaggio Caravaggio
Scanzorosciate Scanzorosciate - Villafranca Villafranca

Serie D Girone C

Montebelluna Montebelluna - Campodarsego Campodarsego
Chions Chions - Este Este
Adriese Adriese - Virtus Bolzano Virtus Bolzano
Arzignano Valchiampo Arzignano Valchiampo - Cartigliano Cartigliano
Clodiense Clodiense - Trento Trento
Tamai Tamai - Sandonà Sandonà
Union Feltre Union Feltre - Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle
Levico Levico - Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
St. Georgen St. Georgen - Belluno Belluno

Serie D Girone D

Mezzolara Mezzolara - Pol. Ciliverghe Mazzano Pol. Ciliverghe Mazzano
Modena Modena - Calvina Calvina
Adrense Adrense - Pavia Pavia
Lentigione Lentigione - Crema Crema
OltrepoVoghera OltrepoVoghera - Axys Zola Axys Zola
Sasso Marconi Sasso Marconi - Reggiana Reggiana
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto - Fanfulla Fanfulla
Pergolettese Pergolettese - Classe Classe
San Marino Calcio San Marino Calcio - Fiorenzuola Fiorenzuola

Serie D Girone E

Bastia Calcio Bastia Calcio - Scandicci Scandicci
Pianese Pianese - Massese Massese
Ponsacco Ponsacco - Tuttocuoio Tuttocuoio
Aglianese Aglianese - Gavorrano Gavorrano
Prato Prato - Montevarchi Calcio Montevarchi Calcio
Real Forte Querceta Real Forte Querceta - Ghivizzano Borgo Mozzano Ghivizzano Borgo Mozzano
Sangimignanosport Sangimignanosport - Sinalunghese Sinalunghese
Sangiovannese Sangiovannese - Viareggio Viareggio
Sporting Trestina Sporting Trestina - Seravezza Seravezza
San Donato Tavarnelle San Donato Tavarnelle - Cannara Cannara

Serie D Girone F

Forlì Forlì - Francavilla Calcio Francavilla Calcio
Isernia Isernia - Castelfidardo Calcio Castelfidardo Calcio
Jesina Jesina - Avezzano Avezzano
Città di Campobasso Città di Campobasso - Real Giulianova Real Giulianova
Pineto Pineto - Cesena Cesena
Recanatese Recanatese - Sammaurese Sammaurese
Santarcangelo Santarcangelo - Matelica Calcio Matelica Calcio
Savignanese Savignanese - Olympia Agnonese Olympia Agnonese
Vastese Vastese - Montegiorgio Montegiorgio
Sangiustese Sangiustese - San Nicolò San Nicolò

Serie D Girone G

Avellino Avellino - Vis Artena Vis Artena
Flaminia Flaminia - Nuova Monterosi Nuova Monterosi
Albalonga Albalonga - Budoni Budoni
Anzio Anzio - Trastevere Trastevere
Città di Anagni Città di Anagni - Ostia Mare Lidocalcio Ostia Mare Lidocalcio
Latte Dolce Latte Dolce - Cassino Cassino
Latina Latina - Torres Torres
Atletico Atletico - Aprilia Aprilia
Ladispoli Ladispoli - Lupa Roma Lupa Roma
Lanusei Lanusei - Castiadas Castiadas

Serie D Girone H

US Bitonto US Bitonto - Nardò Nardò
Pomigliano Pomigliano - Granata 1924 Granata 1924
Sorrento Sorrento - Francavilla Francavilla
Gragnano Gragnano - Team Altamura Team Altamura
Nola 1925 Nola 1925 - Città di Fasano Città di Fasano
Taranto Taranto - Gelbison Gelbison
Savoia Savoia - Fidelis Andria Fidelis Andria
Picerno Picerno - Sarnese Sarnese
Audace Cerignola Audace Cerignola - Gravina Gravina

Serie D Girone I

Turris Neapolis Turris Neapolis - Castrovillari Castrovillari
Roccella Roccella - Igea Virtus Igea Virtus
Rotonda Rotonda - Troina Troina
Sancataldese Sancataldese - Nocerina Nocerina
Marsala Marsala - Città di Messina Città di Messina
Acireale Acireale - Locri 1909 Locri 1909
Messina Messina - Portici Portici
Bari 1908 Bari 1908 - Palmese Palmese
Cittanovese Cittanovese - Gela Gela
SFF Atletico SFF Atletico - Aprilia Aprilia