Primera Division

San Martín de San Juan San Martín de San Juan - Patronato Patronato
Colón de Santa Fe Colón de Santa Fe - Tigre Tigre
Aldosivi Aldosivi - Huracán Huracán
San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro - Lanús Lanús
Racing Club de Avellaneda Racing Club de Avellaneda - Vélez Sársfield Vélez Sársfield

Primera B Metropolitana

UAI Urquiza UAI Urquiza - Defensores Unidos Defensores Unidos

Primera C Metropolitana

El Porvenir El Porvenir - General Lamadrid General Lamadrid
Excursionistas Excursionistas - San Martín Burzaco San Martín Burzaco
Leandro Nicéforo Alem Leandro Nicéforo Alem - Midland Midland
Berazategui Berazategui - Deportivo Armenio Deportivo Armenio

Copa Argentina

Lanús Lanús Postp. Atlético de Rafaela Atlético de Rafaela
Independiente Independiente Postp. Brown de Adrogué Brown de Adrogué
San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro Postp. Colón de Santa Fe Colón de Santa Fe
Boca Juniors Boca Juniors Postp. San Martín de Tucumán San Martín de Tucumán
Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia Postp. Unión de Santa Fe Unión de Santa Fe
Cipolletti Cipolletti - Club Almagro Club Almagro
Estudiantes De La Plata Estudiantes De La Plata Postp. Luján Luján

Pro League

Antwerp Antwerp - Club Brugge Club Brugge
Genk Genk - Sporting Charleroi Sporting Charleroi
AS Eupen AS Eupen - Gent Gent

Second Division

OH Leuven OH Leuven - Beerschot-Wilrijk Beerschot-Wilrijk

Beker van Belgie

Olsa Brakel Olsa Brakel - Gullegem Gullegem
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel - Acren-Lessines Acren-Lessines
Stade Brainois Stade Brainois - Gent-Zeehaven Gent-Zeehaven
Harelbeke Harelbeke - VW Hamme VW Hamme
Nijlen Nijlen - Geel Geel
Cappellen Cappellen - Temse Temse
Wellen Wellen - Mandel United Mandel United
Albert Quévy-Mons Albert Quévy-Mons - Aubel Aubel
KFC Duffel KFC Duffel - De Kempen De Kempen
Houtvenne Houtvenne - Olympic Charleroi Olympic Charleroi
US Givry US Givry - Merelbeke Merelbeke
Hamoir Hamoir - Eendracht Aalst Eendracht Aalst
City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen - Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem
Dessel Sport Dessel Sport - Solières Sport Solières Sport
Knokke Knokke - Spouwen-Mopertingen Spouwen-Mopertingen
Westhoek Westhoek - Oudenaarde Oudenaarde
Rupel Boom Rupel Boom - Sint-Niklaas Sint-Niklaas

C-League

Asia Europe University Asia Europe University - Electricite du Cambodge Electricite du Cambodge
Western Phnom Penh Western Phnom Penh - Svay Rieng Svay Rieng
National Defense National Defense - Police Commissary Police Commissary

Super League

Hebei CFFC Hebei CFFC - Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua
Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande - Tianjin Quanjian Tianjin Quanjian

China League

Dalian Transcendence Dalian Transcendence - Meizhou Meixian Techand Meizhou Meixian Techand
Heilongjiang Lava Spring Heilongjiang Lava Spring - Hangzhou Hangzhou
Zhejiang Yiteng Zhejiang Yiteng - Shijiazhuang Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright
Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin - Yanbian Funde Yanbian Funde
Xinjiang Tianshan Xinjiang Tianshan - Beijing BG Beijing BG

DFB Pokal

Lok Stendal Lok Stendal - Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
TSV Steinbach TSV Steinbach - Augusta Augusta
TuS RW Koblenz TuS RW Koblenz - Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
Weiche Flensburg Weiche Flensburg - Bochum Bochum
Chemie Leipzig Chemie Leipzig - Jahn Ratisbona Jahn Ratisbona
BFC Dynamo BFC Dynamo - Colonia Colonia
Jeddeloh Jeddeloh - Heidenheim 1846 Heidenheim 1846
Viktoria Köln Viktoria Köln - RB Lipsia RB Lipsia
Karlsruher Karlsruher - Hannover 96 Hannover 96
Hastedt Hastedt - Borussia M'gladbach Borussia M'gladbach
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena - Union Berlino Union Berlino
Monaco TSV 1860 Monaco TSV 1860 - Holstein Kiel Holstein Kiel

Regionalliga Nordost

BAK '07 BAK '07 - Bischofswerdaer FV Bischofswerdaer FV

Regionalliga Nord

LSK Hansa LSK Hansa - Werder Brema II Werder Brema II
Hannover 96 II Hannover 96 II - Oldenburg 1897 Oldenburg 1897
VfL Oldenburg VfL Oldenburg - Havelse Havelse

Regionalliga West

Borussia Mönchengladbach II Borussia Mönchengladbach II - Fortuna Düsseldorf II Fortuna Düsseldorf II
Rot Weiss Essen Rot Weiss Essen - Köln II Köln II

Oberliga Westfalen

Sprockhövel Sprockhövel - Gütersloh Gütersloh
Brünninghausen Brünninghausen - Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
Ennepetal Ennepetal - ASC Dortmund ASC Dortmund
TuS Haltern TuS Haltern - Westfalia Herne Westfalia Herne
Paderborn 07 II Paderborn 07 II - Gievenbeck Gievenbeck
Schermbeck Schermbeck - Sportfreunde Siegen 1899 Sportfreunde Siegen 1899

Oberliga Baden-Wurttemberg

Oberachern Oberachern - Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers

Oberliga Bremen

Schwachhausen Schwachhausen - Aumund-Vegesack Aumund-Vegesack
Borgfeld Borgfeld - Bremer SV Bremer SV
Leher TS Leher TS - OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven
Blumenthaler SV Blumenthaler SV - BTS Neustadt BTS Neustadt
SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven - Oberneuland Oberneuland

Oberliga Hamburg

Pinneberg Pinneberg - Niendorfer TSV Niendorfer TSV
Buchholz Buchholz - Sasel Sasel

Oberliga Niedersachsen

Eintracht Braunschw. II Eintracht Braunschw. II - TB Uphusen TB Uphusen
Arminia Hannover Arminia Hannover - Hagen / ​Uthlede Hagen / ​Uthlede
Heeslinger SC Heeslinger SC - Bersenbrück Bersenbrück

Oberliga Schleswig-Holstein

Todesfelde Todesfelde - Eichede Eichede

Oberliga Hessen

Ederbergland Ederbergland - Neu-Isenburg Neu-Isenburg
Lohfelden Lohfelden - Waldgirmes Waldgirmes
Ginsheim Ginsheim - Bad Vilbel Bad Vilbel
Eddersheim Eddersheim - Buchonia Flieden Buchonia Flieden

Oberliga Niederrhein

Germania Ratingen Germania Ratingen - Union Nettetal Union Nettetal
Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld - SF Baumberg SF Baumberg
Velbert Velbert - TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
Kleve Kleve - FC Bocholt FC Bocholt
Meerbusch Meerbusch - Hilden Hilden
Schwarz-Weiß Essen Schwarz-Weiß Essen - Homberg Homberg
Monheim Monheim - Schonnebeck Schonnebeck
FSV Duisburg FSV Duisburg - Speldorf Speldorf
Düsseldorf West Düsseldorf West - SC Velbert SC Velbert

Oberliga Rheinland-Pfalz Saar

Dillingen Dillingen - Arminia Ludwigshafen Arminia Ludwigshafen
Emmelshausen Emmelshausen - Kaiserslautern II Kaiserslautern II

Oberliga Bayern Nord

Eltersdorf Eltersdorf - Jahn Forchheim Jahn Forchheim
Vach Vach - Ansbach 09 Ansbach 09
DJK Bamberg DJK Bamberg - Seligenporten Seligenporten

Oberliga Bayern Sud

Jahn Regensburg II Jahn Regensburg II - Kirchanschöring Kirchanschöring
Türkgücü-Ataspor Türkgücü-Ataspor - Holzkirchen Holzkirchen
Schwabmünchen Schwabmünchen - Rain / Lech Rain / Lech

Portuguese Liga

Rio Ave Rio Ave - Marítimo Marítimo
Nacional Nacional - Moreirense Moreirense
Belenenses Belenenses - Porto Porto
Santa Clara Santa Clara - Sporting Braga Sporting Braga

Liga de Honra

Arouca Arouca - Benfica II Benfica II
Leixões Leixões - Varzim Varzim
Famalicão Famalicão - Penafiel Penafiel
Academico Viseu Academico Viseu - UD Oliveirense UD Oliveirense

II Divisao Grupo A

Montalegre Montalegre - Mirandés Mirandés
Mirandela Mirandela - Torcatense Torcatense
Maria da Fonte Maria da Fonte - Fafe Fafe
Felgueiras 1932 Felgueiras 1932 - Trofense Trofense
Merelinense Merelinense - Chaves II Chaves II
Caçadores das Taipas Caçadores das Taipas - Os Limianos Os Limianos
Pedras Salgadas Pedras Salgadas - AR São Martinho AR São Martinho
Oliveirense Oliveirense - Gil Vicente Gil Vicente
Vizela Vizela - Vilaverdense Vilaverdense

II Divisao Grupo B

Marítimo II Marítimo II - Gafanha Gafanha
Penalva Castelo Penalva Castelo - Pedras Rubras Pedras Rubras
Paredes Paredes - Coimbrões Coimbrões
Leça Leça - Cesarense Cesarense
Lusitano FCV Lusitano FCV - Águeda Águeda
Amarante Amarante - União Madeira União Madeira
Espinho Espinho - Sanjoanense Sanjoanense
Cinfães Cinfães - Lusitania Lourosa Lusitania Lourosa

II Divisao Grupo C

Alcains Alcains - Alverca Alverca
Loures Loures - Santa Iria Santa Iria
Fátima Fátima - Sertanense Sertanense
Oliveira Hospital Oliveira Hospital - Anadia Anadia
Peniche Peniche - Sintrense Sintrense
Macao Macao - União de Leiria União de Leiria
Oleiros Oleiros - Caldas Caldas
Benfica Castelo Branco Benfica Castelo Branco - Vilafranquense Vilafranquense
AD Nogueirense AD Nogueirense - Torreense Torreense

II Divisao Grupo D

Ideal Ideal - Praiense Praiense
Olhanense Olhanense - Louletano Louletano
Redondense Redondense - Real Real
1º Dezembro 1º Dezembro - Amora Amora
Casa Pia Casa Pia - Moura Moura
Vasco da Gama Vidigueira Vasco da Gama Vidigueira - Oriental Lisbona Oriental Lisbona
Armacenenses Armacenenses - Pinhalnovense Pinhalnovense
Ferreiras Ferreiras - Olímpico do Montijo Olímpico do Montijo
Sacavenense Sacavenense - Angrense Angrense

Czech Liga

Karviná Karviná - Viktoria Pilsen Viktoria Pilsen
Sparta Praga Sparta Praga - Příbram Příbram

2. Liga

Táborsko Táborsko - Vlašim Vlašim

3. Ligy CFL

Sokol Brozany Sokol Brozany - Karlovy Vary Karlovy Vary
Viktorie Jirny Viktorie Jirny - Dobrovice Dobrovice
Štěchovice Štěchovice - Slovan Velvary Slovan Velvary

3. Division A

Rakovník Rakovník - Dobříš Dobříš
Tatran Sedlčany Tatran Sedlčany - Český lev - Union Beroun Český lev - Union Beroun

3. Division B

Sokol Libiš Sokol Libiš - Ostrá Ostrá
Olympie Březová Olympie Březová - Ostrov Ostrov

3. Division C

Pardubice II Pardubice II - Český Brod Český Brod
Čáslav Čáslav - Spartak Slatiňany Spartak Slatiňany
Dvůr Králové Dvůr Králové - Horky nad Jizerou Horky nad Jizerou
Kolín Kolín - Jiskra Mšeno Jiskra Mšeno
Benátky nad Jizerou Benátky nad Jizerou - Pěnčín-Turnov Pěnčín-Turnov

3. Division D

Sokol Ústí Sokol Ústí - Nový Jičín Nový Jičín
Havířov Havířov - Detmarovice Detmarovice
Slavičín Slavičín - Bospor Bohumín Bospor Bohumín
Slavoj Olympia Bruntál Slavoj Olympia Bruntál - Hranice Hranice
Šumperk Šumperk - HFK Olomouc HFK Olomouc

3. Division E

Humpolec Humpolec - Sokol Lanžhot Sokol Lanžhot
Ždírec nad Doubravou Ždírec nad Doubravou - Spartak Velká Bíteš Spartak Velká Bíteš
Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod - Bzenec Bzenec
Sokol Tasovice Sokol Tasovice - Strání Strání
Slavoj Polná Slavoj Polná - Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou
Blansko Blansko - Slovan Rosice Slovan Rosice
Strání Strání - Sokol Tasovice Sokol Tasovice