Liga B

Rahmatgonj MFS Rahmatgonj MFS 3 - 2 Team BJMC Team BJMC
Muktijoddha SKC Muktijoddha SKC 1 - 1 Arambagh Arambagh
Bashundhara Kings Bashundhara Kings 5 - 0 Brothers Union Brothers Union
NoFeL Sporting Club NoFeL Sporting Club 0 - 4 Sheikh Russel Sheikh Russel
Mohammedan Dhaka Mohammedan Dhaka - Abahani Abahani
Mohammedan Chittagong Mohammedan Chittagong 4 - 0 Abahani Chittagong Abahani Chittagong

Amistosos

Dynamo Dresden Dynamo Dresden 1 - 6 PSG PSG
AEK Atenas AEK Atenas 1 - 1 Stal Stalowa Wola Stal Stalowa Wola
Málaga II Málaga II 0 - 0 Reading Reading
Adelaide United Adelaide United 3 - 1 MetroStars MetroStars
Penafiel Penafiel 2 - 2 Santa Clara Santa Clara
Bechem United Bechem United 0 - 2 Aduana Stars Aduana Stars
AEL AEL 2 - 0 Oleksandria Oleksandria
Balkany Zorya Balkany Zorya 0 - 1 Desna Desna
Gençlerbirliği Gençlerbirliği 1 - 1 Antalyaspor Antalyaspor
Avanhard Avanhard 2 - 1 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925 Kharkiv 3 - 1 Kremin' Kremin'
Metalurh Zaporizhya Metalurh Zaporizhya 5 - 1 Nikopol Nikopol
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena 4 - 2 Germania Halberstadt Germania Halberstadt
Sporting Braga Sporting Braga Cancl. Al Duhail Al Duhail
FK Košice FK Košice 1 - 2 West Ham United U21 West Ham United U21
Hapoel Tel Aviv Hapoel Tel Aviv 3 - 1 Chrobry Głogów Chrobry Głogów
Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 1 - 0 Karpaty Lviv Karpaty Lviv
Minai Minai 2 - 3 Ahrobiznes Volochysk Ahrobiznes Volochysk
FC Oss FC Oss 0 - 1 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Paris Paris 0 - 1 Dijon FCO Dijon FCO
Roskilde Roskilde 4 - 0 Brønshøj Brønshøj
Wiener Neustadt Wiener Neustadt 1 - 5 Freiburg II Freiburg II
Quevilly Quevilly 3 - 1 Boulogne Boulogne
Belišće Belišće 0 - 2 Osijek II Osijek II
Guingamp Guingamp 2 - 1 Cholet Cholet
Hanau Hanau 6 - 0 Oberrodenbach Oberrodenbach
Marítimo Marítimo 0 - 0 Farense Farense
Metz Metz 2 - 1 Sporting Charleroi Sporting Charleroi
Paderborn Paderborn Cancl. Norwich City Norwich City
Pinkafeld Pinkafeld 0 - 9 Rapid Viena Rapid Viena
Slaven Koprivnica Slaven Koprivnica 0 - 1 Siófok Siófok
Slovan Bratislava B Slovan Bratislava B 1 - 0 Austria Vienna (Am) Austria Vienna (Am)
Slovan Velvary Slovan Velvary 1 - 2 Bohemians Bohemians
Wacker Innsbruck (Am) Wacker Innsbruck (Am) 0 - 7 Genoa Genoa
1980 Wien 1980 Wien 1 - 3 Favoritner Favoritner
Alemannia Aachen Alemannia Aachen 1 - 0 Elversberg Elversberg
Eintracht Northeim Eintracht Northeim 1 - 4 Paderborn Paderborn
Galanta Galanta 5 - 0 Jaslovské Bohunice Jaslovské Bohunice
Kottingbrunn Kottingbrunn - Traiskirchen Traiskirchen
Liefering Liefering 4 - 0 Grödig Grödig
Nancy Nancy 1 - 1 Troyes Troyes
Sele Zell Sele Zell 1 - 1 KAC 1909 KAC 1909
SV Frauental SV Frauental 0 - 5 Sturm Graz II Sturm Graz II
Halifax Town Halifax Town 1 - 1 Doncaster Rovers Doncaster Rovers
ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd 6 - 1 Landskron Landskron
Desportivo Aves Desportivo Aves 2 - 0 Águeda Águeda
Bruck/Leitha Bruck/Leitha 4 - 6 Kittsee Kittsee
Cigánd SE Cigánd SE 7 - 2 Gesztely Gesztely
Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel Cancl. Holstein Kiel Holstein Kiel
Groningen Groningen 2 - 2 Emmen Emmen
TuS Heiligenkreuz TuS Heiligenkreuz 4 - 1 Pachern Pachern
Heracles Heracles 0 - 2 Excelsior Excelsior
Hvidovre Hvidovre 2 - 0 Frem Frem
Kriens Kriens 5 - 2 Cham Cham
Langenrohr Langenrohr 0 - 5 Team Wiener Linien Team Wiener Linien
Lebring Lebring 2 - 4 SU Straden SU Straden
Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten 1 - 7 AS Eupen AS Eupen
St. Pauli St. Pauli 1 - 0 SC Weiche-08 SC Weiche-08
Straelen Straelen 1 - 2 VVV Venlo VVV Venlo
TB Uphusen TB Uphusen 0 - 6 Schwarz-Weiß Rehden Schwarz-Weiß Rehden
Usv Hengsberg Usv Hengsberg 3 - 0 Unterpremstatten Unterpremstatten
Dillingen Dillingen 2 - 3 Elversberg II Elversberg II
Zulte-Waregem Zulte-Waregem 1 - 1 KV Oostende KV Oostende
Werndorf Werndorf 1 - 2 SV Wildon SV Wildon
Wiener SK Wiener SK 2 - 3 St. Margarethen St. Margarethen
Yverdon Sport Yverdon Sport 2 - 3 Grenoble Grenoble
Extremadura UD Extremadura UD 0 - 1 Reading Reading
Köln II Köln II 5 - 3 Hürth Hürth
Leithaprodersdorf Leithaprodersdorf 7 - 0 Tadten Tadten
Peralada Peralada 0 - 6 Espanyol Espanyol
Simmeringer SC Simmeringer SC 4 - 1 Elektra Elektra
AFC Wimbledon AFC Wimbledon 2 - 3 AFC Bournemouth AFC Bournemouth
Chorley Chorley 0 - 2 Preston North End Preston North End
Millwall Millwall 1 - 2 Sporting Braga Sporting Braga
Undy Athletic Undy Athletic 2 - 4 Newport County Newport County
AFC Telford United AFC Telford United 0 - 1 Solihull Moors Solihull Moors
Basingstoke Town Basingstoke Town 2 - 7 Luton Town Luton Town
Blyth Spartans Blyth Spartans 2 - 4 Morpeth Town Morpeth Town
Boreham Wood Boreham Wood 2 - 1 Queens Park Rangers Queens Park Rangers
Carrick Rangers Carrick Rangers 1 - 0 Lisburn Distillery Lisburn Distillery
Chester Chester 0 - 0 Carlisle United Carlisle United
Eastbourne Borough Eastbourne Borough 0 - 2 Millwall U23 Millwall U23
Eastleigh Eastleigh 3 - 0 Oxford United Oxford United
Ebbsfleet United Ebbsfleet United 2 - 1 Charlton Athletic Charlton Athletic
Eccleshill United Eccleshill United 1 - 2 Bradford City Bradford City
Farsley Celtic AFC Farsley Celtic AFC Postp. Rotherham United Rotherham United
Harrogate Town Harrogate Town 1 - 0 Guiseley Guiseley
Hungerford Town Hungerford Town 1 - 4 Swindon Town Swindon Town
Loughgall Loughgall 2 - 3 Glenavon Glenavon
Matlock Town Matlock Town 1 - 2 Chesterfield Chesterfield
Northampton Town Northampton Town 0 - 4 Sheffield Wednesday Sheffield Wednesday
Olympiakos Piraeus Olympiakos Piraeus 3 - 0 Nottingham Forest Nottingham Forest
Scunthorpe United Scunthorpe United 0 - 1 Leicester City Leicester City
Torquay United Torquay United 3 - 1 Plymouth Argyle Plymouth Argyle
Wealdstone Wealdstone 0 - 3 Colchester United Colchester United
Weston-super-Mare Weston-super-Mare 0 - 3 Exeter City Exeter City
Atherton Collieries Atherton Collieries 2 - 2 Altrincham Altrincham
Barnet Barnet 6 - 2 Crystal Palace Crystal Palace
Barrow Barrow 2 - 0 Morecambe Morecambe
Bath City Bath City 0 - 2 Bristol Rovers Bristol Rovers
Bedford Bedford 1 - 0 Kettering Town Kettering Town
Biggleswade Town Biggleswade Town 2 - 0 St. Albans City St. Albans City
Blackpool Blackpool 2 - 0 Fylde Fylde
Bognor Regis Town Bognor Regis Town 1 - 2 Portsmouth Portsmouth
Brackley Town Brackley Town 1 - 5 Milton Keynes Dons Milton Keynes Dons
Burton Albion Burton Albion 2 - 1 Sheffield United Sheffield United
Curzon Ashton Curzon Ashton 1 - 5 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Dartford Dartford 1 - 2 Gillingham Gillingham
Dover Athletic Dover Athletic 3 - 0 Maidstone United Maidstone United
Dulwich Hamlet Dulwich Hamlet 1 - 1 Bromley Bromley
Dungannon Swifts Dungannon Swifts 0 - 2 Portadown Portadown
Hampton & Richmond Hampton & Richmond 1 - 5 Chesham United Chesham United
Hamworthy United Hamworthy United 0 - 2 Winchester City Winchester City
Herne Bay Herne Bay 0 - 4 Hempstead Town Hempstead Town
Lincoln United Lincoln United 0 - 1 Alfreton Town Alfreton Town
Longford Town Longford Town 1 - 3 Warrenpoint Town Warrenpoint Town
Salisbury Salisbury 1 - 6 Swindon Town Swindon Town
Shildon AFC Shildon AFC 3 - 7 Spennymoor Town Spennymoor Town
Stevenage Stevenage 1 - 1 Peterborough United Peterborough United
Tonbridge Angels Tonbridge Angels 1 - 2 Sutton United Sutton United
Witton Albion Witton Albion 0 - 3 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
Woking Woking 2 - 3 Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers
Yeovil Town Yeovil Town 1 - 6 Swansea City Swansea City
Porto Porto 1 62' 0 Fulham Fulham

International Champions Cup

Roma Roma - Guadalajara Guadalajara

Copa Sudamericana

La Equidad La Equidad - Royal Pari Royal Pari

Copa CECAFA Senior Challenge

TP Mazembe TP Mazembe 1 - 2 Azam Azam
Kampala City Kampala City 2 - 1 Rayon Sports Rayon Sports

Amistosos

India India 1 - 1 Siria Siria
Maidenhead United Maidenhead United 1 - 0 Kuwait Kuwait

2. División Tsentr

Strogino Strogino 2 - 1 Ryazan Ryazan
Ararat Moskva Ararat Moskva 8 - 2 Saturn Saturn
Rotor-2 Rotor-2 0 - 1 Kaluga Kaluga
Khimik Novomoskovsk Khimik Novomoskovsk 1 - 2 Khimki II Khimki II
Zorkiy Zorkiy 0 - 4 Salyut-Belgorod Salyut-Belgorod
Sokol Saratov Sokol Saratov 0 - 1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
Kvant Kvant 0 - 2 Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk

2. División Zapad

Olimp Khimki Olimp Khimki 0 - 0 Pskov 747 Pskov 747
Znamya Truda Znamya Truda 1 - 2 Luki-Energiya Luki-Energiya
Dolgie Prudy Dolgie Prudy 5 - 0 Zvezda St. Petersburg Zvezda St. Petersburg
Leningradets Leningradets 2 - 2 Rodina Moskva Rodina Moskva
Murom Murom 0 - 2 Zenit St. Petersburgo II Zenit St. Petersburgo II

2. División Yugo

Alaniya Vladikavkaz Alaniya Vladikavkaz 0 - 1 Legion Dynamo Legion Dynamo
Dinamo Stavropol Dinamo Stavropol 3 - 0 Inter Cherkessk Inter Cherkessk
Spartak Nal'chik Spartak Nal'chik 1 - 1 Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
Makhachkala Makhachkala 1 - 0 Spartak Vladikavkaz Spartak Vladikavkaz
Krasnodar III Krasnodar III 1 - 1 Biolog Biolog
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan 2 - 0 Urozhay Urozhay
Mashuk Mashuk 0 - 1 Druzhba Druzhba
Chernomorets Chernomorets 0 - 1 SKA Rostov SKA Rostov
Makhachkala Makhachkala - Alaniya Vladikavkaz Alaniya Vladikavkaz

2. División Ural Povolzhye

Ural II Ural II 2 - 0 Nosta Nosta
Lada SOK Lada SOK 0 - 1 Akron Akron
Zvezda Perm Zvezda Perm 1 - 1 Chelyabinsk Chelyabinsk
Tyumen Tyumen 3 - 2 KAMAZ KAMAZ
Lada Tolyatti Lada Tolyatti 1 - 0 Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk
Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 5 - 0 Ufa II Ufa II