Copa Argentina

San Martín Formosa San Martín Formosa - Crucero del Norte Crucero del Norte
Atlético Paraná Atlético Paraná - Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas
Def. de Pronunciamiento Def. de Pronunciamiento - Juventud Unida G. Juventud Unida G.
AH Zapla AH Zapla - San Lorenzo Alem San Lorenzo Alem
Douglas Haig Douglas Haig - Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP
Racing Córdoba Racing Córdoba - Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano
Deportivo Roca Deportivo Roca - Cipolletti Cipolletti
Independiente Neuquén Independiente Neuquén - Deportivo Madryn Deportivo Madryn
Juventud Antoniana Juventud Antoniana - Gimnasia y Tiro Gimnasia y Tiro

Amistosos

Dunărea Călăraşi Dunărea Călăraşi - Diósgyőr Diósgyőr
Cherno More Cherno More - Chernomorets Balchik Chernomorets Balchik
Karviná Karviná - Třinec Třinec
Teplice Teplice - Táborsko Táborsko
Mladá Boleslav Mladá Boleslav - Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava
Mallorca Mallorca - Köln Köln
Sparta Praha Sparta Praha - Loko Vltavín Loko Vltavín
Beroe Beroe - Botev Galabovo Botev Galabovo
Zemplín Michalovce Zemplín Michalovce - Slavoj Trebišov Slavoj Trebišov
Opava Opava - Prostějov Prostějov
Senica Senica - Dukla Banská Bystrica Dukla Banská Bystrica
Union Fürstenwalde Union Fürstenwalde - BAK '07 BAK '07
AC Horsens AC Horsens - Fredericia Fredericia
Zlaté Moravce Zlaté Moravce - Dubnica Dubnica
Spartak Trnava Spartak Trnava - Skalica Skalica
Lokomotiv Plovdiv Lokomotiv Plovdiv - Maritsa Plovdiv Maritsa Plovdiv
Gorica Gorica - Krško Krško
Bochum Bochum - CSKA Sofía CSKA Sofía
Austria Viena Austria Viena - Wiener Neustadt Wiener Neustadt
Portimonense Portimonense - MSV Duisburg MSV Duisburg
El Gounah El Gounah - Várda SE Várda SE
Servette Servette - Olhanense Olhanense
Lausanne Sport Lausanne Sport - Beijing Renhe Beijing Renhe
St. Pauli St. Pauli - Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
Maribor Maribor - Szombathelyi Szombathelyi
Dukla Praha Dukla Praha - Sokol Živanice Sokol Živanice
Slovan Bratislava Slovan Bratislava - Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Triglav Triglav - Dob Dob
Jablonec Jablonec - Jiskra Mšeno Jiskra Mšeno
Babelsberg Babelsberg - International Leipzig International Leipzig
VfB Oldenburg VfB Oldenburg - Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
Optik Rathenow Optik Rathenow - BSC Süd 05 BSC Süd 05
Fürstenfeld Fürstenfeld - Hartberg Hartberg
Fortuna Köln Fortuna Köln - Bonner SC Bonner SC
Kriens Kriens - Cham Cham
Cork City Cork City - St Mary's St Mary's
Brinje-Grosuplje Brinje-Grosuplje TBA Domžale Domžale
Wisla Cracovia Wisla Cracovia - Wisła Sandomierz Wisła Sandomierz
Górnik Zabrze Górnik Zabrze TBA Anagennisi Deryneia Anagennisi Deryneia
Qarabağ Qarabağ TBA Újpest Újpest
Voluntari Voluntari TBA Zalaegerszegi TE Zalaegerszegi TE
Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław TBA Chrobry Głogów Chrobry Głogów
Vorskla Poltava Vorskla Poltava - Cluj Cluj
Sandecja Nowy Sacz Sandecja Nowy Sacz TBA Stal Rzeszów Stal Rzeszów
Sepsi Sepsi TBA Aktobe Aktobe
Nizhny Nov. Nizhny Nov. TBA Torpedo Armavir Torpedo Armavir
Sereď Sereď TBA Vác Vác
Spartak Moscú Spartak Moscú TBA Lokomotiv Lokomotiv
Spartak Moscú II Spartak Moscú II TBA FShM Torpedo FShM Torpedo
Meppen Meppen TBA Qəbələ Qəbələ
Rudar Rudar TBA Budafoki MTE Budafoki MTE
Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti TBA Sion Sion

Copa Asiática

República de Corea República de Corea - RP China RP China
Kirguizistán Kirguizistán - Filipinas Filipinas
RI de Irán RI de Irán - Irak Irak
Vietnam Vietnam - Yemen Yemen

Lega Pro 1 Girone C

Viterbese Castrense Viterbese Castrense - Reggina Reggina

Serie D Girone E

Bastia Calcio Bastia Calcio - Sangimignanosport Sangimignanosport
Scandicci Scandicci - Tuttocuoio Tuttocuoio
Gavorrano Gavorrano - Sinalunghese Sinalunghese
Aglianese Aglianese - Sporting Trestina Sporting Trestina
Ghivizzano Borgo Mozzano Ghivizzano Borgo Mozzano - Seravezza Seravezza
Massese Massese - Cannara Cannara
Real Forte Querceta Real Forte Querceta - Prato Prato
Sangiovannese Sangiovannese - San Donato Tavarnelle San Donato Tavarnelle
Viareggio Viareggio - Montevarchi Calcio Montevarchi Calcio
Pianese Pianese - Ponsacco Ponsacco

Serie D Girone F

Castelfidardo Calcio Castelfidardo Calcio - Avezzano Avezzano
Isernia Isernia - Recanatese Recanatese
Montegiorgio Montegiorgio - Francavilla Calcio Francavilla Calcio
Città di Campobasso Città di Campobasso - Santarcangelo Santarcangelo
Pineto Pineto - Forlì Forlì
Savignanese Savignanese - Jesina Jesina
San Nicolò San Nicolò - Olympia Agnonese Olympia Agnonese
Vastese Vastese - Sangiustese Sangiustese
Real Giulianova Real Giulianova - Sammaurese Sammaurese
Cesena Cesena - Matelica Calcio Matelica Calcio

Serie D Girone G

Avellino Avellino - Anzio Anzio
Flaminia Flaminia - Latina Latina
Cassino Cassino - Città di Anagni Città di Anagni
Aprilia Aprilia - Trastevere Trastevere
Castiadas Castiadas - Budoni Budoni
Lanusei Lanusei - Ladispoli Ladispoli
Latte Dolce Latte Dolce - Sassari Torres Sassari Torres
Atletico Atletico - Albalonga Albalonga
Vis Artena Vis Artena - Ostia Mare Lidocalcio Ostia Mare Lidocalcio
Nuova Monterosi Nuova Monterosi - Lupa Roma Lupa Roma

Serie D Girone H

US Bitonto US Bitonto - Taranto Taranto
Team Altamura Team Altamura - Nardò Nardò

Super Copa

Juventus Juventus - Milan Milan