Liga III

Liga III Seria 1

Romania 2021/2022

Liga III: Group 7

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Şcolar Reşiţa
Şcolar Reşiţa 15 14 1 0 55 - 7 +48 43
2
Cetate Deva
Cetate Deva 15 10 1 4 23 - 14 +9 31
3
Pandurii Târgu Jiu
Pandurii Târgu Jiu 15 7 6 2 29 - 12 +17 27
4
Voinţa Lupac
Voinţa Lupac 15 7 5 3 28 - 21 +7 26
5
Viitorul Şimian
Viitorul Şimian 15 6 4 5 29 - 26 +3 22
6
Jiul Petroşani
Jiul Petroşani 15 4 4 7 17 - 19 -2 16
7
Progresul Ezeriș
Progresul Ezeriș 15 4 4 7 15 - 29 -14 16
8
Gilortul
Gilortul 15 3 3 9 21 - 37 -16 12
9
Viitorul Târgu Jiu II
Viitorul Târgu Jiu II 15 2 4 9 8 - 37 -29 10
10
Armata Aurul Brad
Armata Aurul Brad 15 1 2 12 11 - 34 -23 5

Liga III: Group 1

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Dante Botoşani
Dante Botoşani 15 10 3 2 21 - 9 +12 33
2
Foresta Suceava
Foresta Suceava 15 10 2 3 26 - 17 +9 32
3
Bucovina Rădăuţi
Bucovina Rădăuţi 15 7 3 5 18 - 21 -3 24
4
Huşi
Huşi 15 6 4 5 16 - 14 +2 22
5
Şomuz Fălticeni
Şomuz Fălticeni 15 5 6 4 15 - 17 -2 21
6
Ceahlăul Piatra Neamţ
Ceahlăul Piatra Neamţ 15 5 5 5 19 - 12 +7 20
7
Ştiinţa Miroslava
Ştiinţa Miroslava 15 5 5 5 17 - 16 +1 20
8
SJ Vaslui
SJ Vaslui 15 4 5 6 18 - 16 +2 17
9
CSM Bacău
CSM Bacău 15 4 3 8 13 - 22 -9 15
10
Paşcani
Paşcani 15 0 2 13 14 - 33 -19 2

Liga III: Group 10

# Teams MP W D L G GD Pts
1
1910 Oradea
1910 Oradea 15 11 2 2 37 - 19 +18 35
2
Minaur Baia Mare
Minaur Baia Mare 15 10 3 2 50 - 18 +32 33
3
Someşul Dej
Someşul Dej 15 9 2 4 36 - 19 +17 29
4
Sânmartin
Sânmartin 15 8 3 4 33 - 16 +17 27
5
SCM Zalău
SCM Zalău 15 7 1 7 35 - 31 +4 22
6
Sportul Şimleu
Sportul Şimleu 15 5 5 5 18 - 22 -4 20
7
CFR Cluj II
CFR Cluj II 15 5 3 7 18 - 20 -2 18
8
Progresul Şomcuţa Mare
Progresul Şomcuţa Mare 15 3 5 7 21 - 35 -14 14
9
CSM Satu Mare
CSM Satu Mare 15 2 5 8 17 - 31 -14 11
10
Luceafărul Oradea
Luceafărul Oradea 15 0 1 14 4 - 58 -54 1

Liga III: Group 2

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Oţelul
Oţelul 15 12 1 2 50 - 10 +40 37
2
Focşani
Focşani 15 11 2 2 37 - 11 +26 35
3
Metalul Buzău
Metalul Buzău 15 9 3 3 40 - 15 +25 30
4
Sporting Lieşti
Sporting Lieşti 15 9 1 5 28 - 18 +10 28
5
Râmnicu Sărat
Râmnicu Sărat 15 8 3 4 39 - 20 +19 27
6
Aerostar Bacău
Aerostar Bacău 15 7 3 5 23 - 16 +7 24
7
Viitorul Ianca
Viitorul Ianca 15 5 4 6 24 - 32 -8 19
8
Făurei
Făurei 15 2 2 11 22 - 51 -29 8
9
Dinamo Bacău
Dinamo Bacău 15 2 1 12 15 - 41 -26 7
10
Sportul Chiscani
Sportul Chiscani 15 0 0 15 11 - 75 -64 0

Liga III: Group 3

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Afumaţi
Afumaţi 15 12 2 1 54 - 16 +38 38
2
Popești-Leordeni
Popești-Leordeni 15 10 1 4 37 - 14 +23 31
3
Agricola Borcea
Agricola Borcea 15 9 3 3 26 - 22 +4 30
4
FCV Farul Constanţa II
FCV Farul Constanţa II 15 8 3 4 39 - 16 +23 27
5
Gloria Albeşti
Gloria Albeşti 15 8 1 6 18 - 20 -2 25
6
Înainte Modelu
Înainte Modelu 15 6 2 7 24 - 25 -1 20
7
Voluntari II
Voluntari II 15 6 1 8 26 - 22 +4 19
8
Recolta Gheorghe Doja
Recolta Gheorghe Doja 15 5 0 10 19 - 40 -21 15
9
CSM Fetești
CSM Fetești 15 2 2 11 9 - 36 -27 8
10
Olteniţa
Olteniţa 15 1 1 13 12 - 53 -41 4

Liga III: Group 4

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Progresul Spartac
Progresul Spartac 15 14 1 0 40 - 4 +36 43
2
Tunari
Tunari 15 10 2 3 27 - 13 +14 32
3
Rapid Bucureşti II
Rapid Bucureşti II 15 9 3 3 26 - 17 +9 30
4
Unirea Bascov
Unirea Bascov 15 6 3 6 19 - 21 -2 21
5
Dinamo Bucureşti II
Dinamo Bucureşti II 15 5 3 7 25 - 28 -3 18
6
Flacăra Moreni
Flacăra Moreni 15 5 3 7 18 - 30 -12 18
7
FCSB II
FCSB II 15 4 5 6 24 - 23 +1 17
8
Real Bradu
Real Bradu 15 5 2 8 15 - 22 -7 17
9
Academica Clinceni II
Academica Clinceni II 15 2 4 9 14 - 27 -13 10
10
Argeş Piteşti II
Argeş Piteşti II 15 1 2 12 10 - 33 -23 5

Liga III: Group 5

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Odorheiu Secuiesc
Odorheiu Secuiesc 15 11 1 3 33 - 12 +21 34
2
Pucioasa
Pucioasa 15 9 5 1 42 - 15 +27 32
3
Sepsi II
Sepsi II 15 10 2 3 27 - 18 +9 32
4
Olimpic Cetate
Olimpic Cetate 15 8 4 3 23 - 15 +8 28
5
Blejoi
Blejoi 15 6 3 6 26 - 19 +7 21
6
Târgu Secuiesc
Târgu Secuiesc 15 5 5 5 18 - 19 -1 20
7
Hermannstadt II
Hermannstadt II 15 4 3 8 17 - 35 -18 15
8
Plopeni
Plopeni 15 2 4 9 21 - 34 -13 10
9
SR Municipal Braşov
SR Municipal Braşov 15 2 3 10 17 - 35 -18 9
10
Kids Tâmpa Braşov
Kids Tâmpa Braşov 15 2 2 11 11 - 33 -22 8

Liga III: Group 6

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Viitorul Dăești
Viitorul Dăești 15 12 1 2 28 - 10 +18 37
2
Slatina
Slatina 15 11 3 1 37 - 8 +29 36
3
Alexandria
Alexandria 15 8 2 5 23 - 16 +7 26
4
Vediţa Coloneşti
Vediţa Coloneşti 15 7 2 6 19 - 21 -2 23
5
Filiaşi
Filiaşi 14 6 2 6 21 - 21 +0 20
6
Sporting Roşiori
Sporting Roşiori 15 5 5 5 20 - 22 -2 20
7
Petrolul Potcoava
Petrolul Potcoava 14 5 2 7 19 - 23 -4 17
8
CS U Craiova II
CS U Craiova II 15 4 2 9 23 - 19 +4 14
9
Flacăra Horezu
Flacăra Horezu 15 4 2 9 13 - 28 -15 14
10
Minerul Costeşti
Minerul Costeşti 15 1 1 13 11 - 46 -35 4

Liga III: Group 8

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Ghiroda
Ghiroda 14 10 2 2 30 - 11 +19 32
2
Crişul Chişineu Criş
Crişul Chişineu Criş 13 9 2 2 21 - 8 +13 29
3
Șoimii Lipova
Șoimii Lipova 14 7 5 2 23 - 13 +10 26
4
Dumbrăviţa
Dumbrăviţa 13 6 4 3 26 - 13 +13 22
5
Gloria Lunca Teuz Cermei
Gloria Lunca Teuz Cermei 14 5 3 6 16 - 20 -4 18
6
Progresul Pecica
Progresul Pecica 13 4 4 5 14 - 19 -5 16
7
Pobeda Stár Bišnov
Pobeda Stár Bišnov 13 4 2 7 13 - 19 -6 14
8
Frontiera Curtici
Frontiera Curtici 13 1 5 7 11 - 24 -13 8
9
Avântul Periam
Avântul Periam 13 0 1 12 10 - 37 -27 1
10
ACS Poli Timişoara
ACS Poli Timişoara 0 0 0 0 0 - 0 +0 0

Liga III: Group 9

# Teams MP W D L G GD Pts
1
Hunedoara
Hunedoara 15 14 1 0 55 - 14 +41 43
2
Metalurgistul Cugir
Metalurgistul Cugir 15 11 3 1 39 - 19 +20 36
3
Unirea Ungheni
Unirea Ungheni 15 9 2 4 35 - 19 +16 29
4
Viitorul Cluj
Viitorul Cluj 15 7 3 5 19 - 21 -2 24
5
U Craiova 1948
U Craiova 1948 15 5 2 8 25 - 34 -9 17
6
Ocna Mureș
Ocna Mureș 15 4 4 7 20 - 31 -11 16
7
Arieşul Turda
Arieşul Turda 15 4 2 9 21 - 26 -5 14
8
Avântul Reghin
Avântul Reghin 15 3 5 7 14 - 21 -7 14
9
Sănătatea Cluj
Sănătatea Cluj 15 3 2 10 19 - 40 -21 11
10
Unirea Alba Iulia
Unirea Alba Iulia 15 2 2 11 9 - 31 -22 8
Promotion Group
Relegation