Today

Serie A

Paraná Paraná - Atlético PR Atlético PR
Botafogo Botafogo - Vitória Vitória
Bahia Bahia - Vasco da Gama Vasco da Gama
Internacional Internacional - Corinthians Corinthians
Santos Santos - Cruzeiro Cruzeiro
América Mineiro América Mineiro - São Paulo São Paulo
Ceará Ceará - Grêmio Grêmio

Serie C

Operário PR Operário PR - Botafogo SP Botafogo SP
Joinville Joinville - Tupi Tupi
Náutico Náutico - Globo Globo

Serie D

Belo Jardim Belo Jardim - Guarani de Juazeiro Guarani de Juazeiro
Manaus Manaus - Baré Baré
Independente PA Independente PA - Barcelona RO Barcelona RO
América RN América RN - Imperatriz Imperatriz
Rio Branco Rio Branco - Macapá Macapá
Real Ariquemes Real Ariquemes - São Raimundo São Raimundo
Interporto Interporto - 4 de Julho 4 de Julho
Santos AP Santos AP - Plácido de Castro Plácido de Castro
São Raimundo RR São Raimundo RR - Nacional AM Nacional AM
Ferroviário Ferroviário - Cordino Cordino
Moto Club MA Moto Club MA - ASSU ASSU
Altos Altos - Sparta Sparta
ASA ASA - Sergipe Sergipe
Central Central - Jacuipense Jacuipense
Murici Murici - Flamengo Arcoverde Flamengo Arcoverde
Fluminense de Feira Fluminense de Feira - Campinense Campinense
Treze Treze - Vitória da Conquista Vitória da Conquista
Itabaiana Itabaiana - Santa Rita Santa Rita
Brasiliense Brasiliense - Dom Bosco Dom Bosco
Corumbaense Corumbaense - Iporá Iporá
URT URT - Espírito Santo Espírito Santo
Brusque Brusque - EC São José EC São José
Mogi Mirim Mogi Mirim - Prudentópolis Prudentópolis
Macaé Macaé - Itumbiara Itumbiara
Novorizontino Novorizontino - Americano Americano
Sinop Sinop - Ceilândia Ceilândia
Aparecidense Aparecidense - Novoperário Novoperário
Caldense Caldense - Maringá Maringá
Caxias Caxias - Internacional SC Internacional SC
Nova Iguaçu Nova Iguaçu - Mirassol Mirassol
Cianorte Cianorte - Atlético Tubarão Atlético Tubarão
Itapemirim Itapemirim - Uberlândia Uberlândia
Linense Linense - Madureira Madureira
Novo Hamburgo Novo Hamburgo - Ferroviária Ferroviária

Gaúcho 2

Glória Glória - Inter Santa Maria Inter Santa Maria
Pelotas Pelotas - Esportivo Esportivo
Aimoré Aimoré - Tupi RS Tupi RS

Cearense 2

Pacajus Pacajus - Caucaia Caucaia

3. liga CFL

Viktorie Jirny Viktorie Jirny - Králův Dvůr Králův Dvůr
Sokol Brozany Sokol Brozany - Sokol Zápy Sokol Zápy
Štěchovice Štěchovice - Chrudim Chrudim
Polaban Nymburk Polaban Nymburk - Ústí nad Orlicí Ústí nad Orlicí
Benátky nad Jizerou Benátky nad Jizerou - Loko Vltavín Loko Vltavín

3. liga MSFL

Velké Meziříčí Velké Meziříčí - HFK Olomouc HFK Olomouc
Valašské Meziříčí Valašské Meziříčí - Uničov Uničov

3. Division B

Meteor Praha Meteor Praha - Kladno Kladno
Louny Louny - Sokol Hostouň Sokol Hostouň

3. Division C

Čáslav Čáslav - Jiskra Mšeno Jiskra Mšeno

3. Division D

Spartak Velká Bíteš Spartak Velká Bíteš - Vrchovina Vrchovina
Třebíč Třebíč - Bzenec Bzenec
Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod - Ždírec nad Doubravou Ždírec nad Doubravou
Sokol Tasovice Sokol Tasovice - Břeclav Břeclav
Tišnov Tišnov Cancl. Šumperk Šumperk

3. Division E

Havířov Havířov - Slavičín Slavičín

Juniorská liga

Ostrava U21 Ostrava U21 - Příbram U21 Příbram U21
Teplice U21 Teplice U21 - Mladá Boleslav U21 Mladá Boleslav U21
Hradec Králové U21 Hradec Králové U21 - Karvina U21 Karvina U21
Liberec U21 Liberec U21 - Zlin U21 Zlin U21
Plzen U21 Plzen U21 - Třinec U21 Třinec U21
Slavia Prague U21 Slavia Prague U21 - Dukla Prague U21 Dukla Prague U21
Brno U21 Brno U21 - Bohemians 1905 II Bohemians 1905 II

Oberliga Mittelrhein

SSV Merten SSV Merten - Euskirchen Euskirchen
Hürth Hürth - Viktoria Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler
Wesseling-Urfeld Wesseling-Urfeld - Hennef 05 Hennef 05
Siegburger SV Siegburger SV - Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven
Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf - SV Breinig SV Breinig
Herkenrath Herkenrath - Alfter Alfter
VfL Vichttal VfL Vichttal - Pesch Pesch
Hilal Maroc Bergheim Hilal Maroc Bergheim - Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach

Oberliga Westfalen

Ennepetal Ennepetal - Westfalia Herne Westfalia Herne
Hassel Hassel Cancl. Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
ASC Dortmund ASC Dortmund Cancl. Marl-Hüls Marl-Hüls
Lippstadt 08 Lippstadt 08 - Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
Hammer SpVg Hammer SpVg - Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn
Brünninghausen Brünninghausen - TuS Haltern TuS Haltern
Sprockhövel Sprockhövel - Schalke 04 II Schalke 04 II

Oberliga Nordost-Sud

International Leipzig International Leipzig - Schott Jena Schott Jena
Plauen Plauen - Union Sandersdorf Union Sandersdorf
Einheit Rudolstadt Einheit Rudolstadt - VfL Halle VfL Halle
Wismut Gera Wismut Gera - Barleben Barleben
Eilenburg Eilenburg - Einheit Kamenz Einheit Kamenz
Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena II - Lok Stendal Lok Stendal
Bischofswerdaer FV Bischofswerdaer FV - Askania Bernburg Askania Bernburg
Merseburg Merseburg - Krieschow Krieschow

Oberliga Nordost-Nord

Strausberg Strausberg - Torgelower SV Greif Torgelower SV Greif
Mecklenburg Schwerin Mecklenburg Schwerin - Optik Rathenow Optik Rathenow
Hertha Zehlendorf Hertha Zehlendorf - Anker Wismar Anker Wismar
Malchower SV Malchower SV - Lichtenberg Lichtenberg
Victoria Seelow Victoria Seelow - BSC Süd 05 BSC Süd 05
Hansa Rostock II Hansa Rostock II - Staaken Staaken
Tennis Borussia Tennis Borussia - CFC Hertha CFC Hertha
Grün-Weiß Brieselang Grün-Weiß Brieselang - Altlüdersdorf Altlüdersdorf

Oberliga Niederrhein

Düsseldorf West Düsseldorf West - Straelen Straelen
Germania Ratingen Germania Ratingen - TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
SF Baumberg SF Baumberg - Speldorf Speldorf
Cronenberger SC Cronenberger SC - FC Bocholt FC Bocholt
Homberg Homberg - Schonnebeck Schonnebeck
Velbert Velbert - Hilden Hilden
Schwarz-Weiß Essen Schwarz-Weiß Essen - Düsseldorfer SC Düsseldorfer SC
Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld - Monheim Monheim
Krefeld-Fischeln Krefeld-Fischeln - Vohwinkel Vohwinkel

Regionalliga Bayern

Energie Cottbus Energie Cottbus - SC Weiche-08 SC Weiche-08
Waldhof Mannheim Waldhof Mannheim - Uerdingen Uerdingen
1860 München 1860 München - Saarbrücken Saarbrücken

NB I

Vasas Vasas - Szombathelyi Haladás Szombathelyi Haladás
Paksi SE Paksi SE - Balmazújváros Sport Balmazújváros Sport
Debrecen Debrecen - Puskás Puskás
Mezőkövesd-Zsóry Mezőkövesd-Zsóry - Újpest Újpest
Ferencváros Ferencváros - Diósgyőr Diósgyőr
Videoton Videoton - Honvéd Honvéd

NB II Nyugati

Budaörs Budaörs - Szolnoki MÁV Szolnoki MÁV
Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza Spartacus - Vác Vác
Soroksár SC Soroksár SC - Ceglédi Ceglédi
Gyirmót Gyirmót - Budafoki MTE Budafoki MTE
Kazincbarcika Kazincbarcika - Csákvári TK Csákvári TK
Szeged 2011 Szeged 2011 - Siófok Siófok
Soproni VSE Soproni VSE - Zalaegerszegi TE Zalaegerszegi TE
MTE 1904 MTE 1904 - Győri ETO Győri ETO
Dorogi Dorogi - Békéscsaba Békéscsaba

NB III Alfold

Csornai SE Csornai SE - Gyirmót II Gyirmót II
Érdi VSE Érdi VSE - Puskás II Puskás II
Dunaharaszti MTK Dunaharaszti MTK - Pénzügyőr Pénzügyőr
Szabadkikötő Szabadkikötő - III. Kerületi TUE III. Kerületi TUE
Veszprém Veszprém - Csepel Csepel
Andráshida Andráshida - Kaposvári Rákóczi Kaposvári Rákóczi
BKV Előre BKV Előre - Ajka Ajka

NB III Bakony

Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE - Kozármisleny Kozármisleny
Szekszárd Szekszárd - Iváncsa Iváncsa
Hódmezővásárhely Hódmezővásárhely - Tiszakécske Tiszakécske
Honvéd II Honvéd II - Makó Makó
Pécsi MFC Pécsi MFC - Dabas Dabas
Szeol Szeol - Mórahalom Mórahalom
Vecsés Vecsés - Rákosmenti KSK Rákosmenti KSK

NB III Drava

MTK II MTK II - ESMTK ESMTK
Putnok VSE Putnok VSE Cancl. Salgótarján Salgótarján
Füzesgyarmati Füzesgyarmati - Tiszaújváros Tiszaújváros
Cigánd SE Cigánd SE - Balassagyarmat VSE Balassagyarmat VSE
Nyírbátori Nyírbátori - Tiszafuredi VSE Tiszafuredi VSE
Monori SE Monori SE - Gyöngyös Gyöngyös
Jászberényi Vasas Jászberényi Vasas - DEAC DEAC
Diósgyőr II Diósgyőr II - Tállya Tállya

J2 League

Mito Hollyhock Mito Hollyhock - Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Tochigi Tochigi - Omiya Ardija Omiya Ardija
Montedio Yamagata Montedio Yamagata - Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa
JEF United JEF United - Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi - Kamatamare Sanuki Kamatamare Sanuki
Machida Zelvia Machida Zelvia - Fagiano Okayama Fagiano Okayama

Emperor Cup

Kataller Toyama Kataller Toyama - Ococias Kyoto Ococias Kyoto
Saga LIXIL Saga LIXIL - Tegevajaro Miyazaki Tegevajaro Miyazaki
Kani Kani - Biwako Shiga Biwako Shiga
YSCC YSCC - Tokai University Kumamot Tokai University Kumamot
Grulla Morioka Grulla Morioka - Ryutsu Keizai Dragons Ryutsu Keizai Dragons
Suzuka Unlimited Suzuka Unlimited - Kwansei Gakuin Kwansei Gakuin
Kagoshima United Kagoshima United - Nagasaki Institute Nagasaki Institute
ThespaKusatsu Gunma ThespaKusatsu Gunma - Komazawa University Komazawa University
SRC Hiroshima SRC Hiroshima - Matsue City Matsue City
Hokkaido University Hokkaido University - Nirasaki Astros Nirasaki Astros
Blaublitz Akita Blaublitz Akita - VONDS Ichihara VONDS Ichihara
Gainare Tottori Gainare Tottori - Verspah Oita Verspah Oita
Ryutsu Keizai University Ryutsu Keizai University - Yamagata University Yamagata University
Fukuoka University Fukuoka University - FC Tokushima FC Tokushima

I Liga

Górnik Łęczna Górnik Łęczna - Raków Częstochowa Raków Częstochowa
Olimpia Grudziądz Olimpia Grudziądz - GKS Katowice GKS Katowice
Miedź Legnica Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice
Pogoń Siedlce Pogoń Siedlce - Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice
Tychy 71 Tychy 71 - Odra Opole Odra Opole
Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn - Stal Mielec Stal Mielec
Bytovia Bytów Bytovia Bytów - Chrobry Głogów Chrobry Głogów
Ruch Chorzów Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec
Podbeskidzie Podbeskidzie - Wigry Suwałki Wigry Suwałki

2. Division Tsentr

Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk - Saturn Ramenskoye Saturn Ramenskoye
Ryazan Ryazan - Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Rotor-2 Rotor-2 - Kaluga Kaluga
Khimik Novomoskovsk Khimik Novomoskovsk - Strogino Strogino
Torpedo Moskva Torpedo Moskva - Energomash Belgorod Energomash Belgorod

2. Division Vostok

Chita Chita - Sakhalin Sakhalin
Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk - Smena Komsomolsk Smena Komsomolsk
Irtysh Irtysh - Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul

2. Division Zapad

Dinamo St. Petersburg II Dinamo St. Petersburg II - Torpedo Vladimir Torpedo Vladimir
Dolgie Prudy Dolgie Prudy - Luki-Energiya Luki-Energiya
Spartak Kostroma Spartak Kostroma - Veles Veles
CRFSO Smolensk CRFSO Smolensk - Kolomna Kolomna
Murom Murom - Pskov 747 Pskov 747
Tekstilshchik Tekstilshchik - Chertanovo Chertanovo
Kazanka Kazanka - Znamya Truda Znamya Truda

2. Division Yugo

Chernomorets Chernomorets - Anzhi II Anzhi II
Legion Dynamo Legion Dynamo - Biolog Biolog
SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov-na-Donu - Akademiya Futbola Akademiya Futbola
Spartak Nal'chik Spartak Nal'chik - Kuban' Krasnodar II Kuban' Krasnodar II
Angusht Angusht - Dinamo Stavropol' Dinamo Stavropol'
Krasnodar II Krasnodar II - Armavir Armavir
Spartak Vladikavkaz Spartak Vladikavkaz - Chayka Chayka
Mashuk-KMV Mashuk-KMV - Afips Afips

2. Division Ural Povolzhye

Neftekhimik Neftekhimik - Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk - KAMAZ KAMAZ
Lada Tolyatti Lada Tolyatti - Krylya Sovetov II Krylya Sovetov II
Chelyabinsk Chelyabinsk - Syzran-2003 Syzran-2003
Mordovia Saransk Mordovia Saransk - Ural II Ural II
Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul - Irtysh Irtysh