Serie A

Parana Curitiba Parana Curitiba - Atlético Paranaense Atlético Paranaense
Botafogo FR Botafogo FR - EC Vitória EC Vitória
EC Bahia EC Bahia - CR Vasco da Gama CR Vasco da Gama
Internacional Porto Alegre Internacional Porto Alegre - Corinthians São Paulo Corinthians São Paulo
Santos FC Santos FC - Cruzeiro Belo Horizonte Cruzeiro Belo Horizonte
America Belo Horizonte America Belo Horizonte - São Paulo FC São Paulo FC
Ceara Ceara - Grêmio Porto Alegre Grêmio Porto Alegre

Serie C

Operário PR Operário PR - Botafogo Ribeirao Preto Botafogo Ribeirao Preto
Joinville Joinville - Tupi Tupi
Náutico Recife Náutico Recife - Globo Globo

Serie D

Belo Jardim Belo Jardim - Guarani de Juazeiro Guarani de Juazeiro
Manaus Manaus - Baré Baré
Independente PA Independente PA - Barcelona RO Barcelona RO
America Natal America Natal - Imperatriz Imperatriz
Rio Branco Rio Branco - Macapá Macapá
Real Ariquemes Real Ariquemes - São Raimundo São Raimundo
Interporto Interporto - 4 de Julho 4 de Julho
Santos AP Santos AP - Plácido de Castro Plácido de Castro
Sao Raimundo RR Sao Raimundo RR - Nacional AM Nacional AM
Ferroviário Ferroviário - Cordino Cordino
Moto Club MA Moto Club MA - ASSU ASSU
Altos Altos - Sparta Sparta
ASA ASA - Sergipe Sergipe
Central Central - Jacuipense Jacuipense
Murici Murici - Flamengo Arcoverde Flamengo Arcoverde
Fluminense de Feira Fluminense de Feira - Campinense Campinense
Treze Treze - Vitória da Conquista Vitória da Conquista
Itabaiana Itabaiana - Santa Rita Santa Rita
Brasiliense Taguatinga Brasiliense Taguatinga - Dom Bosco Dom Bosco
Corumbaense Corumbaense - Iporá Iporá
URT URT - Espírito Santo Espírito Santo
Brusque Brusque - EC São José EC São José
Mogi Mirim Mogi Mirim - Prudentópolis Prudentópolis
Macae Macae - Itumbiara Itumbiara
Novorizontino Novorizontino - Americano Americano
Sinop Sinop - Ceilândia Ceilândia
Aparecidense Aparecidense - Novoperário Novoperário
Caldense Caldense - Gremio Metropolitano Gremio Metropolitano
Caxias Caxias - Internacional SC Internacional SC
Nova Iguaçu Nova Iguaçu - Mirassol Mirassol
Cianorte Cianorte - Atlético Tubarão Atlético Tubarão
Itapemirim Itapemirim - Uberlândia Uberlândia
Linense Linense - Madureira Madureira
Novo Hamburgo Novo Hamburgo - Ferroviaria Ferroviaria

Gaucho 2 Div

Glória Glória - Inter Santa Maria Inter Santa Maria
Pelotas Pelotas - Esportivo Esportivo
Aimoré Aimoré - Tupi RS Tupi RS

Cearense 2. Division

Pacajus Pacajus - Caucaia Caucaia

Oberliga Mittelrhein

SSV Merten SSV Merten - Euskirchen Euskirchen
Hürth Hürth - Viktoria Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler
Wesseling-Urfeld Wesseling-Urfeld - Hennef 05 Hennef 05
Siegburger SV Siegburger SV - Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven
Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf - SV Breinig SV Breinig
Herkenrath Herkenrath - Alfter Alfter
VfL Vichttal VfL Vichttal - Pesch Pesch
Hilal Maroc Bergheim Hilal Maroc Bergheim - Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach

Oberliga Westfalen

Ennepetal Ennepetal - Westfalia Herne Westfalia Herne
Hassel Hassel Cancl. Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen
ASC Dortmund ASC Dortmund Cancl. Marl-Hüls Marl-Hüls
Lippstadt 08 Lippstadt 08 - Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
Hammer SpVg Hammer SpVg - Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn
Brünninghausen Brünninghausen - TuS Haltern TuS Haltern
TSG Sprockhövel TSG Sprockhövel - FC Schalke 04 II FC Schalke 04 II

Oberliga Nordost-Sud

International Leipzig International Leipzig - Schott Jena Schott Jena
Plauen Plauen - Union Sandersdorf Union Sandersdorf
Einheit Rudolstadt Einheit Rudolstadt - VfL Halle VfL Halle
Wismut Gera Wismut Gera - Barleben Barleben
Eilenburg Eilenburg - Einheit Kamenz Einheit Kamenz
Carl Zeiss Jena II Carl Zeiss Jena II - Lok Stendal Lok Stendal
Bischofswerdaer FV Bischofswerdaer FV - Askania Bernburg Askania Bernburg
Merseburg Merseburg - Krieschow Krieschow

Oberliga Nordost-Nord

Strausberg Strausberg - Torgelower SV Greif Torgelower SV Greif
Mecklenburg Schwerin Mecklenburg Schwerin - FSV Optik Rathenow FSV Optik Rathenow
Hertha Zehlendorf Hertha Zehlendorf - Anker Wismar Anker Wismar
Malchower SV Malchower SV - Lichtenberg Lichtenberg
Victoria Seelow Victoria Seelow - BSC Süd 05 BSC Süd 05
Hansa Rostock II Hansa Rostock II - Staaken Staaken
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin - CFC Hertha CFC Hertha
Grün-Weiß Brieselang Grün-Weiß Brieselang - Altlüdersdorf Altlüdersdorf

Oberliga Niederrhein

Düsseldorf West Düsseldorf West - Straelen Straelen
Germania Ratingen Germania Ratingen - TuRU 1880 Düsseldorf TuRU 1880 Düsseldorf
SF Baumberg SF Baumberg - Speldorf Speldorf
Cronenberger SC Cronenberger SC - FC Bocholt FC Bocholt
Homberg Homberg - Schonnebeck Schonnebeck
SSVg Velbert SSVg Velbert - Hilden Hilden
Schwarz-Weiß Essen Schwarz-Weiß Essen - Düsseldorfer SC Düsseldorfer SC
Jahn Dinslaken-Hiesfeld Jahn Dinslaken-Hiesfeld - Monheim Monheim
Krefeld-Fischeln Krefeld-Fischeln - Vohwinkel Vohwinkel

Regionalliga Bayern

Energie Cottbus Energie Cottbus - SC Weiche-08 SC Weiche-08
Waldhof Mannheim Waldhof Mannheim - KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen 05
1860 München 1860 München - 1. FC Saarbrücken 1. FC Saarbrücken

J2 League

Mito Hollyhock Mito Hollyhock - Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
Tochigi Tochigi - Omiya Ardija Omiya Ardija
Montedio Yamagata Montedio Yamagata - Zweigen Kanazawa Zweigen Kanazawa
JEF United JEF United - Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
Renofa Yamaguchi Renofa Yamaguchi - Kamatamare Sanuki Kamatamare Sanuki
Machida Zelvia Machida Zelvia - Fagiano Okayama Fagiano Okayama

Emperor Cup

Kataller Toyama Kataller Toyama - Ococias Kyoto Ococias Kyoto
Saga LIXIL Saga LIXIL - Tegevajaro Miyazaki Tegevajaro Miyazaki
Kani Kani - Biwako Shiga Biwako Shiga
YSCC YSCC - Tokai University Kumamot Tokai University Kumamot
Grulla Morioka Grulla Morioka - Ryutsu Keizai Dragons Ryutsu Keizai Dragons
Suzuka Unlimited Suzuka Unlimited - Kwansei Gakuin Kwansei Gakuin
Kagoshima United Kagoshima United - Nagasaki Institute Nagasaki Institute
ThespaKusatsu Gunma ThespaKusatsu Gunma - Komazawa University Komazawa University
SRC Hiroshima SRC Hiroshima - Matsue City Matsue City
Hokkaido University Hokkaido University - Nirasaki Astros Nirasaki Astros
Blaublitz Akita Blaublitz Akita - VONDS Ichihara VONDS Ichihara
Gainare Tottori Gainare Tottori - Verspah Oita Verspah Oita
Ryutsu Keizai University Ryutsu Keizai University - Yamagata University Yamagata University
Fukuoka University Fukuoka University - FC Tokushima FC Tokushima

I Liga

GKS Górnik Leczna SA GKS Górnik Leczna SA - KS Raków Czestochowa KS Raków Czestochowa
Olimpia Grudziadz Olimpia Grudziadz - GKS Katowice GKS Katowice
Miedz Legnica Miedz Legnica - Chojniczanka Chojnice Chojniczanka Chojnice
Pogon Siedlce Pogon Siedlce - Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice
Tychy 71 Tychy 71 - Odra Opole Odra Opole
Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn - KS FKS Stal Mielec KS FKS Stal Mielec
Bytovia Bytow Bytovia Bytow - Chrobry Głogów Chrobry Głogów
KS Ruch Chorzów KS Ruch Chorzów - Zaglebie Sosnowiec SA Zaglebie Sosnowiec SA
Podbeskidzie Podbeskidzie - Wigry Suwałki Wigry Suwałki

2. Division Tsentr

Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk - Saturn Ramenskoye Saturn Ramenskoye
Ryazan Ryazan - Metallurg Lipetsk Metallurg Lipetsk
Rotor-2 Rotor-2 - Kaluga Kaluga
Khimik Novomoskovsk Khimik Novomoskovsk - Strogino Strogino
Torpedo Moskau Torpedo Moskau - Energomash Belgorod Energomash Belgorod

2. Division Vostok

Chita Chita - Sakhalin Sakhalin
Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk - Smena Komsomolsk Smena Komsomolsk
Irtysh Irtysh - Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul

2. Division Zapad

Dinamo St. Petersburg II Dinamo St. Petersburg II - Torpedo Vladimir Torpedo Vladimir
Dolgie Prudy Dolgie Prudy - Luki-Energiya Luki-Energiya
Spartak Kostroma Spartak Kostroma - Veles Veles
Dnepr Smolensk Dnepr Smolensk - Kolomna Kolomna
Murom Murom - Pskov 747 Pskov 747
Ivanovo Ivanovo - Chertanovo Chertanovo
Kazanka Kazanka - Znamya Truda Znamya Truda

2. Division Yugo

Chernomorets Chernomorets - Anzhi II Anzhi II
Legion Dynamo Legion Dynamo - Biolog Biolog
SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov-na-Donu - Akademiya Futbola Akademiya Futbola
Spartak Naltschik Spartak Naltschik - Kuban' Krasnodar II Kuban' Krasnodar II
Nazran Nazran - Dinamo Stavropol Dinamo Stavropol
Krasnodar II Krasnodar II - Torpedo Armavir Torpedo Armavir
Alaniya Vladikavkaz Alaniya Vladikavkaz - Chayka Chayka
Pyatigorsk Pyatigorsk - Afips Afips

2. Division Ural Povolzhye

Neftechimik Nischnekamsk Neftechimik Nischnekamsk - Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk
Volga Ulyanovsk Volga Ulyanovsk - KAMAZ KAMAZ
Lada Tolyatti Lada Tolyatti - Krylya Sovetov II Krylya Sovetov II
Chelyabinsk Chelyabinsk - Syzran-2003 Syzran-2003
Mordowia Saransk Mordowia Saransk - Ural II Ural II
Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul - Irtysh Irtysh

Allsvenskan

GIF Sundsvall GIF Sundsvall - IFK Göteborg IFK Göteborg
Malmö FF Malmö FF - Dalkurd Dalkurd
Kalmar Kalmar - Hammarby IF Hammarby IF
IF Elfsborg IF Elfsborg - Trelleborgs FF Trelleborgs FF
IF Brommapojkarna IF Brommapojkarna - Örebro SK Örebro SK
Sirius Sirius - Djurgårdens IF Djurgårdens IF

Superettan

Halmstads BK Halmstads BK - Osters IF Vaxjo Osters IF Vaxjo
GAIS Goteborg GAIS Goteborg - Frej Frej

Division 1 Norra

Team Thoren Team Thoren - Rynninge Rynninge
Skellefteå Skellefteå - Arameiska / Syrianska Arameiska / Syrianska
Carlstad United Carlstad United - Linköping City Linköping City
Sandviken Sandviken - Vasteras SK FK Vasteras SK FK
Assyriska Sodertalje Assyriska Sodertalje - Sollentuna Sollentuna

Division 1 Sodra

Karlskrona Karlskrona - Ljungskile SK Ljungskile SK
Mjällby Mjällby - Grebbestad Grebbestad
Atvidaberg Atvidaberg - Kristianstad Kristianstad
IK Oddevold IK Oddevold - Lund Lund

2. Division Norra Svealand

Gute Gute - Norrtälje Norrtälje
Vasalund Vasalund - Lidingö Lidingö

2. Division Norrland

IFK Östersund IFK Östersund - Friska Viljor Friska Viljor

2. Division Sodra Gotaland

Österlen Österlen - Nässjö Nässjö

2. Division Sodra Svealand

Newroz Newroz - Enskede Enskede

2. Division Vastra Gotaland

Kvarnby Kvarnby - Sävedalen Sävedalen
Rosengård Rosengård - Assyriska BK Assyriska BK
Varbergs GIF Varbergs GIF - Vinberg Vinberg