Today

Prim B Nacional Apertura

Gimnasia Mendoza Gimnasia Mendoza - Instituto Instituto
Tigre Tigre - Brown de Adrogué Brown de Adrogué
Temperley Temperley - Independiente Rivadavia Independiente Rivadavia

Prim B Metro

Deportivo Armenio Deportivo Armenio - Comunicaciones Comunicaciones
San Telmo San Telmo - San Miguel San Miguel
UAI Urquiza UAI Urquiza - Talleres Remedios Talleres Remedios
Sacachispas Sacachispas - Acassuso Acassuso
Almirante Brown Almirante Brown - Argentino Quilmes Argentino Quilmes

Primera C

San Martín Burzaco San Martín Burzaco - Luján Luján
Excursionistas Excursionistas - Deportivo Laferrere Deportivo Laferrere
Real Pilar Real Pilar - Deportivo Merlo Deportivo Merlo

Primera D

Defensores de Cambaceres Defensores de Cambaceres - Sportivo Barracas Sportivo Barracas
Yupanqui Yupanqui - Atlas Atlas

Torneo Federal A

Sportivo Peñarol Sportivo Peñarol - Juventud Unida Univ. Juventud Unida Univ.
Olimpo Olimpo - Sansinena Sansinena
San Martín Formosa San Martín Formosa - Chaco For Ever Chaco For Ever
Juventud Unida G. Juventud Unida G. - Unión Sunchales Unión Sunchales
Cipolletti Cipolletti - Camioneros RG Camioneros RG
Defensores Belgrano VR Defensores Belgrano VR - Gimnasia Concepción Gimnasia Concepción
Club Atlético Güemes Club Atlético Güemes - Douglas Haig Douglas Haig
Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia - Crucero del Norte Crucero del Norte
Ferro Carril Oeste LP Ferro Carril Oeste LP - Circulo Deportivo Circulo Deportivo
Central Norte Central Norte - Sportivo Belgrano Sportivo Belgrano
Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis - Sportivo Desamparados Sportivo Desamparados

First Division B

Union Saint-Gilloise Union Saint-Gilloise 1 HT 0 Excelsior Virton Excelsior Virton
KSV Roeselare KSV Roeselare - Westerlo Westerlo

First Amateur Division

URSL Visé URSL Visé - La Louvière Centre La Louvière Centre
Rupel Boom Rupel Boom - RWDM RWDM
Sint-Eloois-Winkel Sint-Eloois-Winkel - Dender Dender
Liège Liège - RFC Seraing RFC Seraing
Visé Visé - La Louvière La Louvière

Second Amateur Division VFV A

Harelbeke Harelbeke - Mandel United Mandel United
Westhoek Westhoek - Dikkelvenne Dikkelvenne
Sparta Petegem Sparta Petegem - Gullegem Gullegem

Second Amateur Division VFV B

Tilleur Tilleur - Francs Borains Francs Borains
Hamoir Hamoir - Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée
US Givry US Givry - Rebecq Rebecq
Verlaine Verlaine - RES Durbuy RES Durbuy
Acren-Lessines Acren-Lessines - Meux Meux

Second Amateur Division ACFF

Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal - Pepingen-Halle Pepingen-Halle
Bocholt Bocholt - Cappellen Cappellen
Londerzeel Londerzeel - KFC Duffel KFC Duffel
Vosselaar Vosselaar 0 - 2 Hoogstraten Hoogstraten
Diegem Sport Diegem Sport - Sporting Hasselt Sporting Hasselt
Tienen Tienen - Geel Geel
Berchem Sport Berchem Sport - Eendracht Aalst Eendracht Aalst

Third Amateur Division VFV A

Avanti Avanti - Wingene Wingene
RFC Wetteren RFC Wetteren - Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem
Bornem Bornem - FC Lebbeke FC Lebbeke
Lochristi Lochristi - Zelzate Zelzate
Olsa Brakel Olsa Brakel - Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke

Third Amateur Division VFV B

Eendracht Termien Eendracht Termien - City Pirates Antwerpen City Pirates Antwerpen
Bilzerse Waltwilder Bilzerse Waltwilder - Heur Tongeren Heur Tongeren

Third Amateur Division ACFF A

Braine Braine - Jette Jette
Stade Brainois Stade Brainois - PAC Buzet PAC Buzet
Walhain Walhain - Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois
Léopold Léopold - Tournai Tournai
Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek - Entité Manageoise Entité Manageoise
Gosselies Sports Gosselies Sports - Ganshoren Ganshoren

Third Amateur Division ACFF B

Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten - Mormont Mormont
Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve - Wallonne Ciney Wallonne Ciney
Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton - Herstal Herstal

Provincial Antwerpen

Hoboken Hoboken - VC Herentals VC Herentals
Oppuurs Oppuurs - Berg en Dal Berg en Dal
Ternesse Ternesse - Eendracht Zoersel Eendracht Zoersel
Sint-Dymphna Sint-Dymphna - Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant

Provincial Brabant

Saint-Josse Saint-Josse - Nivellois Nivellois
Liedekerke Liedekerke - Borght-Humbeek Borght-Humbeek
Woluwe-Zaventem Woluwe-Zaventem - Meise Meise
Aarschot Aarschot - Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout
Grimbergen Grimbergen - Huldenberg Huldenberg
Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg - Hoegaarden-Outgaarden Hoegaarden-Outgaarden
Villers-La-Ville Villers-La-Ville - Sporting Bruxelles Sporting Bruxelles
Waterloo Waterloo - US d'Ophain US d'Ophain
Kester-Gooik Kester-Gooik - Rhodienne-De Hoek Rhodienne-De Hoek
Bertem-Leefdaal Bertem-Leefdaal - Stade Bierbeek Stade Bierbeek
Etterbeek Etterbeek - Boitsfort Boitsfort
Union Lasne-Ohain Union Lasne-Ohain - Stade Everois Stade Everois
Stockel Stockel - Genappe Genappe
BX Brussels BX Brussels - Crossing Schaerbeek Crossing Schaerbeek
Renaissance Schaerbeek Renaissance Schaerbeek - Ixelles Ixelles

Provincial Hainaut

Gilly Gilly - Molenbaix Molenbaix
Houdeng Houdeng - Hornu Hornu
Belœil Belœil - RAS Monceau RAS Monceau
Binche Binche - Solre-sur-Sambre Solre-sur-Sambre
Soignies Sports Soignies Sports - Snef-Tyber Snef-Tyber
Péruwelz Péruwelz - Olympic Warcoing Olympic Warcoing
Pâturages Pâturages - Le Roeulx Le Roeulx
Antoing Antoing - Montignies Montignies

Provincial Liege

Ougrée Ougrée - Sprimont II Sprimont II
Mélen-Micheroux Mélen-Micheroux - Stade Disonais Stade Disonais
Aubel Aubel - UCE Liège UCE Liège
Espoir Minerois Espoir Minerois - Grün-Weiss Amel Grün-Weiss Amel
Malmundaria Malmundaria - Rechain Rechain
Weywertz Weywertz - Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps - JS Fizoise JS Fizoise
La Calamine La Calamine - FC Du Geer FC Du Geer

Provincial Limburg

Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem - Bregel Sport Bregel Sport
Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt - Schoonbeek-Beverst Schoonbeek-Beverst

Provincial Luxembourg

Vaux-Noville Vaux-Noville - Jeunesse Freylangeoise Jeunesse Freylangeoise
Lorraine Arlon Lorraine Arlon - La Roche La Roche
Saint-Louis-Saint-Léger Saint-Louis-Saint-Léger - Gouvy Gouvy
Florenville Florenville - Marloie Sport Marloie Sport
Nassogne Nassogne - Chaumont Chaumont

Provincial Namur

Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptinne - Condruzien Condruzien
Loyers Loyers - Wépion Wépion
Andennais Andennais - Grand-Leez Grand-Leez
Beauraing Beauraing - Nismes Nismes
ES de la Molignée ES de la Molignée - Profondeville Profondeville
Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines - Chevetogne Chevetogne
Pesche Pesche - Rhisnes Rhisnes

Provincial Oost Vlaanderen

Jong Zulte Jong Zulte - Excelsior Mariakerke Excelsior Mariakerke
Ardennen Ardennen - Kruibeke Kruibeke
Voorde Appelterre Voorde Appelterre - SK Denderhoutem SK Denderhoutem
HO Kalken HO Kalken - Adegem Adegem
Bambrugge Bambrugge - Latem Latem
Eendracht Zele Eendracht Zele - Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge

Provincial West Vlaanderen

Vlamertinge Vlamertinge - Excelsior Zedelgem Excelsior Zedelgem
Anzegem Anzegem - Eendracht Wervik Eendracht Wervik
Lauwe Lauwe - Varsenare Varsenare
Oostduinkerke Oostduinkerke - Poperinge Poperinge
Sassport Boezinge Sassport Boezinge - RC Lauwe RC Lauwe
Racing Waregem Racing Waregem - Wielsbeke Wielsbeke
Oostkamp Oostkamp - Dadizele Dadizele

Premier League

SBRC SBRC - North Village Rams North Village Rams
Boulevard Blazers Boulevard Blazers - X-Roads Warriors X-Roads Warriors
Southampton Rangers Southampton Rangers - Somerset Trojans Somerset Trojans
Dandy Town Hornets Dandy Town Hornets - Pembroke Hamilton Club Pembroke Hamilton Club

Primera División

Deportes Iquique Deportes Iquique Postp. Huachipato Huachipato
Coquimbo Unido Coquimbo Unido Postp. O'Higgins O'Higgins
Universidad Católica Universidad Católica Postp. Colo-Colo Colo-Colo

Primera B

Deportes Temuco Deportes Temuco Postp. Unión San Felipe Unión San Felipe
Santiago Wanderers Santiago Wanderers Postp. San Luis San Luis
Cobreloa Cobreloa Postp. Deportes Santa Cruz Deportes Santa Cruz
Santiago Morning Santiago Morning Postp. Rangers Rangers

National 3 Group A

Mérignac-Arlac Mérignac-Arlac Postp. Lège-Cap-Ferret Lège-Cap-Ferret

Coupe de France

Sainte-Marienne Sainte-Marienne 2 - 3 Versailles Versailles
Boulay Boulay 2 - 1 Meaux Academy Meaux Academy
Annecy-le-Vieux Annecy-le-Vieux 0 - 4 Limonest Limonest
Nanterre Nanterre 2 - 0 Laval Laval
Saint-Omer Saint-Omer 0 - 1 Dieppe Dieppe
St Liguaire Niort St Liguaire Niort 1 - 3 Vendée Fontenay Vendée Fontenay
Pont Saintte-Maxence Pont Saintte-Maxence 1 - 2 Senlis Senlis
Prix-lès-Mézières Prix-lès-Mézières 2 - 0 Wasquehal Wasquehal
4 Rivières 70 4 Rivières 70 3 - 1 Chassieu Décines Chassieu Décines
Reims Sainte-Anne Reims Sainte-Anne 0 90' 0 MJEP Cormontreuil MJEP Cormontreuil
Union Saint-Jean Union Saint-Jean 0 - 1 Aviron Bayonnais Aviron Bayonnais
CEP Lorient CEP Lorient 1 - 3 Stade Plabennec Stade Plabennec
Saint-Galmier-Chambœuf Saint-Galmier-Chambœuf 0 133' 0 Côte Chaude Côte Chaude
Verton Verton 0 - 3 Le Portel Le Portel
Olympique de Valence Olympique de Valence Postp. Thonon Évian Thonon Évian
Guichen Guichen 0 - 1 Saint-Pierre Milizac Saint-Pierre Milizac
Rodéo Rodéo Postp. Colomiers Colomiers
Mozac Mozac 2 - 3 Cournon Cournon
Hombourg-Haut Hombourg-Haut 1 - 0 Forbach Forbach
Tourcoing Tourcoing 5 - 0 Grand Calais Pascal Grand Calais Pascal
Belfort Sud Belfort Sud - Nancy Nancy
Olympique Lumbrois Olympique Lumbrois 3 135' 3 Grande-Synthe Grande-Synthe
Évreux Évreux 3 - 0 Mtsapere Mtsapere
Saint-Maximin Saint-Maximin 0 - 2 Valenciennes Valenciennes
Gravelines Gravelines 2 AET 3 Rouen Rouen
Vandœuvre Vandœuvre 2 - 0 Lunéville Lunéville
Le Rheu Le Rheu 4 AET 3 Paimpol Paimpol
Olympique Adamois Olympique Adamois 2 AET 3 Olympique St Quentin Olympique St Quentin
Sundhoffen Sundhoffen 0 - 3 Mulhouse Mulhouse
Poitiers Poitiers 5 - 0 Nueillaubiers Nueillaubiers
Erstein Erstein 0 90' 2 Thaon Thaon
Oberschaeffolsheim Oberschaeffolsheim 1 90' 3 Raon l'Etape Raon l'Etape
Olympique Marcquois Olympique Marcquois 0 90' 1 Croix Football IC Croix Football IC
Nancy Nancy 2 - 1 Belfort Sud Belfort Sud

Regionalliga Nord

VfB Oldenburg VfB Oldenburg 2 - 1 Holstein Kiel II Holstein Kiel II
Eintracht Norderstedt Eintracht Norderstedt 1 - 0 LSK Hansa LSK Hansa
Havelse Havelse 1 - 2 Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel

Regionalliga West

Fortuna Köln Fortuna Köln 0 - 2 Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II

Oberliga Mittelrhein

Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck 2 - 0 VfL Vichttal VfL Vichttal
Düren Merzenich Düren Merzenich 4 - 1 Deutz Deutz
SV Breinig SV Breinig - Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven
Wesseling-Urfeld Wesseling-Urfeld - Pesch Pesch
Eilendorf Eilendorf - Viktoria Arnoldsweiler Viktoria Arnoldsweiler
Hennef 05 Hennef 05 - Frechen Frechen
Blau-Weiß Friesdorf Blau-Weiß Friesdorf - Siegburger SV Siegburger SV

Oberliga Westfalen

Kaan-Marienborn Kaan-Marienborn - Wiedenbrück Wiedenbrück
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern 1 - 1 ASC Dortmund ASC Dortmund
Holzwickeder SC Holzwickeder SC 7 - 1 Erndtebrück Erndtebrück
Eintracht Rheine Eintracht Rheine 2 - 1 Sprockhövel Sprockhövel
Preussen Munster 2 Preussen Munster 2 1 - 1 RSV Meinerzhagen RSV Meinerzhagen
Schermbeck Schermbeck - Hammer SpVg Hammer SpVg
Paderborn 07 II Paderborn 07 II - Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
Ennepetal Ennepetal - Gütersloh Gütersloh
Westfalia Herne Westfalia Herne - Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen

Oberliga Baden-Wurttemberg

Rielasingen-Arlen Rielasingen-Arlen - Nöttingen Nöttingen

Oberliga Bremen

Geestemünde Geestemünde 0 - 2 Bremer SV Bremer SV
SFL Bremerhaven SFL Bremerhaven Postp. Aumund-Vegesack Aumund-Vegesack
Union Bremen Union Bremen - BTS Neustadt BTS Neustadt
Hemelingen Hemelingen 5 - 2 Leher TS Leher TS
Borgfeld Borgfeld - Blumenthaler SV Blumenthaler SV

Oberliga Hamburg

Tornesch Tornesch 1 - 1 Niendorfer TSV Niendorfer TSV
Sasel Sasel - Victoria Hamburg Victoria Hamburg

Oberliga Niedersachsen

FT Braunschweig FT Braunschweig 0 - 0 Atlas Delmenhorst Atlas Delmenhorst
TB Uphusen TB Uphusen 1 - 1 Wolfenbüttel Wolfenbüttel
Bersenbrück Bersenbrück 0 - 5 Borussia Hildesheim Borussia Hildesheim
VfL Oldenburg VfL Oldenburg 4 - 1 Gifhorn Gifhorn
Lupo-Martini Lupo-Martini 2 - 1 Kickers Emden Kickers Emden
Arminia Hannover Arminia Hannover 0 - 1 Spelle-Venhaus Spelle-Venhaus
Germania Egestorf Germania Egestorf 3 - 2 Eintracht Northeim Eintracht Northeim
Hagen / ​Uthlede Hagen / ​Uthlede 2 - 5 Heeslinger SC Heeslinger SC

Oberliga Schleswig-Holstein

Todesfelde Todesfelde 2 - 1 Bordesholm Bordesholm
Eckernförder SV Eckernförder SV Postp. SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche Flensburg 08 II
Eichede Eichede 1 - 1 Phönix Lübeck Phönix Lübeck

Oberliga Hessen

RW Walldorf RW Walldorf - SV Steinbach SV Steinbach
Neuhof Neuhof - Eddersheim Eddersheim

Oberliga Niederrhein

SSVg Velbert SSVg Velbert 3 - 0 Meerbusch Meerbusch
Kleve Kleve - FC Bocholt FC Bocholt
Germania Ratingen Germania Ratingen - Kray Kray
Hilden Hilden - Schwarz-Weiß Essen Schwarz-Weiß Essen
Union Nettetal Union Nettetal - SC Velbert SC Velbert
Niederwenigern Niederwenigern - Cronenberger SC Cronenberger SC

Oberliga Bayern Nord

Ammerthal Ammerthal 1 - 3 Vilzing Vilzing

Oberliga Bayern Sud

Jahn Regensburg II Jahn Regensburg II - Hankofen-Hailing Hankofen-Hailing

NB III Bakony

Kozármisleny Kozármisleny 0 - 0 Honvéd II Honvéd II
Dabas-Gyón Dabas-Gyón 1 - 0 Monori SE Monori SE
Taksony Taksony 1 - 1 Kecskeméti TE Kecskeméti TE
Szekszárd Szekszárd 2 - 2 Szabadkikötő Szabadkikötő
Iváncsa Iváncsa 1 - 0 Rákosmenti KSK Rákosmenti KSK
Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 2 - 1 Pécsi MFC Pécsi MFC
Kelen Kelen 0 - 2 Dunaharaszti MTK Dunaharaszti MTK
Dunaújváros-Pálhalma Dunaújváros-Pálhalma - Dabas Dabas

NB III Drava

Debrecen II Debrecen II 2 - 3 DEAC DEAC
ESMTK ESMTK 1 - 0 Ceglédi Ceglédi
Putnok VSE Putnok VSE - Ózdi Ózdi
Diósgyőr II Diósgyőr II 3 - 4 Sényő Carnifex Sényő Carnifex
Gyöngyös Gyöngyös 1 - 2 Balassagyarmat VSE Balassagyarmat VSE
FC Hatvan FC Hatvan 1 - 1 Tállya Tállya
Füzesgyarmati Füzesgyarmati 1 - 0 Tiszaújváros Tiszaújváros
Eger Eger 1 - 1 Jászberényi Vasas Jászberényi Vasas

NB III Tisza

Vidi II Vidi II 2 - 2 MTE 1904 MTE 1904
Érdi VSE Érdi VSE 2 - 1 Veszprém Veszprém
Hévíz Hévíz 3 - 1 Puskás II Puskás II
Komárom Komárom 1 - 0 Bicskei Bicskei
Lipot SK Lipot SK 3 - 3 III. Kerületi TUE III. Kerületi TUE
Pápai Perutz Pápai Perutz 2 - 0 BKV Előre BKV Előre
Sárvári Sárvári 2 - 2 Balatonlelle SE Balatonlelle SE
Ménfőcsanak Ménfőcsanak - Nagykanizsai TE Nagykanizsai TE

Africa Cup of Nations Qualification

Uganda Uganda 2 - 0 Malawi Malawi
South Sudan South Sudan 1 - 2 Burkina Faso Burkina Faso
Chad Chad 0 - 2 Mali Mali
Benin Benin 1 - 0 Sierra Leone Sierra Leone
South Africa South Africa 1 - 0 Sudan Sudan
Eswatini Eswatini 1 - 4 Senegal Senegal
Guinea Guinea - Namibia Namibia
Rwanda Rwanda - Cameroon Cameroon
Congo Congo - Guinea-Bissau Guinea-Bissau
Lesotho Lesotho - Nigeria Nigeria
Gabon Gabon - Angola Angola

Friendlies

Lithuania Lithuania 1 - 0 New Zealand New Zealand
Jordan U23 Jordan U23 - Syria U23 Syria U23
South Korea U23 South Korea U23 - Amitie Amitie
United Arab Emirates U23 United Arab Emirates U23 1 32' 0 Uzbekistan U23 Uzbekistan U23
Paraguay U23 Paraguay U23 - Venezuela U23 Venezuela U23

Club Friendlies

Arsenal Tula Arsenal Tula 1 - 1 Khimik Novomoskovsk Khimik Novomoskovsk
Göztepe Göztepe 5 - 2 Altınordu Altınordu
Alanyaspor Alanyaspor 2 - 1 Adana Demirspor Adana Demirspor
Krasnodar Krasnodar 1 - 0 Rostov Rostov
CFR Cluj CFR Cluj 2 - 0 Várda SE Várda SE

Serie C Girone A

Olbia Olbia 1 - 2 Novara Novara
Como Como 1 90' 3 Pro Vercelli Pro Vercelli
Renate Renate 1 - 1 Pianese Pianese
Pistoiese Pistoiese 0 90' 1 Monza Monza
Giana Erminio Giana Erminio - Robur Siena Robur Siena
Carrarese Carrarese - Arezzo Arezzo
Pontedera Pontedera - Lecco Lecco
Gozzano Gozzano - Pro Patria Pro Patria

Serie C Girone B

Imolese Imolese Postp. Triestina Triestina
Fano Fano 2 - 4 Piacenza Piacenza
Südtirol Südtirol 3 90' 0 Sambenedettese Sambenedettese
Vicenza Virtus Vicenza Virtus 1 - 0 Ravenna Ravenna
Carpi Carpi - Fermana Fermana
Modena Modena - Virtus Verona Virtus Verona
Rimini Rimini - Arzignano Valchiampo Arzignano Valchiampo
Reggiana Reggiana - Vis Pesaro Vis Pesaro
Gubbio Gubbio - Cesena Cesena

Serie C Girone C

Paganese Paganese 0 - 1 Bari 1908 Bari 1908
FC Rieti FC Rieti 0 Awarded 3 Reggina Reggina
Casertana Casertana 2 90' 0 Avellino Avellino
Sicula Leonzio Sicula Leonzio 1 - 1 Virtus Francavilla Virtus Francavilla
Rende Rende 1 - 0 Picerno Picerno
Teramo Teramo 0 HT 0 Ternana Ternana
Potenza Calcio Potenza Calcio - Vibonese Vibonese
Viterbese Castrense Viterbese Castrense - Cavese Cavese
Catanzaro Catanzaro - Catania Catania

Serie D Girone A

Fossano Fossano 2 - 1 Borgosesia Borgosesia
Ligorna Ligorna 1 - 1 Casale Casale
Seravezza Seravezza 2 - 2 Lucchese Lucchese
Prato Prato 1 - 0 Real Forte Querceta Real Forte Querceta
Savona Savona 3 - 0 Ghivizzano Borgo Mozzano Ghivizzano Borgo Mozzano
Verbania Verbania 0 Postp. 0 Bra Bra
Caronnese Caronnese 4 - 1 Vado Vado
Chieri Chieri 2 - 3 Sanremese Sanremese
Fezzanese Fezzanese 2 90' 0 Lavagnese Lavagnese

Serie D Girone B

Folgore Caratese Folgore Caratese 0 - 0 Dro Calcio Dro Calcio
Caravaggio Caravaggio 2 - 3 Pro Sesto Pro Sesto
Castellanzese Castellanzese 1 - 2 Arconatese Arconatese
Legnano Legnano 3 - 1 Virtus Bolzano Virtus Bolzano
Levico Levico 1 - 1 Villa Alme Villa Alme
NibionnOggiono NibionnOggiono 0 - 2 Virtus Bergamo Virtus Bergamo
Bustese Milano City Bustese Milano City 0 Postp. 0 Seregno Seregno
Scanzorosciate Scanzorosciate 2 - 1 Pontisola Pontisola
Tritium Tritium 1 - 1 Brusaporto Brusaporto
Inveruno Inveruno 0 86' 1 Sondrio Sondrio

Serie D Girone C

Campodarsego Campodarsego 2 - 1 Adriese Adriese
Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane 4 - 3 Villafranca Villafranca
Luparense Luparense 2 - 3 Legnago Salus Legnago Salus
Ambrosiana Ambrosiana 1 - 1 Caldiero Terme Caldiero Terme
San Luigi San Luigi 1 - 2 Mestre Mestre
Tamai Tamai 0 - 2 Montebelluna Montebelluna
Clodiense Clodiense 3 - 2 Chions Chions
Vigasio Vigasio 1 - 4 Este Este
Delta Porto Tolle Delta Porto Tolle 1 - 1 Union Feltre Union Feltre

Serie D Girone D

Forlì Forlì 1 - 0 Savignanese Savignanese
Lentigione Lentigione 3 - 0 Alfonsine Alfonsine
Calvina Calvina 2 - 1 Pol. Ciliverghe Mazzano Pol. Ciliverghe Mazzano
Fanfulla Fanfulla 2 - 1 Progresso Progresso
Mantova Mantova 3 - 3 Fiorenzuola Fiorenzuola
Adrense Adrense 1 - 1 Sammaurese Sammaurese
Vigor Carpaneto Vigor Carpaneto 0 - 3 Breno Breno
Mezzolara Mezzolara 1 - 1 Crema Crema
Sasso Marconi Sasso Marconi 2 - 2 Correggese Correggese

Serie D Girone E

Foligno Foligno 1 - 1 Scandicci Scandicci
Pomezia Pomezia 2 - 1 Grassina Grassina
Montevarchi Calcio Montevarchi Calcio 2 - 2 Flaminia Flaminia
Bastia Calcio Bastia Calcio 1 - 1 Albalonga Albalonga
Ponsacco Ponsacco 1 - 4 Nuova Monterosi Nuova Monterosi
Tuttocuoio Tuttocuoio 1 - 1 Sangiovannese Sangiovannese
Grosseto Grosseto 0 Postp. 0 Gavorrano Gavorrano
San Donato Tavarnelle San Donato Tavarnelle 0 - 0 Aglianese Aglianese
Sporting Trestina Sporting Trestina 2 - 1 Cannara Cannara

Serie D Girone F

Jesina Jesina 1 - 0 Real Giulianova Real Giulianova
Pineto Pineto 1 - 1 Matelica Calcio Matelica Calcio
Avezzano Avezzano 1 - 1 Montegiorgio Montegiorgio
Città di Campobasso Città di Campobasso - Atletico Atletico
San Nicolò San Nicolò 2 - 0 Cattolica Cattolica
Vastese Vastese 1 - 1 Porto Sant'Elpidio Porto Sant'Elpidio
Vastogirardi Vastogirardi 2 - 0 Chieti Chieti
Sangiustese Sangiustese 1 - 1 Recanatese Recanatese
US Tolentino US Tolentino 1 - 2 Olympia Agnonese Olympia Agnonese

Serie D Girone G

Aprilia Aprilia 0 - 0 Cassino Cassino
Nuova Florida Nuova Florida 0 - 0 Muravera Muravera
Ladispoli Ladispoli 4 - 1 Tor Sapienza Tor Sapienza
Trastevere Trastevere 2 - 0 Portici Portici
Turris Turris 3 - 2 Torres Torres
Vis Artena Vis Artena 2 - 1 Città di Anagni Città di Anagni
Arzachena Arzachena 0 - 3 Latina Latina

Serie D Girone H

Fidelis Andria Fidelis Andria - Foggia Foggia
Francavilla Francavilla 0 - 4 Taranto Taranto
Sorrento Sorrento 1 - 0 Nardò Nardò
Gelbison Gelbison 0 - 0 Casarano Casarano
Gladiator Gladiator 0 - 3 Audace Cerignola Audace Cerignola
Team Altamura Team Altamura 4 - 0 Brindisi Brindisi
Agropoli Agropoli 4 - 2 Nocerina Nocerina
US Bitonto US Bitonto - Val D'agri Val D'agri
Città di Fasano Città di Fasano 1 62' 0 Gravina Gravina
Audace Cerignola Audace Cerignola - Francavilla Francavilla
Taranto Taranto - Agropoli Agropoli
Casarano Casarano - Gladiator Gladiator
Gravina Gravina - Fidelis Andria Fidelis Andria
Val D'agri Val D'agri - Team Altamura Team Altamura
Nardò Nardò - US Bitonto US Bitonto
Nocerina Nocerina - Città di Fasano Città di Fasano
Brindisi Brindisi - Gelbison Gelbison
Foggia Foggia - Sorrento Sorrento

Serie D Girone I

Palmese Palmese 0 - 0 Palermo Palermo
San Tommaso San Tommaso 0 - 2 Roccella Roccella
Troina Troina 0 - 3 Città di Messina Città di Messina
Castrovillari Castrovillari 2 - 0 Cittanovese Cittanovese
Messina Messina 2 - 0 Biancavilla Biancavilla
Acireale Acireale 0 - 1 Licata Licata
SSC Giugliano SSC Giugliano 5 - 1 Corigliano Calabro Corigliano Calabro
Marsala Marsala 0 - 0 Marina di Ragusa Marina di Ragusa
Savoia Savoia 2 90' 0 Nola 1925 Nola 1925
Campobasso Campobasso 4 - 4 Atletico Terme Fiuggi Atletico Terme Fiuggi